Wszystkich rodziców
zapraszamy
na zebrania z wychowawcami klas
w środę 29 kwietnia o godz. 17.00
Wszystkich rodziców
zapraszamy
na zebrania z wychowawcami klas
w środę 29 kwietnia o godz. 17.00
24 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi.
Hasłem tegorocznych obchodów było propagowanie idei upowszechniania odnawialnych źródeł energii, jako jednego ze sposobów ograniczania efektu cieplarnianego.
Jedną z akcji skierowaną do dzieci i młodzieży, jest akcja ukwiecania i zadrzewiania najbliższej okolicy. W ramach tej akcji uczniowie naszej szkoły posadzili kwiaty w doniczkach, które ozdobią wejście i najbliższe otoczenie naszej szkoły. Poszczególne klasy będą zobowiązane do dbania o swoje roślinki. Każda klasa przyniosła 6-8 roślin do posadzenia. W czasie sadzenia roślin przez grupę młodszych dzieci, pozostali wzięli udział w przyrodniczej grze terenowej "Poszukiwania skarbów przyrody". Do specjalnie przygotowanych pojemników poszczególne grupy miały za zadanie odnaleźć na terenach zielonych szkoły kwiaty, nasionka, piórka i inne skarby.
Obchody Dnia Ziemi powinny się kojarzyć z ruchem na świeżym powietrzu, w związku z tym klasy w dwóch grupach: starszej i młodszej uczestniczyły w zabawach sportowych o „zielonej” tematyce.
Długotrwałą akcją z okazji Dnia Ziemi będzie zbiórka baterii. Klasa, która zbierze najwięcej baterii (wagowo) otrzyma nagrodę. Zachęcamy do zbierania!! Na baterie czekamy do końca maja.
Na zakończenie klasy starsze wybrały się do lasu. W czasie wycieczki przypomniały sobie budowę warstwową lasu oraz rozpoznawały drzewa po liściach lub korze i pokroju.
Organizatorami imprezy były Jolanta Zaczkiewicz, Jolanta Kula, Gabriela Dąbrowska.
16 kwietnia uczniowie klasy III napisali test podsumowujący wiadomości i umiejętności zdobywane przez pierwsze trzy lata nauki.
Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty to coroczna akcja , mająca na celu podsumowanie pierwszego etapu edukacji. Dostarcza szkołom informacji o pracy uczniów w zakresie różnych kompetencji: czytania, pisania, wiedzy o języku, sprawności rachunkowej oraz praktycznych umiejętności w rozwiązywaniu zadań matematycznych. Wyniki tego sprawdzianu mogą również pomóc w analizie postępu w nauce poszczególnych uczniów – po zestawieniu ich z wynikami sprawdzianu po szóstej klasie. Dzięki temu można przekonać się, czy potencjał ucznia został dobrze wykorzystany.
Trzymamy kciuki, żeby wyniki były jak najlepsze!
15 kwietnia z zaproszenia klasy Ib na wspólne zajęcia wychowania fizycznego skorzystała cała grupa przedszkolaków czyli przyszłorocznych pierwszoklasistów.
Zajęcia poprowadziła pani Agnieszka Kokot,
odbywająca praktykę w naszej szkole,
a równocześnie jedna z wychowawczyń
przedszkolnej grupy "Małych Odkrywców".
Dzieci świetnie bawiły się przy muzyce, wspólnie ćwiczyły i uczestniczyły w wielu zabawach ruchowych. Szczególnie przedszkolakom bardzo podobały się zajęcia na prawdziwej sali gimnastycznej.
Więcej zdjęć znajdziecie w galerii.
W minioną sobotę (11 kwietnia) w Łaziskach Górnych rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Śląska LZS-ów w tenisie stołowym. Nasza uczennica Kinga Krawczyk z kl. VI w kategorii młodziczek zdobyła złoty medal i zapewniła sobie tym samym udział w Mistrzostwach Polski, które rozegrane zostaną w Raszkowie 20-21 czerwca.
Kindze gratulujemy!!!!
Bedziemy trzymać kciuki.
13 kwietnia klasy młodsze odwiedziły Multikino w Tychach, żeby na scenie jednej z sal kinowych obejrzeć przedstawienie teatralne "Jak Rumcajs Cypiska uratował".
