Strona główna

      • Nasze przedszkole wzięło udział w programie organizowanym przez Akademię Humanitas „Cyfrowi eksperci w przedszkolu”. W ramach projektu nauczyciele przedszkola uczestniczyli w szkoleniu podnoszącym ich kompetencje cyfrowe, a placówka otrzymała środki finansowe na zakup sprzętu w kwocie 6366 zł. Dzięki temu najmłodsi mogą cieszyć się nowym monitorem interaktywnym.
      • Nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 - 2025, którego celem jest zakup książek będących nowościami wydawniczymi oraz elementów wyposażenia biblioteki szkolnej, a także realizacja działań promujących czytelnictwo.
        • Koncert w Akademii Muzycznej
          • Koncert w Akademii Muzycznej

            Dziś nasi chórzyści z zespołu "Piano-Forte" pojechali do Katowic na koncert. Był to koncert niezwykły, bo braliśmy w nim udział również jako wykonawcy! Najpierw poszliśmy do garderoby, gdzie przygotowaliśmy się do próby - "obudziliśmy" nasze głosy do pracy wokalnej i przypomnieliśmy sobie teksty piosenek oraz muzyczne "pułapki", czyli na co zwracać szczególną uwagę. Następnie udaliśmy się na 

        • Tydzień bibliotek
          • Tydzień bibliotek

            W dniach 8 - 15 MAJA 2017r. zapraszamy do biblioteki:

            Poniedziałek - 8 maja godz.11.30 i 12.35 - głośne czytanie bajek i opowiadań dzieciom z oddziału "O" i kl.I Wtorek - 9 maja godz.9.00 - Wizyta Przedszkolaków godz.10.45 - Biblioteczny "Escape Room" godz.11.50 - Biblioteczny
        • W góry!!
          • W góry!!

            W dniu 5 maja 2017 r. 14-osobowa grupa z klas 6a i 6b wyjechała na wycieczkę górską w Beskid Żywiecki. Trasa wiodła

            z Żabnicy na Słowiankę (846 m n.p.m.).

            W wyprawie brały udział drużyny z SP Radostowice, GP Radostowice oraz SP Suszec. Trasa jaką mieliśmy do pokonania była dosyć łatwa, choć przechodząc przez tereny bagniste pokonywaliśmy niezliczone ilości kałuż, co widoczne było na obuwiu uczestników wyprawy. Podziwialiśmy piękny krajobraz Beskidu Żywieckiego, odpoczywaliśmy w schronisku na Słowiance, ogrzewaliśmy się w promieniach wiosennego słoneczka. Organizacją wyprawy zajęli się instruktorzy turystyki kwalifikowanej: M. Kret, A. Pala, D. Biela, M. Jakubik.

        • Majowe święta
          • Majowe święta

            3 maja 2017 r. minęła 226 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie kl. IV wraz z wychowawcą panią Katarzyną Kurtok przygotowali akademię, która odbyła się w piątek 5 maja. W przystępny sposób przedstawili swoim koleżankom i kolegom historię tego wydarzenia. Spektakl składał się z 3 części. W pierwszej z nich, dwie uczennice wcieliły się w rolę współczesnych reporterek telewizyjnych, które wybranym przechodniom zadawały pytania dotyczące ważnych majowych uroczystości. Z kolei w II części byliśmy świadkami ożywionej dyskusji uczniów klas starszych skupionej wokół znaczenia słowa „konstytucja”.

        • Konkurs Radosnej Piosenki Religijnej
          • Konkurs Radosnej Piosenki Religijnej

            27 kwietnia w Pszczyńskim Centrum Kultury odbył się

            XIII Powiatowy Konkurs Radosnej Piosenki Religijnej,

            którego organizatorem był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czarkowie z p. Małgorzatą Fischer - katechetką. Tematem tegorocznej edycji konkursu były pieśni maryjne.

            W konkursie wzięło udział około 30 wykonawców ze szkół powiatu pszczyńskiego, a reprezentowane były dwie grupy wiekowe: klasy I-III oraz klasy IV-VI. Regulamin przewidywał udział max 15 osób, dlatego tylko 15 chórzystów, z klas IV-VI z naszego szkolnego chóru "Piano-Forte" reprezentowało cały zespół. Wykonaliśmy utwór Czesława Prudla "Pieśń majowa", który zaśpiewaliśmy również na konkursie w Lyskach. Byliśmy jedynym zespołem, który zaśpiewał a capella (bez akompaniamentu) i wyśpiewaliśmy... I miejsce!

        • Sukcesy chóralne!!
          • Sukcesy chóralne!!

