Strona główna
Ferie zimowe
Ferie zimowe potrwają do 13 lutego

Zachęcamy do skorzystania z zimowych (i nie tylko) atrakcji przygotowanych przez GOK w Suszcu:

Wszystkim życzymy udanych i bezpiecznych ferii

Spotkania z Rodzicami
W czwartek
29 stycznia o godz. 17.00
zapraszamy na spotkania Rodziców
z wychowawcami klas.
Karnawałowy Bal Przebierańców
W poniedziałek 26 stycznia wszyscy, którzy mieli ochotę, bawili się doskonale na balu karnawałowym. Przybyły wróżki, czarownice, księżniczki, cyganki, baletnice, rycerze, policjanci, biedronki, motyle, misie, wampiry, hrabiowie, muszkieterowie i mnóstwo innych, bardzo pomysłowo ubranych postaci. Barwny korowód sunął po parkiecie, śpiewał, tańczył i bawił się znakomicie!!!!
Warsztaty fletowe
22 stycznia 10 dziewcząt – członkiń zespołu fletowego działającego w naszej szkole, wzięło udział w I Warsztatach fletowych Capelli Nicopolensis pt. „Wspólne kolędowanie”. Capella Nicopolensis to Zespół Muzyki Dawnej i Tańca Historycznego działający od 1991 roku w Miejskim Domu Kultury w Mikołowie. Brał wielokrotnie udział w festiwalach i konkursach zdobywając nagrody i uznanie fachowców. W repertuarze zespołu są tańce i muzyka późnego średniowiecza i renesansu.
Zajęcia profilaktyczne
„ Lubię siebie, szanuję innych”
W środę 21 I 2015r. uczniowie klasy V i VI brali udział w zajęciach profilaktycznych prowadzonych przez panie z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pszczynie: Agatę Śnieg i Mirosławę Kulczyk. Podczas zajęć uczniowie rozmawiali o tym co ich łączy, a czym się różnią. Były także wzajemne komplementy oraz zabawy integrujące grupę.
Dzień Babci, Dzień Dziadka
Pędzą wnuki ulicami z ogromnymi laurkami. Te laurki pełne kwiatków są dla wszystkich babć i dziadków. A dziadkowie wraz z babciami już czekają przed domami. Przez lornetki patrzą w dal wystrojeni jak na bal.
Wszystkim Babciom i Dziadkom w dniu ich Święta składamy najserdeczniejsze życzenia

Mini koszykówka dziewcząt
W dniu 19.01.2015r. odbyły się zawody w mini koszykówkę dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały następujące zawodniczki;Weronika Sekta,Weronika Sowa, Kinga Krawczyk, Weronika Paszek, Magda Klos,Paulina Stalska, Lidia Szendera, Agata Gamoń, Emilia Tumula,Wiktoria Adamska, Marta Masny, Julia Andrusiewicz, Oliwia Nowok.
Warsztaty ekologiczne
W piątek 16.01 odbyły się w naszej szkole warsztaty ekologiczne pt.
CHÓW PRZEMYSŁOWY? EKOLOGICZNIE NIEZDROWY!.Zajęcia zostały przeprowadzone przez stowarzyszenie VEGE INICJATYWA z Bielska Białej.
Podczas pierwszej godziny lekcyjnej ucznioweie kl. VI obejrzeli prezentację na temat hodowli przemysłowej zwierząt, jej wpływu na środowisko i życie zwierząt. Prowadząca przedstawiła dzieciom problem przemysłowej hodowli zwierząt i pokazała jak wpływa ona na środowisko.Uczniowie mieli okazję zobaczyć typowe zwierzęta hodowlane i usłyszeć o ich naturalnych potrzebach. Nawiązanie do zwierząt jest dla młodszych uczniów szczególnie ważne, gdyż są oni bardzo otwarci na temat zwierząt i szybko absorbują nowe wiadomości.
Koncert instrumentalistów
W czwartek 15 stycznia, w godzinach popołudniowych, w naszej szkole odbył się coroczny koncert kolęd, którego wykonawcami byli uczniowie naszej szkoły uczący się gry na różnych instrumentach. Okazuje się, że to spora grupa
.W wykonaniu naszych małych i większych artystów usłyszeliśmy kolędy polskie i angielskie grane na pianinie (Małgosia Machnik, Julia Gaszka, Michalina Pytlik, Marta Masny, Tymek Gołyszny, Karol Jędrzejek, Magda Klos, Lidia Szendera), na keyboardzie (Ania Bałamucka) na skrzypcach (Emilka Gaszka, Matylda Dulemba, Weronika Sowa, Julia Gaszka) na gitarze (Lidia Kudła, Dagmara Malcharek, Daria Wieczorek (w duecie z siostrą Partycją – pianistką), Oliwia Malarek i Martyna Klima) oraz na flecie poprzecznym (Zosia Drzyzga i Weronika Sekta)
Czy dzieci mogą się czuć w sieci bezpieczne?
W czwartek 15 stycznia uczniowie klas IV-VI oraz nasi starsi koledzy z gimnazjum wybrali się do Pszczyńskiego Centrum Kultury na spektakl „Klik. Nie żyjesz. Cyberprzemoc na co dzień” przygotowany przez Dolnośląski Teatr Młodego Widza z Wrocławia.
Spektakl, luźno oparty na motywach "Opowieści Wigilijnej" miał być przestrogą dla młodych widzów. Ostrzegał przed niebezpieczeństwami, jakie daje pozorna anonimowość i wolność w sieci. Uświadamiał również, że nawet w cyberprzestrzeni należy zachowywać się etycznie i przyzwoicie.
XIX Wojewódzki Festiwal Pieśni „Bóg się rodzi”
W środę 14 stycznia nasz szkolny chór dziecięcy z Radostowic udał się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach, by tam wziąć udział w XIX Wojewódzkim Festiwalu Pieśni „Bóg się rodzi”. Nasi chórzyści wykonali tam dwie kolędy: „Przybieżeli do Betlejem” i staropolską pastorałkę „Witaj Synu najśliczniejszy” w układzie dwugłosowym z towarzyszeniem fortepianu, za którym zasiadła prowadząca – Katarzyna Machnik.
Ekumeniczne Kolędowanie
W niedzielę 11 stycznia 2015 r. nasz szkolny zespół fletów podłużnych wystąpił w kościele Św. Barbary w Strumieniu podczas jubileuszowego XXV Ekumenicznego Koncertu Kolęd. Wśród wykonawców koncertu znalazł się również wspaniały chór „Canzonetta” ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Strumieniu, Wyżchobramski Chór Kameralny Parafii Ewangelicko-Augsburskiej z Cieszyna oraz Chór mieszany „Lutnia” ze Strumienia, prowadzony przez panią Barbarę Garus – Wyleżuch, która nasz zespół zaprosiła do udziału w Koncercie Kolęd.

