W czwartek 24 maja klasy IIIa i IIIb SP spędziły piękny majowy dzień na wycieczce klasowej w największym tematycznym parku w Europie –
w JuraParku w Krasiejowie koło Opola.
Jest to jedyne muzeum na świecie, które stoi nad czynnym stanowiskiem paleontologicznym.
Na początku udaliśmy się do Kina Emocji Cinema 5D gdzie oprócz trójwymiarowego obrazu widzowie mogli doznawać, także innych wrażeń zmysłowych: dźwiękowych, ruchowych, dotykowych.. Te efekty pozwalały nam przemienić się w aktywnych uczestników scen rozgrywających się na ekranie, co wywołało wiele emocji. Następnie przeszliśmy do Prehistorycznego Oceanarium - miejsca, które nas również zachwyciło. Sprawiło, że przenieśliśmy się w świat podwodnego życia ogromnych gadów i stanęliśmy „oko w oko” z gatunkami, które żyły na Ziemi tysiące lat temu, a do tej pory mogliśmy je znaleźć jedynie w książkach. Po tej wizycie na pokładzie Kapsuły Czasu przemierzającej 300-metrowy tunel udaliśmy się w podróż przez miliardy lat istnienia Wszechświata. Gdy opuściliśmy pokład udaliśmy się na długi spacer ścieżką edukacyjną, wzdłuż której rozmieszczone były rekonstrukcje mezozoicznych gadów i płazów – wszystkie naturalnej wielkości. Po drodze przeszliśmy przez Pawilon Paleontologiczny, który zabezpiecza największe w Europie skamieniałości triasowych płazów i gadów, które można oglądać przez przeszkloną podłogę. Na końcu ścieżki czekały na nas kolejne atrakcje – Park Rozrywki z karuzelami zapewniający sporą dawkę zabawy i emocji.
Pełni wrażeń zjedliśmy zaplanowany obiad i po krótkim odpoczynku przeszliśmy na Plac Zabaw o powierzchni ponad 3000 m² z niezliczoną ilością atrakcji. Na zakończenie naszego pobytu zakupiliśmy pamiątki z JuraParku i choć zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do domu.
Podczas wycieczki dziećmi opiekowały się Panie: Jolanta Zaczkiewicz, Dorota Gwóźdź i Sylwia Łuszcz.