Narodowy Teatr Edukacji, kolejny raz w niezwykle udany sposób przypomniał najmłodszym widzom jedną z bajek dzieciństwa ich rodziców, w której jasno i czytelnie zawarte są podbudowane głębokim morałem nieprzemijające wartości wychowawczo-edukacyjne.
„W Rzacholeckim Lesie, nieopodal Jiczyna mieszkał słynny rozbójnik Rumcajs ze swoją żoną Hanką i synkiem Cypiskiem…” – w ten sposób zaczyna się piękna czeska bajka, która już od dziesięcioleci bawi liczne pokolenia dzieci w niemal całej Europie. Jej autorem jest Vaclav Ćtvrtek, czeski pisarz, autor dobranocek i książek dla dzieci. Dzieciństwo spędził w Jiczynie, gdzie później osadził swojego najbardziej znanego bohatera, rozbójnika Rumcajsa.
Twórcy Narodowego Teatru Edukacji wraz z dzielnym Rumcajsem zabrali nas na ekscytującą wycieczkę w głąb niesamowitego Rzacholeckiego Lasu. Celem wyprawy było odnalezienie zaginionego Cypiska i raz na zawsze rozprawienie się ze złem czającym się w głębi tego nieprzebytego boru.
Dzieci żywo reagowały na wszystko, co działo się na scenie.
To był piękny, rozśpiewany i roztańczony barwny spektakl, po którym aktorzy zaprosili nas na krótkie warsztaty teatralne. Dzieciom bardzo się podobało, a najwyższe uznanie dostała pajęczyca.
Za zorganizowanie wyjazdu dziękujemy pani Katarzynie Blankenstein.
Nasz szkolny chór wraz z zespołem fletowym przygotowuje niespodziankę: będzie to płyta z nagraniem wybranych kołysanek! Mamy już za sobą pierwszą sesję nagraniową, którą przeżyliśmy w listopadzie 2014, a w najbliższą sobotę spędzimy znów trochę czasu w szkole nagrywając drugą partię materiału. Mamy już również zrobione zdjęcia na okładkę naszej płyty CD. Przed nami jeszcze nagranie zespołu fletowego, które odbędzie się w piątek 24 kwietnia od godz. 17.00.
Ale to nie wszystkie niespodzianki, które czekają nasz chór! W marcu zostaliśmy zakwalifikowani do ogólnopolskiego projektu pt. "Śpiewająca Polska" i pozostajemy pod opieką merytoryczną Akademii Muzycznej.
Naszym koordynatorem jest pani Maria Piotrowska - Bogalecka, profesor Akademii Muzycznej w Katowicach.
W ramach tego projektu weźmiemy udział w przesłuchaniach chórów w Kędzierzynie Koźlu 20 czerwca (w sobotę).
Przed nami wiele pracy z przygotowaniem materiału i poważna konfrontacja z chórami z całej Polski! Liczymy zatem na mocne "trzymanie" za nas kciuków!
W dniu 9 kwietnia 2015 r. w gmachu Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach odbył się finał XX Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej z Ewangelii św. Marka.
Uczestniczyło w nim 42 uczniów wyłonionych poprzez etap szkolny i rejonowy. Uczestnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy.
Nagrodzono siedem osób . Na pierwszym miejscu uplasowały się dwie osoby z maksymalną ilością punktów.
Jeden punkt mniej miały osoby, które zajęły II miejsce. Takich osób było aż pięć.
Wśród nich znalazła się uczennica naszej szkoły
WERONIKA KRAŚKIEWICZ z kl.V
Serdecznie gratulujemy takiego osiągnięcia i Weronice i pani Irenie Kowalik, która przygotowała ją do tego konkursu.
Może i data lekko niepoważna, ale zupełnie na poważnie nasi szóstoklasiści pisali dziś swój ważny sprawdzian, do którego przygotowywali się od początku roku szkolnego..... i wreszcie mogą odetchnąć z ulgą! 80 minut z arkuszem z j.polskiego i matematyki, a po przerwie - 45 minut z językiem angielskim, kosztowało ich sporo stresu i energii, lecz nie poddali się i pracując w skupieniu, wykorzystali czas do końca. W tym roku po raz pierwszy uczniowie zmierzyli się z językiem obcym.
A refleksje po sprawdzianie....? nie wydał im się zbyt trudny i z sal wychodzili raczej zadowoleni...
Jak będzie rzeczywiście...? Dowiemy się dopiero w ostatnich dniach maja, kiedy to w specjalnym serwisie dla uczniów, po zalogowaniu się, będą mogli odczytać swoje wyniki.
Organizacja sprawdzianu i jego przeprowadzenie wymagało przestrzegania ścisłych procedur określonych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, stąd nie mogło być mowy o nawet najmniejszych uchybieniach, dlatego też nad prawidłowym jego przebiegiem czuwała Przewodnicząca Szkolnego Zespołu Egzaminacyjnego w osobie Pani Dyrektor oraz w każdej z sal, w których pisali uczniowie, trzyosobowe komisje zwane Zespołami Nadzorującymi.
Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki.
30 marca naszą szkołę odwiedziła dietetyczka z Centrum Dietetycznego NATURHOUSE w Pszczynie. Wizyta ta miała na celu zaznajomienie uczniów z prawidłowym odżywianiem się oraz zdrowym i aktywnym stylem życia. Pogadanka rozpoczęła się od bardzo ważnego tematu, czyli pierwszego i drugiego śniadania. Omówiona została rola warzyw i owoców w życiu uczniów oraz choroby jakie mogą wystąpić w przypadku złego odżywiania . W trakcie prelekcji uczniowie naszej szkoły robili ZDROWE I KOLOROWE kanapki, którymi częstowali swoich kolegów. Mamy nadzieję, że małymi krokami wprowadzimy nawyk zdrowego odżywiania się . Niech żyją warzywa i owoce!!!
Na pomysł zaproszenia gości wpadła pani Gabriela Dąbrowska, która na co dzień dba o formę naszych uczniów (nie tylko sportową).
Dziękujemy za fajne powitanie Wiosny również pani Jolancie Zaczkiewicz, która ze swoją klasą przygotowała oprawę artystyczną.
W piątek 27.03.2015 r. nasza szkolna drużyna w składzie: Kinga Krawczyk, Weronika Paszek, Mateusz Bobiec i Maciej Jaworski zdobyła II miejsce w Gminnym Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym, który odbył się w Szkole Podstawowej w Mizerowie. Po zaciekłej rywalizacji, przegrali zaledwie jednym punktem z drużyną gospodarzy. Nasi uczniowie bardzo dobrze zaprezentowali się w jeździe po torze przeszkód.
Zdobyli najwięcej punktów za umiejętność przeprowadzenia pierwszej pomocy.
Bardzo serdecznie im gratulujemy!!!!
We wtorek 24 marca na pierwszej lekcji odwiedzili nas panowie z bractwa rycerskiego "Kerin". Tym razem opowiedzieli nam o starożytnym Rzymie. Dowiedzieliśmy się o tym jak powstał Rzym, jak rozrastał się, by stać się potężnym imperium. Nasi uczniowie brali również czynny udział w tej lekcji: Dominik był przebrany za żołnierza, Borys grał rolę niewolnika, później gladiatora, Filip był legionistą, a Marta panią senator. Każdy z uczestników miał ubrany odpowiedni strój.
Jak powstał Rzym? Jak się żyło bogatym senatorom, a jak niewolnikom – dzieci poznały życie codzienne Rzymian. Młody gladiator walczył w Koloseum Flawiuszy. Uczennica jako Pani Senator w tunice i todze rządzi Rzymem. Właśnie nadchodzi legion XXI...
Na pokazie prowadzący odpowiadał na pytania zadawane od lat, czym jest dobro, piękno i prawda. Zaglądnęliśmy do rzymskiej szkoły i dzieci dowiedziały się jakie są różnice między rzymską, a współczesną edukacją.
Wszystkim bardzo się taka żywa lekcja historii podobała!
Rycerzy do szkoły zaprosiła pani Katarzyna Machnik.
Wszystkich chętnych rodziców
zapraszamy w środę 25 marca 2015 r.
na konsultacje indywidualne.
Nauczyciele i wychowawcy są do państwa dyspozycji
w godz. 17.00 - 18.00.
W poniedziałek 23 marca 2015r. klasa II i III były na całodniowej wycieczce w Kopalni Soli w Wieliczce. Uczniowie uczestniczyli w programie edukacyjnym "Śladami legend Wielickiej Kopalni".
Mieli okazję zwiedzić 750-letnią kopalnię, a w niej przepiękne solne wnętrza. Dzieci spotkały Skarbnika - dobrego ducha kopalni, który przygotował dla nich wiele atrakcji: uczestniczyły w konkurencji toczenia bałwanów solnych, budowania drewnianych kasztów, były świadkami koronacji księżniczki Kingi oraz poszukiwali jej pierścienia w solnych bryłkach.
Dużą atrakcją był podziemny multimedialny plac zabaw. Spore wrażenie wywarł na uczestnikach wycieczki laserowy mapping 3D prezentowany w jednej z komnat na ogromnej ścianie solnej. Na zakończenie dzieci otrzymały od Skarbnika poczęstunek oraz miały możliwość zakupienia solnych pamiątek.
Wycieczkę zorganizowały wychowawczynie klas... pani Dorota Gwóźdź i pani Jolanta Zaczkiewicz.
21 marca br uczniowie Kół Młodego Plastyka z naszej szkoły, SP 18 w Pszczynie, ZSP Jankowice oraz SP Studzienice udali się do niezwykłej i bajecznej miejscowości Koziegłowy, gdzie mieści się pracownia "Osikowa Dolina". Miejsce to jest niezwykłe i odmienne, kultywuje tradycję.
„ W Osikowej Dolinie
Czas inaczej płynie
Palcami wyplataczy opiera się dzielnie
Trendom, kierunkom i modom
Wszystkim wschodom i zachodom
Trwa rzemiosłem struganym rzetelnie"
Mieszkańcy Koziegłów od XIX wieku wykorzystują naturalne zasoby osikowego drewna, z jego niedoskonałości i miękkości uczynili sztukę! Zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci przez pracowników prowadzących warsztaty - na początek ugoszczeni pysznymi, maślanymi ciasteczkami własnej produkcji.
Dzieci w małych grupach pod opieką pań instruktorek wykonały z wiórek drewna osikowego, ekologiczną ozdobę wielkanocną, a po przerwie śniadaniowej palmę. Każdy również samodzielnie mógł spróbować heblować drewno osikowe.
Dobrym duchem tego miejsca jest cudowna starsza pani, która przedstawiła nam historię ludzi pracujących z drewnem osikowym. Dzięki sile męskich rąk powstaje łyko, z którego kobiece dłonie wyczarowują piękne kwiaty, kapelusze, ozdoby świąteczne i dekoracje. Nam też udało się stworzyć wyjątkowe prace! Dzieci pracowały z niezwykłym zaangażowaniem, powstały mieniące się kolorami, bardzo staranie wykonane ozdoby! Jesteśmy zauroczeni tym miejscem, jego domową, ciepłą atmosferą.
Obiecaliśmy wraz z dziećmi jeszcze raz tu wrócić. Bardzo dziękujemy za tą lekcję o tradycji i kontakcie człowieka z naturą.
Na warsztaty zabrała uczniów Pani Ania Haka-Otręba (opiekun Koła Młodych Plastyków)
W czwartek 19 marca odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny w ramach Międzynarodowego Konkursu "Kangur 2015".
Konkurs rozpoczął się o godz. 9.00. Zmagania trwały do 10.15.
Uczniowie pisali w dwóch kategoriach - Maluch i Benjamin.
Maluch obejmował uczniów klasy III i IV-tych. Z klasy III wzięło w nim udział 4 uczniów, a z klas IV - 7 uczniów. Uczniów klas starszych obejmował wyższy poziom zadań. Z klasy V pisało 6 uczennic, a z klasy VI - 7 uczniów.
Łącznie do konkursu przystąpiło 24 uczniów. Wyniki będą znane w maju.
Informujemy, że w dniach
16,17,18 marca 2015 r.
odbywać się będą rekolekcje wielkopostne.
11 marca uczniowie klas młodszych na scenie Pszczyńskiego Centrum Kultury obejrzeli spektakl teatralny na podstawie książki "Alicja w krainie czarów".
Aktorzy z Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa zabrali nas do świata wyobraźni i magii. Dzięki pięknej scenografii, grze świateł, bańkom mydlanym, barwnym kostiumom, wesołej muzyce oraz humorystycznym dialogom przez ponad godzinę byliśmy w "zaczarowanej krainie".
Za zorganizowanie wyjazdu dziękujemy pani Dorocie Gwóźdź
Powered by aSc EduPage