Strona główna

      • Nasze przedszkole wzięło udział w programie organizowanym przez Akademię Humanitas „Cyfrowi eksperci w przedszkolu”. W ramach projektu nauczyciele przedszkola uczestniczyli w szkoleniu podnoszącym ich kompetencje cyfrowe, a placówka otrzymała środki finansowe na zakup sprzętu w kwocie 6366 zł. Dzięki temu najmłodsi mogą cieszyć się nowym monitorem interaktywnym.
      • Nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 - 2025, którego celem jest zakup książek będących nowościami wydawniczymi oraz elementów wyposażenia biblioteki szkolnej, a także realizacja działań promujących czytelnictwo.
        • Powitanie wiosny
          • Powitanie wiosny

            Zgodnie z coroczną tradycją 21 marca uroczyście przywitaliśmy wiosnę.
            Na akademii ptaszki z klasy IIb opowiedziały o wiosennych zwyczajach ptaków, a uczniowie klasy Vb przybliżyli wszystkim zwyczaje związane ze Świętami Wielkiej Nocy. Przez cały poprzedni tydzień wszystkie klasy dekorowały wiosennie swoje sale lekcyjne i gazetki. W konkursie na najładniejszą klasę wygrała w kategorii maluchów sala klas pierwszych, a w kategorii starszaków sala klasy Vb. Zwycięzcy otrzymali w nagrodę kolorowe, kartonowe pudełka na klasowe dekoracje i inne skarby.

          • Nasze Sreberka

            14 marca w Szkole Podstawowej w Mizerowie odbyły się gminne zawody w mini piłkę siatkową dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowała duża grupa zawodniczek; Wiktoria Adamska, Julia Andrusiewicz, Marta Masny, Oliwia Nowok, Emilia Jankowska, Oliwia Malcharek , Daria Wieczorek, Dagmara Malcharek, Lidia Kudła, Weronika Waleczek, Wiktoria Stencel, Ania Mazur, Kamila Mirek. Nasze Sreberka - Obrazek 1

        • "Królowa Śniegu na pożegnanie zimy"
          • "Królowa Śniegu na pożegnanie zimy"

            10 marca uczniowie klas młodszych w Pszczyńskim Centrum Kultury obejrzeli spektakl teatralny przygotowany przez Katolicki Teatr Edukacji

            "Baśń o Królowej Śniegu".

            Zimowa opowieść rozgrzewa serca milionów dzieci i dorosłych na całym świecie. Główną bohaterką jest mała dziewczynka Gerda, która poszukuje swojego przyjaciela Kaja porwanego i zaczarowanego przez złą Królową Śniegu.

        • Nagrody i wyróżnienia!
          • Nagrody i wyróżnienia!

            Na konkurs plastyczny pt. "Eko bohater w trosce o nasze środowisko"
            wpłynęło 130 prac z 8 szkół naszego regionu. Jury w składzie: Katarzyna Majchrzak-Żelazo, Krystian Żelazo, Marcelina Deka
            przyznało nagrody w grupie wiekowej IV-VI m.in. uczniom naszej szkoły.

            Nagrody otrzymali:
            Marcin Klima
            Weronika Kraśkiewicz
            Wiktoria Stencel

        • Ferie zimowe Młodych Plastyków
          • Ferie zimowe Młodych Plastyków

            W czasie ferii zimowych w czwartek 25 lutego Koła Młodych Plastyków z SP Radostowice oraz SP 1 w Pszczynie, działające w ramach POPP odwiedziły Muzeum Zamkowe w Pszczynie. Zwiedzając Stajnie Książęce dzieci miały okazję zobaczyć wystawę czasową "Od automobilu do samochodu" oraz karoce Jana III Sobieskiego. Pani przewodnik zainteresowała dzieci dziejami zamku, przybliżając życie toczące się na historycznym dworze magnackim. Zajęcia rysowania z natury były okazją do zapoznania się Młodych Plastyków z obu szkół. Słuchając pani przewodnik uczniowie wykonali szkic w wybranej sali. Rysunek będzie podstawą do pracy w pracowni plastycznej.

        • Ferie zimowe z GOKiem
          • Ferie zimowe z GOKiem

            Zapraszamy na kolejną edycję Ferii z GOKiem!


            W tym roku znowu nowe atrakcje, a także te sprawdzone z poprzednich lat.

            Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy, a każdy uczestnik i uczestniczka musi wypełnić kartę zgłoszeniową.

            Szczegółowych informacji udziela biuro GOK od pn. do pt. od 8:30 do 19:30.

            Serdecznie zapraszamy!

        • "Start z kulturą" na ferie
          • "Start z kulturą" na ferie

            Serdecznie zapraszamy na rodzinne zajęcia!


