Strona główna
Zawody lekkoatletyczne
16 maja na stadionie przy hali sportowej w Suszcu odbyły się zawody lekkoatletyczne. W całorocznej rywalizacji sportowej są to ostatnie zawody, które kończą rywalizacje sportową, dlatego też przynoszą kibicom i sportowcom tyle emocji.
Uczniowie rywalizują w następujących konkurencjach; bieg na dystansie 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantowa oraz bieg na dystansie 800 i 1000 m.
Konsultacje
Zapraszamy rodziców
w środę 18 maja
na ostatnie w tym roku szkolnym
konsultacje indywidualne.
Wychowawcy i nauczyciele przedmiotów są do Państwa dyspozycji
w godzinach 17.00 - 18.00.
Wycieczka klas drugich
12 maja nasi milusińscy z klas IIa i IIb mieli przyjemność zwiedzić niesamowite, wielkie budowle złożone z kilku milionów klocków LEGO na wystawie edukacyjnej w Gemini Park w Bielsku-Białej.
Budowle przedstawiały architekturę zabytkową oraz współczesną, wydarzenia historyczne, interaktywne roboty, instrumenty muzyczne, sceny znane z filmów i bajek i wiele innych. Największe jednak wrażenie robił ogromny model Titanika.
Dzieci z ogromną przyjemnością i podziwem przyglądały się eksponatom, uruchamiały kolejki, huśtawki i roboty, ale największą frajdę sprawiła im zabawa w specjalnej strefie Fan Parku.
Turniej "Sztuka w zabawie"
12 maja br. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Studzienicach odbył się VI już Turniej, organizowany przez POPP "Sztuka w zabawie". Drużyna z naszej szkoły zdobyła
1 miejsce na 8 drużyn z całego powiatu.
Gratulujemy Oliwii Malarek oraz Zofii Drzyzdze!!!!
Cały turniej nosił tytuł "Z innej perspektywy" i przygotowane zadania dotyczyły głównie tego zagadnienia plastycznego.
Koncert chóru 05.05.2016
Dziś 5 maja o godz. 17.00 w naszej szkole odbył się koncert, którego wykonawcami byli chórzyści z dziecięcego chóru "Piano-Forte" oraz zespoły fletowe. Koncert rozpoczął chór (w nowych słonecznych koszulkach z logo zespołu) kanonem, którego tekst stanowiło powitanie "Dzień dobry" w kilku językach. Zadaniem słuchaczy było odgadnięcie w ilu językach śpiewali chórzyści i wymienienie tych języków. Ci, którzy odpowiedzieli prawidłowo, zostali nagrodzeni płytą naszego zespołu z kołysankami.
Zaproszenie!!
Chór dziecięcy "Piano Forte"
Szkoły Podstawowej im. J. Brzechwy w Radostowicach
wraz z zespołami fletowymi
zapraszają na
KONCERT,
który odbędzie się w szkole w Radostowicach
w czwartek 5 maja o godz. 17.00.
Po koncercie zapraszamy na kiermasz przygotowany przez chórzystów,
na którym można będzie nabyć m.in. płytę chóru z kołysankami.
225 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja
225 lat temu, 3 maja 1791 uchwalono ustawę regulującą ustrój prawny Rzeczpospolitej Obojga Narodów znaną jako Konstytucja 3 Maja.
Aby uczcić ten ważny moment w życiu każdego Polaka uczniowie klasy IV przygotowali uroczystą akademię. Udział w niej wzięli nie tylko uczniowie, ale też Pani Sylwia Łuszcz występująca w roli Konstytucji Majowej oraz Pani Katarzyna Machnik w roli nauczycielki historii. Obie Panie bardzo dobrze sprawdziły się w swoich rolach.
