Strona główna

      • Nasze przedszkole wzięło udział w programie organizowanym przez Akademię Humanitas „Cyfrowi eksperci w przedszkolu”. W ramach projektu nauczyciele przedszkola uczestniczyli w szkoleniu podnoszącym ich kompetencje cyfrowe, a placówka otrzymała środki finansowe na zakup sprzętu w kwocie 6366 zł. Dzięki temu najmłodsi mogą cieszyć się nowym monitorem interaktywnym.
      • Nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 - 2025, którego celem jest zakup książek będących nowościami wydawniczymi oraz elementów wyposażenia biblioteki szkolnej, a także realizacja działań promujących czytelnictwo.
          • Wycieczka klasy IIa

            Korzystając z uroków pięknej polskiej jesieni, klasa II a wybrała się w dniu 23 października na wycieczkę klasową. Program wycieczki obejmował wiele atrakcji i niespodzianek. W pierwszej kolejności pojechaliśmy do kina Helios w Bielsku – Białej na premierę filmu pt. „Piotruś. Wyprawa do Nibylandii”.

        • Spotkanie z Pluszowym Misiem
          • Spotkanie z Pluszowym Misiem

            Wprawdzie Dzień Misia dopiero za miesiąc, ale nasi uczniowie klas młodszych i przedszkolaki w dniach 21-22 października mogli w naszej szkolnej bibliotece spotkać się z prawdziwym Pluszowym Misiem.

            W trakcie wesołej zabawy dzieci wyrażały swoje uczucia, rozmawiały o pozytywnych cechach charaktSpotkanie z Pluszowym Misiem - Obrazek 1eru każdego misia- bohatera ulubionych książek, które można znaleźć w każdej bibliotece.

        • Zbieramy żołędzie...
          • Zbieramy żołędzie...

            Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w zbiórce kasztanów i żołędzi,

            która przeprowadzona zostanie w formie konkursu klas pt.

            "Żołędziowy konkurs "Nakarm Daniela" sezon II".

            ZASADY KONKURSU:

            ZBIERZ JAK NAJWIĘCEJ ZDROWYCH KASZTANÓW I ŻOŁĘDZI PRZYNIEŚ JE DO SZKOŁY, NAJLE
          • Biegi przełajowe

            20.10.2015 r. w miejscowości Łąka odbyły się zawody w powiatowo - rejonowych biegach przełajowych. I miejsce w gminnych zawodach było nominacją na zawody powiatowe, więc nasi chłopcy pełni zapału i werwy wyjęchali na ten sportowy "pojedynek" . W skład reprezentacji wchodzili: Marcin Klima ( I zmiana), Maciej Skapczyk ( II zmiana), Dawid Kapias (III zmiana), Borys Chorąży ( IV zmiana), Konrad Wydra ( V zmiana), Tomasz Fuchs ( VI zmiana). Nasi uczniowie do 5 zmiany zajmowali III miejsce w powiecie, natomiast na ostatniej zmianie nasz zawodnik doznał kontuzji i doszedł do mety, co ostatecznie nie zmieniło klasyfikacji. Rywalizowaliśmy z takimi szkołami jak: SP Góra, SP Skoczów, SP Brenna, SP 18 Pszczyna, SP 1 Pszczyna, SP Istebna, SP Kobiór, SP Goczałkowice, SP Pawłowice.

        • Dzień Edukacji Narodowej
          • Dzień Edukacji Narodowej

            13 października odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okzaji Dnia Edukacji Narodowej przygotowana przez opiekuna samorządu uczniowskiego - Katarzynę Kurtok. Scenariusz przedstawienia pt. "Atlas uczniów" był wynikiem obserwacji różnych, często zabawnych sytuacji szkolnych i zachowań uczniowskich. W humorystyczny, bliski uczniom, ale i nauczycielom sposób te zabawne zachowania zostały sklasyfikowane na wzór atlasu gatunków.

          • Dzień Muzyki

            Dnia 1 października cały świat obchodzi Międzynarodowy Dzień Muzyki. Nasza szkoła co roku włącza się w te obchody, organizując koncerty dla naszych uczniów. W tym roku z powodu jubileuszu 25-lecia istnienia budynku naszej szkoły, Dzień Muzyki świętowaliśmy nieco później - 7 października.

            Pierwszą część koncertu wypełnili uczniowie naszej szkoły, którzy uczą się gry na różnych instrumentach. Wysłuchaliśmy pianistów, gitarzystów, flecistkę i skrzypaczkę. Dzień Muzyki - Obrazek 1

        • Bieg po puchar...
          • Bieg po puchar...

            06 października odbył się bieg o Puchar Wójta Gminy Suszec. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny - dziewcząt i chłopców. Chłopcy w pięknym stylu wywalczyli I miejsce i awans na zawody powiatowo - rejonowe w Łące, a dziewczynki

            II miejsce w swojej kategorii. Bieg po puchar... - Obrazek 1

            To był piękny i słoneczny dzięń, ale przede wszystkim pięknie sportowy dzień. Wszystkim sportowcom i pani Gabrieli Dąbrowskiej gratulujemy, a za dwa tygodnie drużynie chłopców życzymy dalszych sukcesów (będziemy trzymać kciuki!!)

        • Przedstawienia profilaktyczne
          • Przedstawienia profilaktyczne

            5 października gościliśmy w szkole teatr "Maska". Uczniów klas młodszych zaprosiliśmy na spektakl

            "Moc dobrego wychowania"

            To była pełna humoru i żywej akcji opowieść o tym, że bycie miłym dla innych pomaga nam w życiu. Słowa "proszę", "dziękuję" i "przepraszam", to nie żadna magia tylko oznaki dobrego wychowania. Każdy z nas może w życiu pobłądzić. Ważne jest jednak to, by zrozumiał swój błąd i wrócił na właściwą drogę. Dobroć to nie magia tylko potrzeba serca.

        • Jubileusz....
          • Jubileusz....

            25 lat minęło……..

            1 września 1990 roku nastąpiło uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Powiedziałby ktoś, nic wielkiego, jak co roku. Jednak dla mieszkańców Radostowic było to wielkie wydarzenie, ponieważ otwarto nowy obiekt, do którego od tego dnia uczniowie mieli uczęszczać. Obiekt jak na tamte czasy wybudowany w bardzo szybkim tempie, niezwykle przestronny, nowoczesny. W budowę nowej szkoły aktywnie włączyli się i jednocześnie byli inicjatorami projektu, mieszkańcy Radostowic, władze gminy oraz władze oświatowe. Dzięki zaangażowaniu między innymi Pana Edwarda Gołysznego, Kazimierza Żelazo, Jerzego Jaworskiego oraz wielu innych ludzi, o bardzo szerokich horyzontach, którzy nie patrzyli na przeciwności losu, uparcie dążyli do zrealizowania marzeń, nasze dzieci mogą dziś uczyć się w pięknym obiekcie. Swoje miejsce mają tutaj uczniowie szkoły podstawowej, uczniowie gimnazjum i najmłods

        • Spotkanie z policjantami
          • Spotkanie z policjantami

            W ramach edukacji związanej z bezpieczeństwem 23 września uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z policjantem.

            Mieliśmy okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i pozSpotkanie z policjantami - Obrazek 1a szkołą. Policjant omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówił sposoby ich unikania. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.

          • "Radość" w Babczynej Dolinie

            Dnia 19.09.2015r. członkowie zespołu "Radość" udali się na wycieczkę rowerową lasem do rezerwatu "Babczyna Dolina", a następnie do centrum wsi Kobiór. Celem wycieczki było poznanie wspaniałych miejsc w najbliższej okolicy, uwrażliwienie na piękno okolicznej przyrody oraz pogłębianie wiadomości na temat roślin i zwierząt żyjących w naszej okolicy.

        • Pamiętamy....
          • Pamiętamy....

            18 września klasa VI przygotowała krótką akademię poświęconą 76 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Myślą przewodnią były słowa z piosenki Czerwonych Gitar pt. "Biały krzyż" : "Jak myśl sprzed lat, jak wspomnień ślad, wraca dziś pamięć, o tych, których nie ma...". Uczniowie przypomnieli tragiczne wydarzenia września 1939 roku oraz trudną drogę do wyzwolenia, jaką przebyli zwykli ludzi w czasie okupacji, jak i żołnierze polscy walczący na wszystkich frontach II wojny światowej.

        • Wybory uczniowskie
          • Wybory uczniowskie

            11 września bieżącego roku odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Cała akcja poprzedzona została prawdziwą akcją wyborczą kandydatów, którzy prezentowali się na szkolnym korytarzu pięknymi plakatami zachęcającymi do wyborów. Uczestniczyli w nich uczniowie kl. IV-VI. Po przeliczeniu wszystkich głosów, został wyłoniony nowy skład samorządu, nad którym pieczę objęła pani Katarzyna Kurtok, nasza polonistka.

        • GOK zaprasza na zajęcia!!!
          • GOK zaprasza na zajęcia!!!

            W środę 2 września na szkolnym korytarzu zrobiło się bardzo kolorowo. Ze swoją bogatą ofertą zajęć pozalekcyjnych odwiedziły nas panie z Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu. Można było dopytać o szczegóły, zobaczyć zdjęcia z zeszłorocznych zajęć, zgłosić swoje uczestnictwo, przyprowadzić rodziców, by wypełnili wniosek. Największą jednak frajdę zrobiły panie dzieciakom, malując im buzie. Każdy uczeń naszej szkoły otrzymał pięknie wydany folder ze wszystkimi informacjami dotyczącymi zajęć nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale i dla dorosłych czy seniorów. Jest naprawdę w czym wybierać.

        • Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016
          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

            Wakacje to już tylko miłe wspomnienie. Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Na uroczystej akademii pojawili się wypoczęci, roześmiani i stęsknieni za szkołą uczniowie. Szczególnie gorąco powitaliśmy Pierwszaków i ich rodziców. Krótki występ artystyczny żegnający czas relaksu, a witający czas zdobywania wiedzy, przygotowała pani Dorota Gwóźdź, a o oprawę muzyczną zadbała pani Katarzyna Machnik. Po akademii uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami.

    • Programy

      • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
      • Laboratoria Przyszłości
      • Cyfrowi eksperci w przedszkolu
      • ZagrajMY w marzenia
    • Godziny dzwonków

      Sobota 27.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Librus Synergia
    • Biuletyn informacji publicznej
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/biblioteka?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQxOCZzdWJwYWdlPTQmc2tnZHllYXI9MjAyNA%3D%3D
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/laboratoria-przyszlosci?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQxNCZzdWJwYWdlPTAmc2tnZHllYXI9MjAyNA%3D%3D
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/cyfrowi-eksperci-w-przedszkolu