Strona główna

      • Nasze przedszkole wzięło udział w programie organizowanym przez Akademię Humanitas „Cyfrowi eksperci w przedszkolu”. W ramach projektu nauczyciele przedszkola uczestniczyli w szkoleniu podnoszącym ich kompetencje cyfrowe, a placówka otrzymała środki finansowe na zakup sprzętu w kwocie 6366 zł. Dzięki temu najmłodsi mogą cieszyć się nowym monitorem interaktywnym.
      • Nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 - 2025, którego celem jest zakup książek będących nowościami wydawniczymi oraz elementów wyposażenia biblioteki szkolnej, a także realizacja działań promujących czytelnictwo.
          • Jaselka dla rodziców


            Jaselka dla rodziców - Obrazek 1W dniu 16 stycznia odbyło się spotkanie dla rodziców, podczas którego uczniowie przedstawili Jasełka Bożonarodzeniowe. Jak co roku w przedsięwizięciu wzięła udział liczna grupa uczniów (60 osób), nad przygotwaniem przedstawienia czuwały Pani I. Daroszewska i J. Kula. Następnie zespół instrumentalny wykonał kolędy, przygotowane wspólnie z Panią K. Machnik. Wysoki poziom artystyczny przedstawienia został doceniony przez rodziców i nagrodzony gromkimi brawami.

          • Szkolna Wigilia

            Szkolna Wigilia - Obrazek 1Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia to tradycja w każdej szkole. W tym roku nasi uczniowie stroili choinkę świąteczną bombkami własnoręcznie wykonanymi. Stajenkę jak co roku przygotowali pracownicy szkoły (konserwatorzy). W dniu dzisiejszym uczniowie wraz z opiekunami przygotowują klasową wigilię: dekorują stoły, w większości samodzielnie lub przy pomocy rodziców przygotowali potrawy na stół wigilijny. Klasa IV wraz z chórem szkolnym przedstawiła Jasełka Bożonarodzeniowe, które obejrzała cała społeczność szkolna. Mali aktorzy zachwycili publiczność wspaniałym wykonaniem, tańcami, pięknymi kolędami. Nad przygotowaniem Jasełek czuwały Panie I. Daroszewska, J. Kula, K. Machnik. Nastrój świąteczny udzielił się wszystkim, dzieci z niecierpliwością oczekują na nadejście świąt.

          • Koncert Bożonarodzeniowy

            Koncert Bożonarodzeniowy - Obrazek 1Święta tuż, tuż..., choinka pięknie przystrojona, stajenka przygotowana. W nastrój świąteczny wprowadziły nas dzisiaj dzieci podczas pięknego Koncertu Bożonarodzeniowego, który odbył się w godzinach popołudniowych. Zaproszeni goście (rodzice, dziadkowie, rodzeństwo) mieli okazję posłuchać kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Swoje umiejętności muzyczne prezentowało 16 uczniów, grając na różnych instrumentach muzycznych: gitara, flet, skrzypce, pianino, przenośne organy. Koncert został przygotowany przez panią Katarzynę Machnik.

          • Zawody w tenisie stołowym

            Zawody w tenisie stołowym - Obrazek 1 W dniu 18 grudnia odbyły się w naszej szkole gminne zawody w tenisie stołowym. Uczestniczyły w nich drużyny z ZSP Kryry, SP Suszec, SP Kobielice, SP Radostowice. Organizatorem tej sportowej rywalizacji była Pani Gabriela Dąbrowska. Zawody przebiegły w miłej sportowej atmosferze, zgodnie z zasadami fair play, a czuwali nad tym sędziowie: G. Dąbrowska, D. Dziech, D. Musiolik, M. Weideman. Zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców zwyciężyły drużyny z SP Kobielice - gratulujemy zwycięstwa i zakwalifikowania się do etapu powiatowego. Zwycięskim drużynom życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach. W kategorii dziewcząt miejsce II zdobyła drużyna z SP Suszec, miejsce III - drużyna z SP Radostowice, natomiast w kategorii chłopców - miejsce II ZSP Kryry, m

          • Mikołaj

            Mikołaj - Obrazek 1

            WSZYSTKIE DZIECI MIKOŁAJA KOCHAJĄ!!!