Szczęśliwego Nowego Roku
Wszystkim rodzicom i uczniom
życzymy udanego,
szczęśliwego Nowego Roku 2015!!!!
Niech będzie pełen sukcesów i spełnionych marzeń.


Wigilia szkolna
W ostatni dzień przed przerwą świąteczno-noworoczną uczniowie wszystkich klas wraz ze swymi wychowawcami zorganizowali klasowe wigilie. W każdej klasie pojawiła się pięknie ubrana choinka, duży stół ze smakołykami, wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem i rozmowy o świątecznych tradycjach. Na ogólnoszkolnej wigilii każda klasa zaprezentowała przygotowaną wcześniej piosenkę świąteczną bądź pastorałkę i jedną kolędę. Uczniowie klas starszych zaprezentowali się ze świątecznym przedstawieniem, przygotowanym pod okiem pani Stefanii Zembali i Katarzyny Machnik. Towarzyszył im zespół instrumentalny. Świąteczny nastrój i życzenia wszyscy zabrali do swoich domów.
Szlachetna paczka
Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki. Rodzina była bardzo zaskoczona ilością otrzymanych rzeczy. Byli wzruszeni i szczęśliwi. Chłopcy biegali z radości i niecierpliwie otwierali kolejne pudła. Byli bardzo zadowoleni z tego co dostali. Największą radość spr

Przedświąteczne spotkanie z rodzicami
16 grudnia uczniowie naszej szkoły zaprosili rodziców na przedświąteczne spotkanie, by zaprezentować przygotowany przez panie Katarzynę Machnik i Stefanię Zembalę program artystyczny. W montażu słowno- muzycznym przedstawiono nasze śląskie tradycje związane z przygotowaniem do wigilii, zespół instrumentalny zagrał na fletach najpiękniejsze polskie kolędy, a zaproszony zespół kameralny „Con fuoco” wyśpiewał te znane i mniej znane kolędy w ciekawych aranżacjach. Jak zawsze była okazja do spotkania przy kawie i pysznym kołoczu. Dziękujemy wszystkim, którzy znaleźli czas, za wspólne kolędowanie.
Świąteczne Kolędowanie
Szanowni rodzice!W dniu 16 grudnia 2014 r. o godz. 17.00 odbędzie się w naszej szkole tradycyjne "Świąteczne Kolędowanie". Specjalnie dla Was uczniowie przygotowali świąteczny program artystyczny. Gościem uroczystości będzie znany nam już zespół kameralny Con Fuoco, który pod kierownictwem Pani K. Machnik zaprezentuje program świąteczny. Po koncercie - chwila relaksu przy kawie. Zapraszamy bardzo serdecznie do udziału w uroczystości wszystkich rodziców, dziadków, znajomych.
Dzień Górnika
4 grudnia to święto wszystkich górników, ktorym składamy życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności zawodowej i prywatnej. Z tej okazji uczniowie klasy IVb wraz z opiekunem Panią G. Dąbrowską przygotowali uroczystą akademię poświęconą górnikom, ich ciężkiej pracy ale również żartobliwie opowiadali o życiu górników, co przeplatane było piosenkami górniczymi w wykonaniu chóru pod kierunkiem Pani K. Machnik.
Biblioteka
Moduł Biblioteka został zmodyfikowany
Światowy Dzień Pluszowego Misia
Miś to najprzyjemniesza zabawka, nawet wśród tych, którzy już są uczniami. Więc nasza szkoła dziś obchodziła Dzień Misia! Miejmy nadzieję, że umilił on dzieciom wcale niełatwe życie ucznia.
Godziny dzwonków
Sobota 27.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych