Strona główna
Projekt "Super dzieciaki-wspólnie osiągniemy sukces"
Szanowni Rodzice!
Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie
„Super dzieciaki – wspólnie osiągniemy sukces” w roku szkolnym 2016/17.
W projekcie mogą wziąć udział uczniowie klas 4-6. W ramach projektu będą się odbywać następujące rodzaje zajęć:
- zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze z matematyki,
Ogólnopolska akcja czytelnicza
Głośne czytanie dzieł Henryka Sienkiewicza
(ogólnopolska akcja czytelnicza)
Dziś w naszej szkole uczciliśmy 170 rocznicę urodzin i 100 rocznicę śmierci wielkiego polskiego pisarza -noblisty Henryka Sienkiewicza, poprzez głośne czytanie jego dzieł. W apelu wzięli udział wszyscy uczniowie i nauczyciele SP. Fragment książki przeczytała pani Dyrektor. Akcja głośnego czytania będzie kontynuowana podczas zajęć w bibliotece i świetlicy szkolnej.
Zajęcia świetlicowe
ZMIANA PLANU ZAJĘĆ
ŚWIETLICY SZKOLNEJ!
Od dnia 06.09.2016 r. zajęcia świetlicowe zostają wydłużone do godz. 15.45.
Zainteresowanych rodziców prosimy o dokonanie zmiany na złożonej deklaracji.
Bezpieczna droga do szkoły
SZANOWNI RODZICE!
Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci informujemy, że do parkingu szkoły podstawowej dojeżdżamy od ul. Ks. J. Popiełuszki. Ul. Jesionowa na odcinku wzdłuż szkoły jest drogą jednokierunkową. Ponadto zwracamy uwagę, iż droga obok domu nauczyciela i zaplecza szkoły jest drogą pożarową, której nie można blokować. Zwracamy się z prośbą, aby nie poruszać się samochodami tą drogą, ponieważ korzystają z niej uczniowie dojeżdżający do szkoły na rowerach.
Pierwszy dzwonek
Uroczystą akademią rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2016/2017.

Krótki program artystyczny "Żegnajcie wakacje, witaj szkoło!" przedstawili uczniowie klasy IV przygotowani przez byłą wychowawczynię p. Jolantę Zaczkiewicz. Pani dyrektor serdecznie przywitała wszystkich uczniów, rodziców i pracowników szkoły, życząc udanego nowego roku szkolnego
.

Uwaga! Rodzice dzieci oddziału przedszkolnego
Rodziców dzieci oddziału przedszkolnego
serdecznie zapraszamy
na zebranie z wychowawcą
w czwartek 1 września 2016 r. o godz. 17.00
Prosimy o pewne przybycie

Rozpoczęcie roku szkolnego
Na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
zapraszamy
1 września 2016 r. o godz. 8.00
P.S. Koniec laby


Informacja dla rodziców dzieci oddziału przedszkolnego
Informujemy rodziców dzieci oddziału przedszkolnego,
że zajęcia rozpoczynają się 1 września 2016 r.
Godziny pracy oddziału przedszkolnego: 7.30-15.00.

Informacja o podręcznikach
WAŻNE!!!!
W roku szkolnym 2016/17 uczniowie klas II-V
będą korzystać z darmowych podręczników i ćwiczeń,
które otrzymają na początku roku szkolnego.
Rodzice będą zobowiązani jedynie do kupna podręczników do zajęć nieobowiązkowych.
Zestaw podręczników i ćwiczeń znajduje się w zakładce Podręczniki.

Udanych wakacji!!
Życzymy słonecznych,
wspaniałych,
bezpiecznych wakacji!!!
Zakończenie roku szkolnego
Na uroczystość
zakończenia roku szkolnego
2015/2016
zapraszamy w piątek 24 czerwca na godz. 8.00
Śniadanie na "trawce"
Dziś od rana pachniało piękną pogodą, więc uczniowie naszej szkoły wyszli na drugie śniadanie na boisko szkolne.
Rozsiedli się na kocach, wyciągnęli kanapki, owoce, zdrowe przekąski i tak spędzili całą lekcję w pięknych okolicznościach przyrody.
Niektórym udało się nawet zagrać w piłkę nożną, ale przede wszystkim każdemu z nas udzielał się już nastrój wakacyjny. Myślę, że już powoli można powiedzieć:
Wyróżnienia w ostatnich konkursach plastycznych
W Ogólnopolskim konkursie plastycznym "W różanym ogrodzie" uczennica naszej szkoły
Oliwia Malarek
zdobyła wyróżnienie. Organizatorem konkursu był GOK w Goczałkowicach - Zdroju, a rozdanie nagród nastąpi w terminie wakacyjnym, podczas Festiwalu Róż.
Gratulujemy również uczniom klas pierwszych i drugich, którzy podczas zajęć świetlicowych wykonali prace dotyczące ich marzeń sennych. Prace zostały wyróżnione w powiatowym konkursie pt."Fantastyczny świat moich snów", a wręczenie nagród odbędzie się podczas Dni Suszca.
Podsumowanie całorocznej akcji
W czerwcu podsumowano całoroczną akcję „Savoir-vivre” w szkole.
Zorganizowano wybory „dżentelmena” i „dziewczyny z klasą”.
Tytuł „dziewczyny z klasą” zdobyła uczennica klasy V a – Kamila Mirek.
Uczniowie wybrali ex aequo dwóch „dżentelmenów”: Kamila Strzodę- ucznia klasy V a
oraz Marcina Klimę – ucznia klasy VI.
Niezwykły gość.... Largo
21 czerwca uczniów klas młodszych odwiedził niezwykły gość... pies Largo rasy golden retriever wraz ze swoim opiekunem, panem Tomaszem Wójcikiem, doświadczonym kynoterapeutą, pracującym w Polskim Centrum Dogoterapii. Tym samym wzięliśmy udział w programie edukacyjnym "Bezpieczny pies - bezpieczne dziecko" przygotowanym przez Polskie Centrum Dogoterapii "Forgot-me-not Psia Edukacja".

Program, który został przygotowany z myślą o najmłodszych ma na celu przybliżenie i oswojenie dzieci z tematem "mam psa" oraz wprowadzenie dzieci w tematykę dogoterapii. W czasie spotkania dzieci mogły dowiedzieć się jaką rolę odgrywa pies w społeczeństwie oraz na czym polega praca psa - specjalisty, jak należy zachować się wobec obcego psa, jakie zasady obowiązują w czasie pierwszego spotkania z psem. Prowadzący przedstawił również zasady jakich należy przestrzegać podczas zabawy z pupilem, o czym należy
Spotkanie ze strażakami
20 czerwca w naszej szkole odbył się pokaz wraz z pogadanką na temat bezpieczeństwa przygotowany przez strażaków. Bezpieczeństwo- zwłaszcza przed zbliżającymi się wakacjami - to bardzo ważna sprawa. Prelekcja była przygotowana perfekcyjnie,uczniowie słuchali bardzo uważnie, a później zadawali pytania dotyczące pracy strażaków oraz bezpieczeństwa w czasie nie tylko nadchodzących wakacji.

Sportowe podsumowanie roku
W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wielu zawodach sportowych zajmując premiowane miejsce na podium. To był wyjątkowy rok i wyjątkowi sportowcy! Wspaniałych sportowców w tym roku szkolnym było wielu ale największy sukces odnieśli" biegacze" czyli:
Marcin Klima,
Stop wulgaryzmom
W naszej szkole odbyła się akcja profilaktyki prozdrowotnej przeciwko używania wulgaryzmów.
Uczniowie klasy V a i V b wykonali przestrzenne instalacje, na których umieścili odpowiednie hasła wraz z ilustracjami, np.
Stop wulgaryzmom,
Zielone światło dla kultury języka,
Czysty język fajna sprawa.
Biwak "Radości"
W dniach 17-18. 06. 2016 r. w Ośrodku Harcerskim w Wiśle Wielkiej, nad Zbiornikiem Łąckim, odbył się dwudniowy biwak dla dzieci z zespołu regionalnego "Radość".
Celem wyjazdu było poznanie harcerskiego stylu życia: samodzielne rozbijanie namiotów, przygotowanie posiłków i ogniska, gry terenowe, zabawy, pląsy na polanie, nauka piosenek turystycznych i żeglarskich, regaty łódek wystruganych z kory. Uczniowie zostali przeszkoleni z udzielania pierwszej pomocy i szyfrowania wiadomości, a wiedzę jaką zdobyli, mogli wykorzystać podczas gry terenowej.
Ognisko chóralne
Dziś po południu chórzyści z naszego szkolnego chóru "Piano-Forte" spotkali się na ognisku u państwa Dulembów. Wszyscy świetnie się bawili - chodzili po linie, huśtali się na huśtawce na bardzo długich linach, skakali na trampolinie, grali w piłkę. Później, nieco wygłodniali, zjedli ze smakiem kiełbaskę z grilla upieczoną przez tatę Matyldy i Florka. Nieco przeszkodził nam deszcz, ale jak na chórzystów przystało, pośpiewaliśmy trochę i pobawiliśmy się wspólnie przy muzyce. Mimo chłodu i deszczu impreza była bardzo udana!
Godziny dzwonków
Sobota 27.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych