Strona główna

      • Nasze przedszkole wzięło udział w programie organizowanym przez Akademię Humanitas „Cyfrowi eksperci w przedszkolu”. W ramach projektu nauczyciele przedszkola uczestniczyli w szkoleniu podnoszącym ich kompetencje cyfrowe, a placówka otrzymała środki finansowe na zakup sprzętu w kwocie 6366 zł. Dzięki temu najmłodsi mogą cieszyć się nowym monitorem interaktywnym.
      • Nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 - 2025, którego celem jest zakup książek będących nowościami wydawniczymi oraz elementów wyposażenia biblioteki szkolnej, a także realizacja działań promujących czytelnictwo.
        • Konkurs Biblijny
          • Konkurs Biblijny

            W dniu 9 kwietnia 2015 r. w gmachu Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach odbył się finał XX Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej z Ewangelii św. Marka.

            Uczestniczyło w nim 42 uczniów wyłonionych poprzez etap szkolny i rejonowy. Uczestnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy.

        • Gminny Konkurs Ortograficzny
          • Gminny Konkurs Ortograficzny

            9 kwietnia w Szkole Podstawowej w Rudziczce odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas II i III. Naszą szkołę reprezentowały:Małgorzata Machnik, Emilia Gaszka i Aleksandra Podbioł z kl. III. Dyktando było długie i dość trudne. Żadnej z naszych uczennic nie udało s
        • Sprawdzian szóstoklasistów
          • Sprawdzian szóstoklasistów

            Może i data lekko niepoważna, ale zupełnie na poważnie nasi szóstoklasiści pisali dziś swój ważny sprawdzian, do którego przygotowywali się od początku roku szkolnego..... i wreszcie mogą odetchnąć z ulgą! 80 minut z arkuszem z j.polskiego i matematyki, a po przerwie - 45 minut z językiem angielskim, kosztowało ich sporo stresu i energii, lecz nie poddali się i pracując w skupieniu, wykorzystali czas do końca. W tym roku po raz pierwszy uczniowie zmierzyli się z językiem obcym.

        • Gminny Konkurs Recytatorski
          • Gminny Konkurs Recytatorski

            30 marca 2015 r. nasze uczennice z klas młodszych próbowały swych sił w Gminnym Konkursie Recytatorskim, który tradycyjnie odbywał się w Szkole Podstawowej w Kryrach. Szkołę reprezentowały: Zofia Drzyzga i Emilia Gaszka z kl. III oraz Nadia Kostecka z kl.II Recytowały wiersze Jana Brzechwy: "S
        • Zdrowe powitanie Wiosny
          • Zdrowe powitanie Wiosny

            30 marca naszą szkołę odwiedziła dietetyczka z Centrum Dietetycznego NATURHOUSE w Pszczynie. Wizyta ta miała na celu zaznajomienie uczniów z prawidłowym odżywianiem się oraz zdrowym i aktywnym stylem życia. Pogadanka rozpoczęła się od bardzo ważnego tematu, czyli pierwszego i drugiego śniadania. Omówiona została rola warzyw i owoców w życiu uczniów oraz choroby jakie mogą wystąpić w przypadku złego odżywiania . W trakcie prelekcji uczniowie naszej szkoły robili ZDROWE I KOLOROWE kanapki, którymi częstowali swoich kolegów. Mamy nadzieję, że małymi krokami wprowadzimy nawyk zdrowego odżywiania się . Niech żyją warzywa i owoce!!!

        • "Żywa lekcja historii"
          • "Żywa lekcja historii"

            We wtorek 24 marca na pierwszej lekcji odwiedzili nas panowie z bractwa rycerskiego "Kerin". Tym razem opowiedzieli nam o starożytnym Rzymie. Dowiedzieliśmy się o tym jak powstał Rzym, jak rozrastał się, by stać się potężnym imperium. Nasi uczniowie brali również czynny udział w tej lekcji: Dominik był przebrany za żołnierza, Borys grał rolę niewolnika, później gladiatora, Filip był legionistą, a Marta panią senator. Każdy z uczestników miał ubrany odpowiedni strój.

        • Śladami legend Wielickiej Kopalni
          • Śladami legend Wielickiej Kopalni

            W poniedziałek 23 marca 2015r. klasa II i III były na całodniowej wycieczce w Kopalni Soli w Wieliczce. Uczniowie uczestniczyli w programie edukacyjnym "Śladami legend Wielickiej Kopalni".

            Mieli okazję zwiedzić 750-letnią kopalnię, a w niej przepiękne solne wnętrza. Dzieci spotkały Skarbnika - dobrego ducha kopalni, który przygotował dla nich wiele atrakcji: uczestniczyły w konkurencji toczenia bałwanów solnych, budowania drewnianych kasztów, były świadkami koronacji księżniczki Kingi oraz poszukiwali jej pierścienia w solnych bryłkach.

        • Kangur matematyczny
          • Kangur matematyczny

            W czwartek 19 marca odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny w ramach Międzynarodowego Konkursu "Kangur 2015".
            Konkurs rozpoczął się o godz. 9.00. Zmagania trwały do 10.15.
            Uczniowie pisali w dwóch kategoriach - Maluch i Benjamin.
            Maluch obejmował uczniów klasy III i IV-tych. Z klasy III wzięło w nim udział 4 uczniów, a z klas IV - 7 uczniów. Uczniów klas starszych obejmował wyższy poziom zadań. Z klasy V pisało 6 uczennic, a z klasy VI - 7 uczniów.
            Łącznie do konkursu przystąpiło 24 uczniów. Wyniki będą znane w maju.

        • "Alicja w zaczarowanej krainie"
          • "Alicja w zaczarowanej krainie"

            11 marca uczniowie klas młodszych na scenie Pszczyńskiego Centrum Kultury obejrzeli spektakl teatralny na podstawie książki "Alicja w krainie czarów".

            Aktorzy z Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa zabrali nas do świata wyobraźni i magii. Dzięki pięknej scenografii, grze świateł, bańkom mydlanym, barwnym kostiumom, wesołej muzyce oraz humorystycznym dialogom przez ponad godzinę byliśmy w "zaczarowanej krainie".

        • Powiatowe zmagania po angielsku
          • Powiatowe zmagania po angielsku

            W piątek, 6 marca w Szkole Podstawowej nr 9 w Łące odbył się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego. Tematem tegorocznej, czwartej edycji konkursu była praca.

            Uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wzięli w nim udział i bardzo dobrze wypadli.

            Zwycięzcy zostali wyłonieni po sprawdzeniu prac i dogrywce, do której stanęła nasza uczennica Weronika Sekta. Niestety zabrakło trochę szczęścia i nie zajęła miejsca na podium. Mimo wszystko jesteśmy zadowoleni z wyników, ponieważ poziom naszych uczniów był naprawdę wysoki.

        • Wycieczka pierwszaków
          • Wycieczka pierwszaków

            W czwartek 26 lutego pierwszaki z naszej szkoły odwiedziły fabrykę "Danone" w Bieruniu. Dzieci dowiedziały się skąd bierze się jogurt, jak produkowane są smaczne serki, jogurty i inne pyszności oraz jaki dobroczynny udział te produkty mają w prawidłowym odżywianiu. Zetknęły się z tematem żywych kultur bakterii i poznały tajemnicę smaku produktów firmy. Zobaczyły film o drodze jogurtu z fabryki do domu, dowiedziały się w jakich warunkach przechowywać i transportować produkty mleczne. Uczestniczyły również w prezentacji na temat zdrowia i bezpieczeństwa, na które firma Danone bardzo zwraca uwagę. Mogły również skosztować serków i samodzielnie skomponować swój ulubiony smak, dodając do smacznej bazy czekoladę, wanilię, malinę, truskawkę bądź brzoskwinię. Bardzo wszystkim smakowało!!! Po posiłku odwiedziliśmy halę produkcyjną, gdzie z galerii obserwowaliśmy taśmę, z której do pudełek zjeżdża

        • Gminne zawody sportowe
          • Gminne zawody sportowe

            W dniu 20 .02.2015r. Szkoła Podstawowa w Radostowicach była gospodarzem gminnych zawodów w tenisie stołowym. Przyjechali zawodnicy z pięciu szkół naszej gminy, aby rywalizować w kategorii chłopów i dziewcząt . Atmosfera tych zawodów była wspaniała, zawodnicy rozgrywali swoje mecze zgodnie z zasadami fair play i dostarczyli kibicom mnóstwo sportowych atrakcji.

        • Wycieczka do Zamku i Stajni Książęcych w Pszczynie.
          • Wycieczka do Zamku i Stajni Książęcych w Pszczynie.

            W środę 4 lutego w ramach ferii zimowych trzy Koła Młodych Plastyków działające w ramach POPP zwiedziły Muzeum Zamkowe w Pszczynie oraz Stajnie Książęce. Pani przewodnik zainteresowała dzieci dziejami zamku, przybliżając życie toczące się na historycznym dworze magnackim. Zajęcia rysowania z natury były okazją do zapoznania się Młodych Plastyków z SP Radostowice, SP 13 Wisła Mała i SP Poręba. Słuchając pani przewodnik uczniowie wykonali szkic w wybranej sali. Rysunek będzie podstawą do pracy w pracowni plastycznej. Młodzi Plastycy wezmą udział w 27 edycji Ogólnopolskiego Konkursu MOJA PRZYGODA W MUZEUM 2015. Uczestnictwo w konkursie umożliwia zaprezentowanie w formie plastycznej wrażeń i emocji, które towarzyszą dzieciom podczas zwiedzania ekspozycji muzealnych. Inspiracjami do stworzenia prac stały się żyrandole, wazy, zbrojownia, gabinet księcia, sala lustrzana.

        • Bal karnawałowy
          • Bal karnawałowy

            We wtorek 3 lutego w Clubie Grant w Jankowicach odbył się II Bal karnawałowy dla uczestników zajęć pozalekcyjnych Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie. Nasi uczniowie też świetnie się bawili.
            Na imprezę przybyło ok 120 osób, które przez 3 godziny pod opieką nauczycieli tańczyło i śpiewało do największych muzycznych hitów. Nie zabrakło również zabaw oraz zdjęć grupowych, które wykonała uczestniczka zajęć koła fotograficznego - Andżelika Gwóźdź (PZS 2 w Pszczynie).

    • Programy

      • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
      • Laboratoria Przyszłości
      • Cyfrowi eksperci w przedszkolu
      • ZagrajMY w marzenia
    • Godziny dzwonków

      Sobota 27.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Librus Synergia
    • Biuletyn informacji publicznej
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/biblioteka?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQxOCZzdWJwYWdlPTQmc2tnZHllYXI9MjAyNA%3D%3D
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/laboratoria-przyszlosci?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQxNCZzdWJwYWdlPTAmc2tnZHllYXI9MjAyNA%3D%3D
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/cyfrowi-eksperci-w-przedszkolu