Strona główna

      • Nasze przedszkole wzięło udział w programie organizowanym przez Akademię Humanitas „Cyfrowi eksperci w przedszkolu”. W ramach projektu nauczyciele przedszkola uczestniczyli w szkoleniu podnoszącym ich kompetencje cyfrowe, a placówka otrzymała środki finansowe na zakup sprzętu w kwocie 6366 zł. Dzięki temu najmłodsi mogą cieszyć się nowym monitorem interaktywnym.
      • Nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 - 2025, którego celem jest zakup książek będących nowościami wydawniczymi oraz elementów wyposażenia biblioteki szkolnej, a także realizacja działań promujących czytelnictwo.
          • Zawody lekkoatletyczne

            16 maja na stadionie przy hali sportowej w Suszcu odbyły się zawody lekkoatletyczne. W całorocznej rywalizacji sportowej są to ostatnie zawody, które kończą rywalizacje sportową, dlatego też przynoszą kibicom i sportowcom tyle emocji.

            Uczniowie rywalizują w następujących konkurencjach; bieg na dystansie 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantowa oraz bieg na dystansie 800 i 1000 m.

          • Konsultacje

            Zapraszamy rodziców

            w środę 18 maja

            na ostatnie w tym roku szkolnym

            konsultacje indywidualne.

            Wychowawcy i nauczyciele przedmiotów są do Państwa dyspozycji

            w godzinach 17.00 - 18.00.

        • Wycieczka klas drugich
          • Wycieczka klas drugich

            12 maja nasi milusińscy z klas IIa i IIb mieli przyjemność zwiedzić niesamowite, wielkie budowle złożone z kilku milionów klocków LEGO na wystawie edukacyjnej w Gemini Park w Bielsku-Białej.
            Budowle przedstawiały architekturę zabytkową oraz współczesną, wydarzenia historyczne, interaktywne roboty, instrumenty muzyczne, sceny znane z filmów i bajek i wiele innych. Największe jednak wrażenie robił ogromny model Titanika.
            Dzieci z ogromną przyjemnością i podziwem przyglądały się eksponatom, uruchamiały kolejki, huśtawki i roboty, ale największą frajdę sprawiła im zabawa w specjalnej strefie Fan Parku.Wycieczka klas drugich - Obrazek 1

        • Turniej "Sztuka w zabawie"
          • Turniej "Sztuka w zabawie"

            12 maja br. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Studzienicach odbył się VI już Turniej, organizowany przez POPP "Sztuka w zabawie". Drużyna z naszej szkoły zdobyła

            1 miejsce na 8 drużyn z całego powiatu.

            Gratulujemy Oliwii Malarek oraz Zofii Drzyzdze!!!!

            Cały turniej nosił tytuł "Z innej perspektywy" i przygotowane zadania dotyczyły głównie tego zagadnienia plastycznego.

          • Koncert chóru 05.05.2016

            Dziś 5 maja o godz. 17.00 w naszej szkole odbył się koncert, którego wykonawcami byli chórzyści z dziecięcego chóru "Piano-Forte" oraz zespoły fletowe. Koncert rozpoczął chór (w nowych słonecznych koszulkach z logo zespołu) kanonem, którego tekst stanowiło powitanie "Dzień dobry" w kilku językach. Zadaniem słuchaczy było odgadnięcie w ilu językach śpiewali chórzyści i wymienienie tych języków. Ci, którzy odpowiedzieli prawidłowo, zostali nagrodzeni płytą naszego zespołu z kołysankami.

        • Zaproszenie!!
          • Zaproszenie!!

            Chór dziecięcy "Piano Forte"

            Szkoły Podstawowej im. J. Brzechwy w Radostowicach

            wraz z zespołami fletowymi

            zapraszają na

            KONCERT,

            który odbędzie się w szkole w Radostowicach

            w czwartek 5 maja o godz. 17.00.