            Od 16 lutego rozpoczynają się cykliczne ZAJĘCIA RODZINNE. Będą się odbywały w 3 sołectwach naszej gminy: Mizerowie, Kobielicach oraz Rudziczce i są przeznaczone dla dzieci w wieku od 4 do 8 lat oraz ich opiekunów, rodziców bądź dziadków, zamieszkujących w dowolnym sołectwie na terenie gminy Suszec.

            Będą działały następujące grupy:

        • Projekt kidSPEAK
          • Projekt kidSPEAK

            W dniach od 31.01.2016 do 07.02.2016 w naszej szkole przebywali woluntariusze z Brazylii i Malezji. Te młode osoby ze  studenckiej organizacji AIESEC w ramach projektu KIDSPEAK przyjechały do Polski, aby przybliżyć dzieciom kulturę, język, historię czy muzykę swojego kraju.

            Dzięki warsztatom nasi uczniowie mieli okazję obcować z innymi kulturami, docenić wartość języka angielskiego, rozbudzić ciekawość świata. Mieli również możliwość zaobserwować jak niezwykle otwarte, wesołe, pełne humoru i chęci poznawania naszej kultury mogą być Projekt kidSPEAK - Obrazek 1osoby z różnych stron świata. Dzięki prezentacjom przygotowanym przez Amandę i Alvina uczniowie mogli dowiedzieć się gdzie położona jest Brazylia i Malezja, jakie miasta są stolicami, jakie ciekawostki związane są z tymi krajami. Niezwykłym zainteresowaniem cieszył się Lego Land w Johor, rodzinnym mieście Alvina oraz wyspa Langkawi. Wszyscy uczniowie uśmi

        • Gminne zawody w piłce siatkowej
          • Gminne zawody w piłce siatkowej

            Dzień 9 lutego dobrze zapamiętają reprezentanci naszej szkoły w siatkówce: Tomasz Fuchs, Marcin Klima, Dawid Kapias, Mikołaj Gwóżdz, Jacek Szczepek, Hubert Paździor, Maks Pękała, Szymek Szendera, Dominik Bobiec i Konrad Wydra.

            Oto skład, który zdobył po zaciętej walce w finale II miejsce w gminnych zawodach w piłce siatkowej. Gminne zawody w piłce siatkowej - Obrazek 1

        • Tenisowe "powiaty"
          • Tenisowe "powiaty"

            W dniu 08.02.2016 r. odbyły się powiatowe zawody w tenisie stołowym.

            Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt w składzie: Daria Wieczorek, Julia Gaszka, Ania Mazur.

            Zawody odbyły się jak co roku w Szkole Podstawowej w Piasku.

            Nasze zawodniczki znalazły się jednak tym razem poza podium i otrzymały z rąk organizatora podziękowanie za udział.

          • Zawody tenisowe

            W dniu 27.01.2016r. Szkoła Podstawowa w Radostowicach była organizatorem gminnych zawodów w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Jak co roku zaproszone zostały wszystkie szkoły naszej Gminy.
            W wyznaczonym terminie, przed dziewiątą pojawiły się reprezentacje szkół i przystąpiły do rozgrzewki przed meczami. Potem nastąpiło oficjalne przywitanie. Pani dyrektor Małgorzata Jakubik życzyła wszystkim udanej sportowej walki zgodnie z zasadami fair play. Po godzinie dziewiątej rozpoczęło się...Mecze rozgrywane były w dwóch kategoriach; dziewcząt i chłopców . Po około trzech godzinach nastąpiło wielkie roztrzygnięcie. Zawody tenisowe - Obrazek 1

        • Spektakl teatralny
          • Spektakl teatralny

            25 stycznia uczniowie klas młodszych mieli okazję obejrzeć na "Scenie na Starówce" w Żorach przedstawienie teatralne "Ekopingwiny" przygotowane przez Teatr Wrocławski "In Art".

            Spektakl podejmował nowy w ekologii problem konsumpcjonizmu, którego zgubne hasło brzmi "Więcej! Więcej! Więcej!". Twórcy przybliżyli i chcieli uzmysłowić młodemu widzowi, iż człowiek produkuje więcej niż potrzebuje, co doprowadza do zaśmiecania świata, degradacji i dewastacji natury. Ten globalny problem-nadprodukcja, ma swoje źródło w sztucznie podsycanych pragnieniach człowieka - konsumenta, tak mało odpornego na reklamy, promocje i ciągłe omamianie go hasłem "Więcej za mniej". Autorzy spektaklu uświadamiali widzom, że potrzeba tak niewiele żeby zatrzymać ten ciągle rosnący problem. Każdy może pomóc naszej planecie. Wystarczy świadomość własnych potrzeb, racjonalne zakupy i oczywiście segregacja odpadów.
            P

          • Centrum Nauki i Zabawy "Eugeniusz"

            19 i 20 stycznia nasi uczniowie mieli okazję zwiedzić niezwykłą wystawę w Centrum Nauki i Zabawy "Eugeniusz" w Bielsku - Białej. Na dzieci czekało kilkadziesiąt interaktywnych eksponatów, które poprzez zabawę przybliżyły im ciekawy świat nauki, oraz pozwoliły na odpowiedzi na ważne pytania: Centrum Nauki i Zabawy "Eugeniusz" - Obrazek 1

            Czy umiesz pisać jak Leonardo da Vinci?

        • Bal karnawałowy
          • Bal karnawałowy

            Tegoroczny Bal Przebierańców odbył się w naszej szkole 18.01.2016. Szkolny korytarz zamienił się w salę balową , a uczniowie w przeróżne wróżki, stwory i potwory. Nie zabrakło gwiazd futbolu i rocka. Można było też spotkać Minionki, kościotrupy i królewny.

            Dzieci z ogromną przyjemnością prezentowały swoje stroje, a Pan Animator robił wszystko, aby dobry humor dopisywał wszystkim od początku do końca zabawy. Nie zabrakło też słodkich przekąsek i napojów.

          • Spotkanie z Jasełkami

            Tradycją naszej szkoły są corocznie przygotowywane Jasełka i bożonarodzeniowe kolędowanie wraz z rodzicami. Nie inaczej było w tym roku. 8 stycznia o godzinie 17.00 uczniowie zaprezentowali się rodzicom na noworocznym spotkaniu jasełkowym. Piękna scenografia, zespół fletowy i chór wprowadzili wszystkich jeszcze raz w świąteczny nastrój. W tym roku uczniowie klasy IV i V b wraz ze swoimi wychowawczyniami: panią Izabelą Daroszewską i panią Gabrielą Dąbrowską przygotowali oryginalne jasełka europejskie. Uczniowie wcielili się w wybrane role - mieszkańców europejskich stolic, którzy odwiedzili w Święta nasz polski dom, przywożąc swoje tradycyjne potrawy, upominki i zwyczaje. Zrobiło się europejsko, ale i swojsko zarazem, gdyż polska gościnność widoczna była gołym okiem. Młodzi aktorzy zabrali wszystkich w świat wartości duchowych, pokazując, że warto być pojednanym, szczęśliwym i otwartym

        • Bezpieczeństwo w sieci
          • Bezpieczeństwo w sieci

            W piątek 8 stycznia 2016 r. uczniowie klasy Vb uczestniczyli w trzygodzinnych zajęciach profilaktycznych dotyczących bezpiecznego, rozsądnego i właściwego korzystania z różnych urządzeń elektronicznych mających połączenie z wirtualnym światem. Zajęcia te prowadziły panie: Grażyna Łebecka i Aleksandra Miklewska z  Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Pszczynie. Podczas zajęć uczniowie rozmawiali przede wszystkim na temat bezpiecznego korzystania z różnych urządzeń elektronicznych w sieci, bezpiecznych stron, podstawowych zasadach ochrony swoich danych i kulturalnego przekazu treści. Efektem zajęć były kolorowe plakaty pt. „Bezpieczny internet” i miejmy nadzieję, że na zawsze zapamiętane ostrzeżenia.

        • Nagrody w świątecznych konkursach plastycznych
          • Nagrody w świątecznych konkursach plastycznych

            Nasi uczniowie zachęcani przez panią Annę Hakę-Otrębę bardzo chętnie i licznie biorą udział w konkursach plastycznych. W grudniu również zgłosili się do konkursów świątecznych:

            Gminny konkurs plastyczny pt. "Kolorowy list do Świętego Mikołaja" zorganizował GOK w Suszcu.
            Komisja w składzie: Sebastian Mrozek, Gabriela Folek oraz Joanna Musiolik kierując się regulaminem konkursu, oceniła 105 prac nadesłanych przez 105 uczestników.

        • Zaproszenie
          • Zaproszenie

            W piątek 8 stycznia na godz. 17.00

            serdecznie zapraszamy rodziców,

            dziadków, ciocie, wujków i sąsiadów

            czyli wszystkich chętnych

            na spotkanie noworoczneZaproszenie - Obrazek 1

            z Europejskimi Jasełkami, ciachem i kawą....

            ....do zobaczenia....

    • Programy

      • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
      • Laboratoria Przyszłości
      • Cyfrowi eksperci w przedszkolu
      • ZagrajMY w marzenia
    • Godziny dzwonków

      Sobota 27.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Librus Synergia
    • Biuletyn informacji publicznej
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/biblioteka?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQxOCZzdWJwYWdlPTQmc2tnZHllYXI9MjAyNA%3D%3D
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/laboratoria-przyszlosci?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQxNCZzdWJwYWdlPTAmc2tnZHllYXI9MjAyNA%3D%3D
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/cyfrowi-eksperci-w-przedszkolu