Dzień Ziemi
22 kwietnia w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Ziemi. Na pierwszej lekcji chętni uczniowie klasy V i VI pisali ogólnopolski konkurs Ekotest, którego wyniki poznamy póżniej. Na drugiej i trzeciej lekcji uczniowie rysowali plakaty o tematyce ekologicznej. Konkurs plastyczny odbył się w dwóch kategoriach: klasy I-IV pod hasłem "Oszczędzamy energię" , klasy V-VI pod hasłem "Alternatywne źródła energii". W trakcie trzeciej lekcji wybrani uczniowie udali się przed budynek szkoły, aby posadzić ufundowane przez każdą klasę kwiaty, które będą ozdabiały wejście do naszej szkoły przez wiosnę i lato. W tym dniu zakończył się też konkurs w klasowej zbiórce baterii. W piątek ogłoszono wyniki konkursów i nagrodzono zwycięzców słodyczami.
W konkursie zbierania baterii wygrała klasa Ib z wynikiem 26,5kg ; drugie miejsce zajęła klasa Ia (20,4kg), trzecie klasa VI (19,8 kg).
W konkursie plastycznym
Wycieczka klas IV i VI
Klasy IV i VI wybrały się na wycieczkę do kina.
Tym razem uczniowie obejrzeli film pt "Księga Dżungli". Fantasyczną przygodę chłopca, wychowywanego przez stado wilków, a znienawidzonego przez potężnego tygrysa Shere Khana, który chce zemścić się za krzywdy wyrządzone mu przez ludzi. Niesamowicie barwna historia o przyjaźni, przynależności do grupy i uczuciach, tych wyższych i tych niższych. Momentami było strasznie,nawet słychać było okrzyk p. Kuli, kiedy Sheer Khan pojawił się z nienacka w łanie wysokich traw.
Pierwszaki czarują
Ta lekcja była inna. Uczniowie przynieśli wszystkie niezbędne składniki do zrobienia kanapki, a potem czarowali wymawiając angielskie zaklęcie. Niestety czary działają tylko w bajkach
, więc trzeba było samodzielnie zrobić pyszne kanapki. Ale jakie były smaczne.
Zebranie rodziców
Zapraszamy serdecznie
Rodziców
na zebrania z wychowawcami klas
w środę 20 kwietnia o godz. 17.00
Żywa lekcja historii
Dziś w naszej szkole zjawił się szlachcic z XVI wieku! Towarzyszył mu młody człowiek, który wcale udatnie władał szablą (zwłaszcza, gdy walczył z naszym szkolnym szlachcicem - Dominikiem).
Byli to panowie z bractwa Kerin z miejscowości Subkowy. Poprowadzili oni dla wszystkich uczniów naszej szkoły żywą lekcję historii. Tym razem tematem była szlachta oraz husaria. Mieliśmy okazję obejrzeć prawdziwy strój szlachcica: żupan, kontusz, pas kontuszowy, skórzane buty i czapę. Bardzo wszystkim się podobało, kiedy pan szlachcic zaprosił do siebie Dominika, przedstawił go jako swego syna i ubrał go w strój szlachecki! Obchodzili razem swój "majątek", przygotowywał syna do udziału w sejmie szlacheckim oraz uczył go władać szablą, gdy król ogłosił "pospolite ruszenie". Obejrzeliśmy też broń, której używała szlachta polska w XVI i XVII wieku. Na koniec panowie zaprosili Tomka, którego ubrali w st
Znowu drugie miejsce!!
W dniu dzisiejszym w naszej gminie największym skupiskiem sportowej energii było boisko przy Szkole Podstawowej w Kobielicach. Odbywały się tam zawody w piłkę nożną a do boju stanęło sześć szkół. Drużyny przypisano do dwóch grup. Do pierwszej wylosowano SP Radostowice, SP Rudziczka, SP Mizerów a w drugiej znalazły się: SP Suszec, SP Kobielice, SP Kryry. Naszą Szkołę reprezentowali; Marcin Klima, Dawid Kapias, Tomasz Fuchs, Konrad Wydra, Dominik Bobiec, Maciej Skapczyk, Kacper Król, Maksymilian Pękała, Borys Chorąży, Artur Wicherek.