            Wszystkie z utęsknieniem na Niego czekają. Od rana w naszej szkole poruszenie wielkie - każdy czekał na niecodziennego gościa. Kiedy już do nas przybył, klasa III a zaprezentowała program artystyczny, przygotowany wspólnie z wychowawcą Panią B. Skrobacz na powitanie Mikołaja. Następnie każda klasa zaśpiewała piosenkę dla naszego gościa, no a potem oczywiście nastąpiło rozdanie prezentów od Mikołaja. Pożegnaliśmy Mikołaja występem zespołu tanecznego z klas V i VI. Spotkanie przygotowały Panie B. Skrobacz, K. Blankenstein, S. Zembala.

          • Dzień Górnika

            Dzień Górnika - Obrazek 1

            W dniu dzisiejszym odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Górnika. Samorząd Uczniowski prowadzony przez Panią G. Dąbrowską oraz chór szkolny pod kierunkiem Pani K. Machnik zaprezentowali wiersze i piosenki o tematyce górniczej, jak również opowiedzieli ciekawostki związane z pracą górniczą i tradycjami mocno zakorzenionymi wśród braci górniczej.

          • Wycieczka do Kopalni KWK Krupiński

            Wycieczka do Kopalni KWK Krupiński - Obrazek 1

            Niecodzienną wycieczkę zorganizowała dla chóru szkolnego oraz Samorządu Uczniowskiego Pani Gabriela Dąbrowska. W nagrodę za działalność na terenie szkoły pojechali oni na wycieczkę do Kopalni KWK Krupiński w Suszcu. W programie wycieczki było zwiedzanie kopalni w jej części powierzchniowej. Uczniowie zapoznali się z tajnikami trudnej górniczej pracy, zobaczyli sztolnię, cechownię, lampownię, stację ratowniczą. Na zakończenie spotkania z górnikami, chór szkolny zaśpiewał piosenki górnicze, co było niecodziennym wydarzeniem na kopalni. W imieniu uczestników wycieczki składam podziękowania pracownikom kopalni, którzy byli naszymi przewodnikami i opowiadali nam o pracy górników.

          • Pomoc dla fundacji Arkadia

            Pomoc dla fundacji Arkadia - Obrazek 1Zakończyliśmy kolejną akcję pomocy zwierzakom. Dla Fundacji Arkadia, prowadzącej schronisko dla zwierząt uczniowie zbierali karmę dla psów i kotów, koce i inne niezbędne do przeżycia trudnych dni zimowych rzeczy. Nezmiernie cieszy nas zaangażowanie dzieci, chęć niesienia pomocy. Dziękujemy w imieniu Fundacji Arkadia i ich podopiecznych.

          • Lekcja żywej historii

            Lekcja żywej historii - Obrazek 1 W dniu dzisiejszym gościliśmy w szkole Bractwo Rycerskie KERIM z Gdańska. Przemierzyli cały kraj, aby opowiedzieć naszym uczniom o historii Polski z okresu panowania Mieszka I. Ciekawie przedstawiona historia przeplatana była pokazem uzbrojenia z tamtego okresu. Wzbudzili oni u uczniów orgomne zainteresowanie dziejami Polski, co mam nadzieję odzwierciedli się w zamiłowaniach naszych pociech.

          • Święto Niepodległości

            Święto Niepodległości - Obrazek 1W dniu 12 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości Polski. Święto to obchodzone jest w naszym kraju 11 listopada. Uczniowie klasy III b pod kierunkiem Pani Katarzyny Blankenstein przygotowali bardzo ciekawą i pouczającą inscenizację związaną z odzyskaniem przez nasz kraj upragnionej wolności. Akademia przeplatana była pieśniami z okresu międzywojennego wykonanymi przez chór szkolny pod kierunkiem Pani Katarzyny Machnik.

          • Ślubowanie klasy pierwszej

            Ślubowanie klasy pierwszej - Obrazek 1

            Uroczyście ślubuję:

            -wypełniać sumiennie obowiązki ucznia, uczyć się, jak być dobrym kolegą, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły,

            przynosić dumę rodzicom i nauczycielom, swoim zachowaniem i nauką sprawiać innym radość.

            Zaprzyjaźnić się z książkami,

            dumą swojej szkoły być,

          • POMOŻMY TYM ZWIERZAKOM

            POMÓŻMY TYM ZWIERZAKOM

            ONE SĄ ZALEŻNE OD NAS

            POTRZEBUJĄ NAS

            POMOŻMY TYM ZWIERZAKOM - Obrazek 1

            Nasza szkoła chce zaangażować się w pomoc zwierzętom pokrzywdzonym przez los, dlatego organizujemy pomoc dla Fundacji Zwierzęcej Arkadia z Pszczyny.

            Chcemy zdążyć przed zimą. Potrzebne jest wszystko:

            Star
          • Zbieramy żołędzie dla zwierząt

            Zbieramy żołędzie dla zwierząt - Obrazek 1Zagroda Żubrów w Pszczynie organizuje konkurs zbierania żołędzi. Nasza szkoła bierze udział w konkursie. Żołędzie można przynosić do 17 listopada. Należy je przed oddaniem do szkoły przesuszyć, przynosić tylkio zdrowe żołędzie. Koordynatorem konkursu jest Pani Barbara Skrobacz.

            ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W AKCJI!!!

          • Dzień Edukacji Narodowej

            Dzień Edukacji Narodowej - Obrazek 1Dzień Edukacji Narodowej - Obrazek 2Dzień Edukacji Narodowej - Obrazek 3

            Dzień Edukacji Narodowej

            Uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w dniu 14 października. Samorząd Szkolny wspólnie z opiekunem Panią Gabrielą Dąbrowską przygotował przedstawienie, które ujęło nas wysokim poziomem artystycznym, humorem i dobrze dobraną choreografią. Uzupełnieniem programu artystycznego był chór szkolny i zespół instrumentalny pod kierunkiem Pani Katarzyny Machnik.

          • Dzień Seniora

            Dzień Seniora - Obrazek 1

            12 pażdziernika odbyła sie w naszej szkole uroczystość Dnia Seniora. Na spotkanie licznie przybyli seniorzy sołectwa Radostowice, gościliśmy również Wójta Gminy Suszec Mariana Pawlasa, Radę Sołecką i radnych z Radostowic. Uczniowie klasy III a przygotowali dla gości piękne przedstawienie "Wiersze w Śląskim wydaniu". Zespół regionalny "Radość" zaprezentował tańce śląskie. Program atrystyczny został opracowany i przygotowany przez Panie: Barbarę Skrobacz, Sylwię Łuszcz, Katarzynę Machnik i Danutę Abramowicz - Heczko. W dalszej części spotkania gości bawił zespół "Duet Bolero". Cała uroczystość przebiegła w niezwykle miłej atmosferze, występy naszych dzieci zostały ciepło przyjęte przez gości i nagrodzone brawami. Spotkanie zostało zorganizowane przy współudziale Pani sołtys Barbary Matuli, Rady Sołeckiej, Proboszcza Parafii Radostowice ks. Antoniego Bubalika i naszej szkoły.

          • Dzień Muzyki

            Dzień Muzyki - Obrazek 11 pażdziernik to Dzień Muzyki. Jak szkolna tradycja nakazuje, śpiewamy, gramy i dobrze się bawimy przy muzyce. W tym roku gościliśmy zespół KONTRA, który przedstawił uczniom instrumenty strunowe oraz ich brzmienie. Uczniowie mieli okazję zagrać na tych instrumentach.

            Dzień Muzyki - Obrazek 2

    • Programy

      • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
      • Laboratoria Przyszłości
      • Cyfrowi eksperci w przedszkolu
      • ZagrajMY w marzenia
    • Godziny dzwonków

      Sobota 27.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Librus Synergia
    • Biuletyn informacji publicznej
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/biblioteka?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQxOCZzdWJwYWdlPTQmc2tnZHllYXI9MjAyNA%3D%3D
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/laboratoria-przyszlosci?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQxNCZzdWJwYWdlPTAmc2tnZHllYXI9MjAyNA%3D%3D
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/cyfrowi-eksperci-w-przedszkolu