            W niedzielę 23 kwietnia nasz szkolny chór

            "Piano-Forte"

            przeżył niezwykła muzyczną przygodę! Całą niedzielę spędziliśmy z muzyką chóralną! Wyjechaliśmy rano autobusem pod opieką pań Sylwii Łuszcz i Danuty Abramowicz-Heczko oraz dwóch mam: p. Ścierskiej i p. Zawiszy do Katowic. Tam - w przepięknej Auli im. Bolesława Szabelskiego wzięliśmy udział w przesłuchaniach regionalnych projektu Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska. Po przesłuchaniach zjedliśmy pyszny obiad w patio AM, a później wzięliśmy udział w zajęciach rytmiki, które poprowadziła p. Magdalena Kleszcz z katowickiej AM. Potem udaliśmy się ponownie na Aulę, gdzie wszyscy uczestnicy przesłuchań odśpiewali hymn "Śpiewającej Polski", a następnie wysłuchaliśmy ogłoszenia wyników.

        • Dzieci śląska - dzieciom Lwowa
          • Dzieci śląska - dzieciom Lwowa

            Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w akcji charytatywnej

            „Paczka świąteczna dzieci Śląska – dzieciom Lwowa”.

            W rezultacie udało nam się zebrać 15 paczek, wśród których znajdowały się m. in.: trwałe artykuły spożywcze, zabawki, książki, gry planszowe, przybory szkolne i sportowe.

        • Wiosna na sportowo!
          • Wiosna na sportowo!

            Marzec i kwiecień to miesiące rozgrywek sportowych. Nasi uczniowie reprezentowali szkołę w rozgrywkach

            piłki siatkowej,

            tenisa stołowego,

            piłki nożnej i 

            biegów przełajowych.

            Oto wyniki!
            II miejsce w gminnych zawodach mini piłki siatkowej dziewczyn! Skład drużyny: Malarek Oliwia, Iza Wrzoł, Klima Martyna, Waleczek Weronika, Malcharek Dagmara, Krzempek Wiktoria, Gaża Oliwia, Harazin Zofia, Machalica Karolina, Gajda Julia, Dulemba Emilia.

        • Widowisko interaktywne
          • Widowisko interaktywne

            Dnia 6.04. kl. IV – VI uczestniczyły w interaktywnym widowisku telewizyjnym pt.

            „Talent Show, czyli kulisy produkcji telewizyjnych”,

            które odbyło się w Pszczyńskim Centrum Kultury. Uczniowie mogli zobaczyć kulisy produkcji teledysków.

            Na plan zdjęciowy do nowego teledysku zaprosił ich Bartek, młody wykonawca sceniczny, który stał się przewodnikiem po Show Biznesie. Opowiedział o swojej drodze artystycznej, ciężkiej codziennej pracy, szkole.

        • Bezpieczeństwo w sieci
          • Bezpieczeństwo w sieci

            Mając na uwadze niebezpieczeństwa czyhające na dzieci i młodzież w cyberprzestrzeni, w piewszych dniach kwietnia zorganizowano w bibliotece cykl zajęć mających na celu pokazanie młodym internautom dobrych i złych stron nowoczesnych technologii.

            W zakładce BIBLIOTEKA znajdziecie odnośniki do bezpiecznych stron i programów pomagających chronić młodych użytkowników internetu.

        • Mitologiczna lekcja
          • Mitologiczna lekcja

            We wtorek 4 kwietnia w klasie 4 odbyła się

            nietypowa lekcja historii:

            uczniowie przeobrazili się w... greckich bogów. Opowiadali o swych losach, prezentowali atrybuty, opowiadali mity.

            Niektórzy z uczniów przygotowali kostiumy i specjalne rekwizyty, np. złoty łuk Apollina, złote jabłko Afrodyty, czy lirę, na której grał Apollo. Na koniec lekcji zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie! Z pewnością zapamiętamy bogów olimpijskich, zwłaszcza, że niektórych mogliśmy zobaczyć na własne oczy wink

        • Gminny Konkurs Ortograficzny
          • Gminny Konkurs Ortograficzny

            4 kwietnia 2017 r w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rudziczce odbył się

            Gminny Konkurs Ortograficzny

            dla klas młodszych.

            W konkursie brali udział uczniowie wszystkich Szkół Podstawowych naszej gminy.
            Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice klas trzecich: Natasza Mirek, Julia Figura oraz Amelia Pustelnik. Dziewczynki dały z siebie wszystko i mimo niewielu popełnionych błędów niestety nie udało się zdobyć żadnego z miejsc na podium.
            Mimo wszystko serdecznie gratulujemy udziału w konkursie, bo samo to jest wielkim wyróżnieniem!

        • Wojewódzki Konkurs Matematyczny
          • Wojewódzki Konkurs Matematyczny

            4 kwietnia w bardzo gościnnej Szkole Podstawowej nr 3 im. Władysława Broniewskiego w Czerwionce-Leszczynach odbył się X Wojewódzki Konkurs Matematyczny dla uczniów klas II i III

            "Z matematyką za pan brat".

            W konkursie tym wystartował nasz uczeń klasy IIIb, Maciej Klima. Uczestnikami byli najlepsi z najlepszych w konkursach matematycznych z wielu gmin i miast województwa śląskiego. Pisało go 24 uczniów. Konkurs podzielony był na etapy, od zadań pozornie łatwych do naprawdę trudnych, które należało rozwiązać w określonym czasie. Trwał ponad godzinę. Wprawdzie Maciek nie zdobył takiej ilości punktów, żeby znaleźć się na podium, ale już samo zakwalifikowanie się do etapu wojewódzkiego było ogromnym wyróżnieniem. Gratulujemy serdecznie!!!

        • Gminny Konkurs Recytatorski
          • Gminny Konkurs Recytatorski

            30 marca b.r. uczniowie klas młodszych naszej szkoły wzięli udział w

            Gminnym Konkursie Recytatorskim

            zorganizowanym w Szkole Podstawowej w Kryrach. 15 uczestników pięknie recytowało po jednym wierszu w dwóch rundach, po czym jury wybrało najlepszych. Nasz uczeń z klasy III a - Radosław Masny zdobył wyróżnienie, natomiast dziewczynki - Anna Goraus z klasy II i Weronika Koczy z klasy III b otrzymały dyplomy i nagrody pocieszenia.

        • Seans filmowy
          • Seans filmowy

            30 marca klasy młodsze miały okazję zobaczyć film

            „Piękna i Bestia”.

            Seans miał miejsce w Multikinie w Czechowicach Dziedzicach.

            „Piekna i Bestia” to jedna z najpiękniejszych bajek Disneya, której główną bohaterką jest Bella- mieszkanka francuskiej wioski. Dziewczyna poświęciła swoje życie w zamian za uwolnienie ojca z rąk okrutnej Bestii - niegdyś będącej księciem, zanim czarodziejka rzuciła czar na niego i jego pałac. Było to karą za jego próżność i egoizm. Jedyną nadzieją na zdjęcie zaklęcia było to, aby ktoś kto odkryje w Bestii prawdziwą ludzką postać, pokochał go. Z biegiem czasu przebywając w pałacu, Bella zaprzyjaźniła się z Bestią oraz zaczarowanymi przedmiotami (m.in. zegarem, świecznikiem, czy miotełką). Na drodze jednak stanął im Gaston, pewien myśliwy, który był zakochany w Belli.
            Zakończenie jednak było szczęśliwe i gdy Bella wyznała miłość Bestii -czar prysł!

        • Witaj wiosno!!!
          • Witaj wiosno!!!

            We wtorek 21 marca uczniowie naszej szkoły jak co roku

            powitali radośnie wiosnę.

            Na scenie zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne klasy drugie, chór szkolny oraz zespół taneczny uczennic kl.VIb. Dzieci z kl. II a przygotowały kolorowe, wiosenne przedstawienie, zaś uczniowie klasy IIb wesołą piosenką zachęciły wszystkich do rozpoczęcia wiosennych prac w ogródku. Kolorowe i ciekawe stroje małych artystów dopełniły ciekawy wizerunek przedstawienia. Zarówno młodszy jak i starszy chór naszej szkoły pięknie i śpiewająco zaprosił wiosnę do rychłego przybycia, a  dziewczynki z kl. VIb bardzo dynamicznym i ciekawym występem tanecznym rozpoczęły kolejną porę roku.

        • Bądź pozdrowiony gościu nasz...
          • Bądź pozdrowiony gościu nasz...

            Tymi słowami uczniowie naszej szkoły przywitali w piątek 17 marca niecodziennego Gościa. W ramach wizytacji kanonicznej radostowickiej parafii naszą szkołę

            odwiedził ksiądz biskup Adam Wodarczyk.

            W spotkaniu razem z uczniami Szkoły Podstawowej uczestniczyli również uczniowie Gimnazjum. Przedstawiciele szkoły podstawowej i gimnazjum powitali serdecznie księdza biskupa. Wystąpił zespół regionalny "Radość" oraz zespół fletowy.

    • Programy

      • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
      • Laboratoria Przyszłości
      • Cyfrowi eksperci w przedszkolu
      • ZagrajMY w marzenia
    • Godziny dzwonków

      Sobota 27.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Librus Synergia
    • Biuletyn informacji publicznej
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/biblioteka?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQxOCZzdWJwYWdlPTQmc2tnZHllYXI9MjAyNA%3D%3D
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/laboratoria-przyszlosci?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQxNCZzdWJwYWdlPTAmc2tnZHllYXI9MjAyNA%3D%3D
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/cyfrowi-eksperci-w-przedszkolu