Paczka świąteczna
„Jeśli chcesz żyć dla siebie,
trzeba abyś żył dla innych.”
(Seneka)
Akcja „Paczka Świąteczna Dzieci Śląska – Dzieciom Lwowa”
Nasza szkoła przystąpiła do akcji zbierania darów dla najbiedniejszych dzieci mieszkających we Lwowie. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów, rodziców i pracowników szkoły, udało nam się zebrać naprawdę wiele darów, w tym: przybory szkolne, książki, gry planszowe, zabawki oraz trwałe produkty żywnośc
iowe.
Gminny Konkurs Ortograficzny
11 kwietnia w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Rudziczce odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas młodszych. W konkursie wzięli udział przedstawiciele szkół z terenu całej gminy. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy III:
Nina Łyczko, która zdobyła II miejsce,
Szymon Skapczyk, który zdobył III miejsce

"Śląskie śpiewanie"
Dnia 07.04.2016r. nasz dziecięcy zespół regionalny "Radość" , działający przy Powiatowym Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie, wziął udział w XXIII edycji konkursu "Śląskie Śpiewanie". Zespół zaprezentował wiązankę tańców i pieśni naszego regionu. Do konkursu zespół przygotowała pani Iga Heczko - Blankenstein, a akompaniowała pani Katarzyna Machnik.
Gminny Konkurs Recytatorski
4 kwietnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kryrach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski dla klas I-III.
W konkursie wzięło udział 18 uczniów ze szkół podstawowych w Rudziczce, Suszcu, Kryrach, Mizerowie, Kobielicach i Radostowicach.
Nasza szkołę reprezentowali uczniowie: Radosław Masny ( kl. IIa), który zdobył wyróżnienie, M
aciej Klima (kl.IIb) oraz Klaudia Pustelnik (kl. III). Wszyscy nasi reprezentanci spisali się świetnie. Uczestnikom serdecznie gratulujemy, a nauczycielom i rodzicom dziękujemy za przygotowanie uczniów.
"Bezpieczny" Turniej
1 kwietnia w Szkole Podstawowej w Mizerowie odbył się turniej "Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym". Naszą Szkołę reprezentowali tym razem uczniowie klasy Vb: Oliwia Malarek, Dagmara Malcharek, Dominik Bobiec i Michał Wyrobek.
Turniej podzielony był na trzy etapy: rozwiązywanie testów związanych z bezpiecznym poruszaniem się w ruchu drogowym, udzielanie pierwszej pomocy i jazda na torze przeszkód.

Warsztaty "Śpiewającej Polski"
Od lutego br. dziecięcy chór "Piano-Forte" Szkoły Podstawowej w Radostowicach został objęty działaniami ogólnopolskiego projektu Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska. Dostaliśmy dodatkowe 2 godziny zajęć, nasza dyrygentka - p. Katarzyna Machnik uczestniczy w warsztatach dla dyrygentów, a dla chórzystów zaplanowano również dodatkowe zajęcia z wykładowcami Akademii Muzycznych.
Wyróżnienia!!
W Powiatowym Konkursie Plastycznym na Kartkę Wielkanocną organizowanym przez Gok Suszec wyróżnienia otrzymały następujące osoby z naszej szkoły:
Weronika Koczy z klasy IIboraz
Michalina Pytlik z klasy Va.
Cieszymy się tym bardziej, że nadesłano 301 prac z całego powiatu. Dziękujemy pozostałym uczniom za liczny udział.
Dzieci wykonały prace podczas zajęć Koła Młodego Plastyka, gdzie poznały właściwości
tuszów kreślarskich, które nanosiły na kartkę za pomocą patyczka.
Godziny dzwonków
Sobota 27.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych