Strona główna
Mały Brzym
W niedzielę 17 maja w pięknie rozbudowanym Skansenie "Zagroda Wsi Pszczyńskiej" w Pszczynie odbyły się prezentacje zespołów ludowych. Na scenie dużej występowały zespoły osób dorosłych z Polski i z zagranicy, zaś na małej scenie prezentowały się dziecięce zespoły regionalne z ziemi pszczyńskiej - Mały Brzym.
Worek nagród w konkursach plastycznych!!
W sobotę 16 maja br. w skansenie Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej w Pszczynie odbyło się rozdanie nagród konkursów powiatowych organizowanych przez POPP Pszczyna.
Uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca:
Powiatowy Konkurs "Architektura Ludowa Mojego Regionu"
Nagrody zdobyły:
Julia Gajda
Matylda Dulemba
Julia Gaszka
Konsultacje dla rodziców
Wszystkich chętnych rodziców
zapraszamy w środę 20 maja 2015 r.
na ostatnie w tym roku szkolnym
konsultacje indywidualne.
Nauczyciele i wychowawcy są do państwa dyspozycji
w godz. 17.00 - 18.00.
Pomoc dla Afryki
Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji humanitarnej
,,OPATRUNEK NA RATUNEK''.

W naszej szkole akcja trwa do 12 czerwca.
W misyjnych szpitalach i przychodniach brakuje dosłownie wszystkiego. Przyda się każdy bandaż (czy to dziany, czy elastyczny), gazy (jałowe i niejałowe), kompresy, plastry opatrunkowe, rękawiczki gumowe, wata, a nawet igły i strzykawki. Wszystkim darczyńcom z góry
Spartakiada lekkoatletyczna
W dniu 14.05.2015r. odbyły się gminne zawody w czwórboju lekkoatletycznym. Reprezentacja naszej szkoły kolejny raz pokazała , iż potrafi wygrywać w pięknym sportowym stylu. Zawody odbywały się w fatalnych warunkach jeżeli chodzi o pogodę. Deszcz padał i padał i padał.... a zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach: bieg na dystansie 60 m, skok w dal sposobem naturalnym, rzut piłeczką palantową, bieg na dystansie 600 i 1000m.

Wyróżnienia w "Kangurze"
W międzynarodowym konkursie matematycznym "Kangur 2015", który w naszej szkole odbył się 19 marca, nasi uczniowie zdobyli wyróżnienia w obu kategoriach: "Maluch"( klasy III, IV) i "Benjamin" (klasy V, VI). Jest ich spora grupa:
Małgorzata Machnik kl.III
Julia Gajda kl.IV a
Oliwia Malarek IV b
Weronika Kraśkiewicz kl.V
Julia Gaszka kl.V
Lidia Kudła kl.V
Filip Gołyszny kl.VI.
Warsztaty malowania na szkle
8 maja br. podczas Tygodnia Bibliotek, odbyły się w naszej bibliotece warsztaty malowania na szkle. Na wstępie prowadząca nakreśliła sposób w jaki powstawały witraże od średniowiecza, aż po czasy lamp Tiffany'ego. Kolejnym etapem pracy było stworzenie własnego projektu, który później został przeniesiony na szklaną płytkę. Malowanie profesjonalnymi farbami do szkła stało się nie lada wyzwaniem. Ciekawe doświadczenia z materiałem jakim jest szkło zaowocowało stworzeniem interesujących kompozycji imitujących kolorowe szkiełka. Górowały motywy roślinne i kwiatowe. Chłopcy poruszali się głównie w tematach związanych z abstrakcją oraz mieczami. Może szklana kompozycja stanie się prezentem na Dzień Matki?
Konkursy historyczne
8 maja w Szkole Podstawowej w Studzienicach, odbył się VI Powiatowy Konkurs Historyczny dla uczniów szkół podstawowych. Tematem tegorocznej edycji była "Historia pszczyńskich żubrów". W konkursie uczestniczyło 12 dwuosobowych drużyn ze szkół podstawowych powiatu pszczyńskiego.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IVb - Oliwia Malarek i Tymoteusz Gołyszny (jedni z najmłodszych z uczestników). Drużyna z Radostowic zdobyła I miejsce ex equo z drużyną ze Studzienic! Wielkie brawa i gratulacje dla Oliwii i Tymoteusza!

Spotkanie literackie
7 maja w naszej szkole w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek gościliśmy na spotkaniu literackim panią Annę Stronczek.
Pani Anna to rybniczanka znana z twórczości artystycznej, a zwłaszcza z folkloru śląskiego. Szczególnie bliski jest jej folklor słowny i wokalny.
Posiada autentyczną skłonność do opowiadania historyjek, którymi potrafi zaciekawić i wzbudzić zachwyt. Znana jest z bajek i gawęd dla dzieci i dorosłych oraz z humorystyczego przekazu zwyczajów i obrzędów Górnego Śląska mając nadzieję, że uchroni je od zapomnienia. Ujawniła również swój talent malarski, ilustrując własne książki.
Turniej wiedzy o sztuce...
29 kwietnia br. uczennice naszej szkoły brały udział w Turnieju wiedzy o sztuce "Sztuka w zabawie" 2015, który odbył się w Studzienicach.Organizatorem było Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie. W tym roku zabawy plastyczne odnosiły się do świata barw.
Turniej składał się z kilku etapów: początkowym było zaprojektowanie stroju w szerokiej gamie barwnej, kolejnym prezentacja swojego wiosennego stroju. Następnie Julia Gaszka oraz Lidia Kudła zmierzyły swoje siły w krótkim teście oraz działaniach praktycznych. Zaprojektowanie logo na koszulce, stworzenie wizerunku drzewa oraz wyklejenie rozety w barwach czystych okazało się dla dziewczyn ciekawym wyzwaniem. Reprezentantki naszej szkoły zdobyły III miejsce na 11 drużyn. Do konkursu przygotowała drużynę pani Anna Haka-Otręba.
Gratulujemy!
Majowa akademia
W środę 29.04.2015 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel upamiętniający nasze państwowe, majowe święta: Święto Pracy, Dzień Flagi oraz Konstytucji 3 Maja. Program przygotowała klasa IVa wraz ze swoją wychowawczynią , panią Heleną Wilczek. Uczniowie starali się w jak najbardziej przystępny sposób przedstawić znaczenie tych świąt , tak ważnych dla każdego Polaka.

Brązowe medale Kingi!!
Z przyjemnością informujemy o kolejnym sukcesie sportowym Kingi Krawczyk.

W ostatnią sobotę i niedzielę kwietnia Kinga uczestniczyła w Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostwach Śląska Młodziczek, które rozgrywane były w Sosnowcu. W sobotę Kinga wraz z Wiktorią Staroń zdobyły brązowy medal w drużynowych mistrzostwach, natomiast w niedzielę w grze podwójnej również zdobyła brąz w parze z Anną Kulas w Indywidualnych Mistrzostwach Śląska.
Spotkania z Brzechwą
28 kwietnia uczniowie klas młodszych spotkali się by poznać życie i twórczość patrona naszej szkoły Jana Brzechwy. Zaprezentowano kilka wierszyków, ciekawostki z życia autora. Obejrzeliśmy też wspólnie muzyczne fragmenty i tańce przygotowane do niektórych utworów. Każda klasa przeczytała też wspólnie jeden wybrany wiersz z bogatego zbioru utworów naszego patrona.
Zebranie z rodzicami
Wszystkich rodziców
zapraszamy
na zebrania z wychowawcami klas
w środę 29 kwietnia o godz. 17.00
Dzień Ziemi
24 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi.
Hasłem tegorocznych obchodów było propagowanie idei upowszechniania odnawialnych źródeł energii, jako jednego ze sposobów ograniczania efektu cieplarnianego.Jedną z akcji skierowaną do dzieci i młodzieży, jest akcja ukwiecania i zadrzewiania najbliższej okolicy. W ramach tej akcji uczniowie naszej szkoły posadzili kwiaty w doniczkach, które ozdobią wejście i najbliższe otoczenie naszej szkoły. Poszczególne klasy będą zobowiązane do dbania o swoje roślinki. Każda klasa przyniosła 6-8 roślin do posadzenia. W czasie sadzenia roślin przez grupę młodszych dzieci, pozostali wzięli udział w przyrodniczej grze terenowej "Poszukiwania skarbów przyrody". Do specjalnie przygotowanych pojemników poszczególne grupy miały za zadanie odnaleźć na terenach zielonych szkoły kwiaty, nasionka, piórka i inne skarby.

Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty
16 kwietnia uczniowie klasy III napisali test podsumowujący wiadomości i umiejętności zdobywane przez pierwsze trzy lata nauki.
Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty to coroczna akcja , mająca na celu podsumowanie pierwszego etapu edukacji. Dostarcza szkołom informacji o pracy uczniów w zakresie różnych kompetencji: czytania, pisania, wiedzy o języku, sprawności rachunkowej oraz praktycznych umiejętności w rozwiązywaniu zadań matematycznych. Wyniki tego sprawdzianu mogą również pomóc w analizie postępu w nauce poszczególnych uczniów – po zestawieniu ich z wynikami sprawdzianu po szóstej klasie. Dzięki temu można przekonać się, czy potencjał ucznia został dobrze wykorzystany.
Wspólne zajęcia z "Małymi Odkrywcami"
15 kwietnia z zaproszenia klasy Ib na wspólne zajęcia wychowania fizycznego skorzystała cała grupa przedszkolaków czyli przyszłorocznych pierwszoklasistów.
Zajęcia poprowadziła pani Agnieszka Kokot,
odbywająca praktykę w naszej szkole,

a równocześnie jedna z wychowawczyń
przedszkolnej grupy "Małych Odkrywców".
Złoto dla Kingi!!!
W minioną sobotę (11 kwietnia) w Łaziskach Górnych rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Śląska LZS-ów w tenisie stołowym. Nasza uczennica Kinga Krawczyk z kl. VI w kategorii młodziczek zdobyła złoty medal i zapewniła sobie tym samym udział w Mistrzostwach Polski, które rozegrane zostaną w Raszkowie 20-21 czerwca.
Przedstawienie teatralne w Multikinie
13 kwietnia klasy młodsze odwiedziły Multikino w Tychach, żeby na scenie jednej z sal kinowych obejrzeć przedstawienie teatralne "Jak Rumcajs Cypiska uratował".
Narodowy Teatr Edukacji, kolejny raz w niezwykle udany sposób przypomniał najmłodszym widzom jedną z bajek dzieciństwa ich rodziców, w której jasno i czytelnie zawarte są podbudowane głębokim morałem nieprzemijające wartości wychowawczo-edukacyjne.
Wiosenne wiadomości chóralne
Nasz szkolny chór wraz z zespołem fletowym przygotowuje niespodziankę: będzie to płyta z nagraniem wybranych kołysanek! Mamy już za sobą pierwszą sesję nagraniową, którą przeżyliśmy w listopadzie 2014, a w najbliższą sobotę spędzimy znów trochę czasu w szkole nagrywając drugą partię materiału. Mamy już również zrobione zdjęcia na okładkę naszej płyty CD. Przed nami jeszcze nagranie zespołu fletowego, które odbędzie się w piątek 24 kwietnia od godz. 17.00.
Godziny dzwonków
Sobota 27.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych