Na zebrania z rodzicami
podsumowujące I semestr
zapraszamy
w czwartek 31 stycznia
o godz. 17.00
Na zebrania z rodzicami
podsumowujące I semestr
zapraszamy
w czwartek 31 stycznia
o godz. 17.00
W środę, 23 stycznia w Pszczyńskim Centrum Kultury odbył się
XV Konkurs Piosenki Religijnej
zorganizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czarkowie.
Gminę Suszec reprezentowały dwie szkoły – z Radostowic i Rudziczki.
Występujących podzielono na cztery kategorie: soliści i duety klas I-IV oraz V-VIII, a także zespoły wokalne klas I-IV i V-VIII.
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radostowicach zaprezentował się dwukrotnie, a oba chóry zostały przygotowane przez Katarzynę Machnik. „Zielone Nutki”, którym akompaniował na fletach zespół „Flauti Dolci”, kolędą „Cieszmy się i pod niebiosy” wyśpiewały I miejsce w kategorii klas I-IV.
Chór „Piano-Forte” z kolei zwyciężył w kategorii klas V-VIII kolędą „Ogłaszamy dziś nowinę”. W tej samej kategorii wyróżniono zespół „Rudziki” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudziczce, prowadzony przez Mariolę Zyzańską, za wykonanie kolędy „Lulajże, Jezuniu”.
Zasiadający w jury ksiądz dr Krzysztof Kmak, proboszcz parafii w Kryrach, muzykolog, komentując wystąpienia młodych artystów, zwrócił uwagę na fakt, że z roku na rok podczas przeglądu pojawia się coraz więcej instrumentów, co stanowi niewątpliwy atut danej prezentacji.
Gratulujemy!!!
22 stycznia nasza młodzież reprezentowała szkołę w XVI Powiatowym Przeglądzie Jasełkowym w Gminnym Ośrodku Kultury w Suszcu. Wystawiliśmy przedstawienie pt. „Pochylmy się nad żłobkiem”.
Udało nam się zdobyć II miejsce w kategorii kl. VII-VIII szkół podstawowych oraz kl. III gimnazjum. Gratulujemy naszym uczniom oraz ich opiekunom, a zarazem dziękujemy za trud włożony w przygotowanie tegorocznych jasełek. Brawo!
16 stycznia o godz. 17:00 w naszej placówce odbylo się – jak co roku o tej porze – Świąteczne kolędowanie!
Imprezę rozpoczął występ dwóch grup fletowych – dzieci młodszych oraz dzieci starszych, które pięknie zagrały na swych instrumentach popularne kolędy. Następnie uczniowie naszej szkoły przedstawili zebranym gościom tegoroczne jasełka.
Po występach na wszystkich uczestników kolędowania czekał słodki poczęstunek przygotowany przez nasze Panie kucharki.
Dziękujemy wszystkim serdecznie za przybycie!
Szkolne Jasełka wszyscy uczniowie naszej szkoły obejrzeli 18 grudnia 2018 r.
Spektakl wykonaniu młodych aktorów z klasy II, VI, VII, VIII oraz III gimnazjum,
przygotowany pod kierownictwem Pana Dawida Klisia i Pani Barbary Kotowskiej,
obejrzeliśmy z wielkim zaiteresowaniem. Przedstawienie dopełnił występ szkolnego chóru pod kierownictwem Pani Katarzyny Machnik. Po Jasełkach we wszystkich klasach odbywały się klasowe wigilie, składaliśmy sobie życzenia, dzieląc się opłatkiem i życząc wszystkim
Wesołych Świąt!
W dniu 15 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie opłatkowe seniorów Radostowic.
Swoją obecnością zaszczycili nas: Pan Wójt Gminy Suszec, Pani Sołtys Radostowic, radostowiccy radni i księża oraz starsi mieszkańcy naszej miejscowości.
Spotkanie rozpoczęła część artystyczna – bożonarodzeniowe jasełka przygotowane przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły – po której wszyscy zebrani złożyli sobie świąteczne życzenia, a następnie zasiedli do wspólnego posiłku.
6 grudnia z okazji mikołajek nasza szkoła zogranizowała wyjazd do kina dla wszystkich uczniów.
Młodsze klasy wybrały się na film:
Dziadek do orzechów i cztery królestwa
Natomiast starsi uczniowie obejrzeli:
Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda
Oba seansy przypadły do gustu uczniom, a także… nauczycielom, którzy również świetnie się bawili.
5 grudnia wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Gminnym Ośrodku Kultury w Suszcu w audycji muzycznej z cyklu
Mała Filharmonia
Mała Filharmonia to cykl spotkań z muzyką prowadzony przez muzyków z Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach. Tym razem mieliśmy okazję posłuchać
Negro spirituals,
czyli pieśni tworzonych przez niewolników murzyńskich, mających treść i charakter religijny.
Koncert bardzo się podobał, szczególnie najmłodszym, którzy chętnie i aktywnie w nim uczestniczyli. Kilka zdjęć znajdziecie w galerii.
Z radością infomujemy, że jeden z naszych nauczycieli, p. Dawid Kliś, zdobył tytuł najlepszego nauczyciela powiatu pszczyńskiego oraz medal Marszałka Województwa Śląskiego w ogranizowanym przez „Dziennik Zachodni” plebiscycie pt. Nauczyciel na medal 2018. Serdecznie gratulujemy!
W piątek 30 listopada na świetlicy szkolnej odbyła się zabawa Andrzejkowa.
Dzieci przygotował poczęstunek, a oprócz tańców i zabawy, uczniowie brali udział w rożnych wróżbach andrzejkowych. Na długich przerwach uczniowi nieuczęszczający na świetlicę mogli brać udział w zabawie tanecznej. Uczennica klasy drugiej przygotowała z tej okazji wróżbę balonową – trzeba dodać, że nikt nie przejmował się zła wróżbą, gdyż wszyscy uczestniczy wiedzieli, że to tylko zabawa.
Dziękujemy za zaangażowanie rodziców.
28 listopada uczniów klas młodszych
odwiedzili panowie policjanci.
Na spotkaniu poruszano nie tylko sprawy związane z bezpieczeństwem w drodze do i ze szkoły, ale również problemy z zachowaniem się w szkole, wobec kolegów i dorosłych. Poruszano między innymi ważne zagadnienia dotyczące agresji, jaką zdarza się co niektórym stosować wobec innych. Uczniowie powzięli wniosek, że warto i należy stosować się do zasad.
W niedzielę 25 listopada chórzyści "Piano-Forte" (wraz ze starszymi kolegami z "Per Spasso") pojechali do Katowic. Tam, w pięknej sali koncertowej
Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia,
wzięliśmy udział w koncercie "Narodowe śpiewanie".
Był to zarazem finałowy koncert chórów regionu śląskiego tegorocznej edycji ogólnopolskiego projektu
Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska.
Najpierw uczestniczyliśmy w próbie, podczas której pod okiem naszego śląskiego kuratora p. Krzysztofa Dudzika przygotowaliśmy się do koncertu. O godz. 18.00 rozpoczął się koncert. W I części brały udział wszystkie chóry stojąc na scenie i na balkonie: chór młodzieżowy "Bel Canto" z Rybnika (dyr. Lidia Blazel-Marszolik), chór "Szósteczka" z Tychów (dyr. Michał Brożek), chór "G1 Fort-e" z Zawiercia (dyr. Barbara Czajkowska), chór dziecięcy "Przednutka" z Kobielic (dyr. Barbara Cichoń), chór "Cantores don Bosco" z Zabrza (dyr. Oskar Zgoła), chór "Gaudeo" ze Świerklan (dyr. Maria Skrobol), chór młodzieżówy "Per Spasso" z Pszczyny oraz my - chór dziecięcy "Piano-Forte"z Radostowic (oba chóry pod dyr. Katarzyny Machnik).
Wspólnym pieśniom patriotycznym, wykonywanym przez wszystkich chórzystów z udziałem publiczności towarzyszyła Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Muzycznych w Rudzie Śląskiej pod dyr. Dariusza Kasperka. Każdy z chórów wykonał również jedną pieśń polską. Nasi chórzyści wykonali "Rzeczkę" Witolda Lutosławskiego do słów Juliana Tuwima. Przy fortepianie towarzyszył nam p. Mirosław Lachowski.
W II części chóry prezentowały swój program, a na zakończenie znów wszyscy spotkaliśmy się na scenie, by wspólnie wykonać piękną piosenkę Jerzego Wasowskiego do słów Krystyny Parnowskiej "W domu ojczystym". Rozpoczął nasz chór "Piano-Forte", a w kolejnych zwrotkach dołączały wszystkie chóry. Ostatni utwór poprowadziła p. K. Machnik.
Udział w tak wspaniałym koncercie był dla nas wielkim wyzwaniem, ale i wielkim wyróżnieniem. Z pewnością, mimo ogromnego zmęczenia, zapamiętamy to wydarzenie bardzo długo!
Na zebrania z rodzicami
zapraszamy w czwartek
22 listopada na godz.17.00
16 listopada wybrani uczniowie z klas IV-VII pod opieką p. J. Kidoń i p. A. Prządki uczestniczyli
w warsztatach artystycznych w Jankowicach
pod nazwą ,,Mój przyjaciel żubr”.
Zajęcia rozpoczęły się prezentacją multimedialną, która przybliżyła wszystkim zebranym historię żubrów w pszczyńskich lasach. Następnie uczniowie mieli za zadanie ozdobić koszulkę lub torbę wizerunkiem głównego bohatera spotkania. Kolejnym punktem programu było rzeźbienie w glinie. Powstały piękne kafelki, które zostaną wypalone w specjalnym piecu.
Zajęcia zakończyły się zrobieniem pamiątkowej fotografii oraz pysznym posiłkiem. Dzięki uprzejmości dwóch miłych pań- przedstawicielki Ośrodka Edukacji Ekologicznej z Jankowic oraz pani plastyczki zajęcia należały do niezwykle udanych i na pewno na długo zapadną w pamięci uczestników.
W czwartek 15 listopada w szkole w Kobielicach odbył się
XI Gminny Konkurs Piosenki Religijnej.
W zmaganiach brały udział dzieci z przedszkola, klas młodszych oraz starszych. W kategorii klas starszych wystąpiło najwięcej zespołów i każdy zaprezentował wysoki poziom, ale zupełnie różnorodne style i opracowania pieśni religijnych. Nasza szkołę reprezentował kwartet fletowy w składzie: Emilia Gaszka (sopran), Karol Jędrzejek (alt), Agnieszka Wojtala (tenor) i Zosia Drzyzga (bas). Towarzyszył im 5-osobowy zespół wokalny, w skład którego weszły uczennice śpiewające w chórze "Piano-Forte": Dagmara Malcharek, Patrycja Mrozik, Matylda Dulemba (soprany), Małgorzata Machnik i Oliwia Malarek (alty). Nasz zespół wyśpiewał II nagrodę, z której jesteśmy dumni! Zostaliśmy również zaproszeni do udziału w koncercie jubileuszowym z okazji 25-lecia chóru "Parole Melodiche" w Suszcu.
Gratulujemy naszym wykonawcom i życzymy powodzenia w dalszych poczynaniach muzycznych!
W ostatnią środę, 14 listopada, grupa uczniów z oddziałów gimnazjalnych oraz szkoły podstawowej, wybrała się wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego do hali w Żorach, aby rozegrać tam
kilka meczy w paintballa.
Zabawa była przednia!
Co prawda nie obyło się bez kilku siniaków, ale wszyscy uczniowie zgodnie stwierdzili, że nie mogą się już doczekać kolejnego wypadu – kto wie, może już niebawem…?
Powered by aSc EduPage