            Po koncercie zapraszamy na kiermasz przygotowany przez chórzystów,

            na którym można będzie nabyć m.in. płytę chóru z kołysankami.

        • 225 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja
          • 225 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

            225 lat temu, 3 maja 1791 uchwalono ustawę regulującą ustrój prawny Rzeczpospolitej Obojga Narodów znaną jako Konstytucja 3 Maja.

            Aby uczcić ten ważny moment w życiu każdego Polaka uczniowie klasy IV przygotowali uroczystą akademię. Udział w niej wzięli nie tylko uczniowie, ale też Pani Sylwia Łuszcz występująca w roli Konstytucji Majowej oraz Pani Katarzyna Machnik w roli nauczycielki historii. Obie Panie bardzo dobrze sprawdziły się w swoich rolach.

        • Dzień Ziemi
          • Dzień Ziemi

            22 kwietnia w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Ziemi. Na pierwszej lekcji chętni uczniowie klasy V i VI pisali ogólnopolski konkurs Ekotest, którego wyniki poznamy póżniej. Na drugiej i trzeciej lekcji uczniowie rysowali plakaty o tematyce ekologicznej. Konkurs plastyczny odbył się w dwóch kategoriach: klasy I-IV pod hasłem "Oszczędzamy energię" , klasy V-VI pod hasłem "Alternatywne źródła energii". W trakcie trzeciej lekcji wybrani uczniowie udali się przed budynek szkoły, aby posadzić ufundowane przez każdą klasę kwiaty, które będą ozdabiały wejście do naszej szkoły przez wiosnę i lato. W tym dniu zakończył się też konkurs w klasowej zbiórce baterii. W piątek ogłoszono wyniki konkursów i nagrodzono zwycięzców słodyczami.
            W konkursie zbierania baterii wygrała klasa Ib z wynikiem 26,5kg ; drugie miejsce zajęła klasa Ia (20,4kg), trzecie klasa VI (19,8 kg).
            W konkursie plastycznym

        • Wycieczka klas IV i VI
          • Wycieczka klas IV i VI

            Klasy IV i VI wybrały się na wycieczkę do kina.

            Tym razem uczniowie obejrzeli film pt "Księga Dżungli". Fantasyczną przygodę chłopca, wychowywanego przez stado wilków, a znienawidzonego przez potężnego tygrysa Shere Khana, który chce zemścić się za krzywdy wyrządzone mu przez ludzi. Niesamowicie barwna historia o przyjaźni, przynależności do grupy i uczuciach, tych wyższych i tych niższych. Momentami było strasznie,nawet słychać było okrzyk p. Kuli, kiedy Sheer Khan pojawił się z nienacka w łanie wysokich traw.

        • Żywa lekcja historii
          • Żywa lekcja historii

            Dziś w naszej szkole zjawił się szlachcic z XVI wieku! Towarzyszył mu młody człowiek, który wcale udatnie władał szablą (zwłaszcza, gdy walczył z naszym szkolnym szlachcicem - Dominikiem).

            Byli to panowie z bractwa Kerin z miejscowości Subkowy. Poprowadzili oni dla wszystkich uczniów naszej szkoły żywą lekcję historii. Tym razem tematem była szlachta oraz husaria. Mieliśmy okazję obejrzeć prawdziwy strój szlachcica: żupan, kontusz, pas kontuszowy, skórzane buty i czapę. Bardzo wszystkim się podobało, kiedy pan szlachcic zaprosił do siebie Dominika, przedstawił go jako swego syna i ubrał go w strój szlachecki! Obchodzili razem swój "majątek", przygotowywał syna do udziału w sejmie szlacheckim oraz uczył go władać szablą, gdy król ogłosił "pospolite ruszenie". Obejrzeliśmy też broń, której używała szlachta polska w XVI i XVII wieku. Na koniec panowie zaprosili Tomka, którego ubrali w st

        • Znowu drugie miejsce!!
          • Znowu drugie miejsce!!

            W dniu dzisiejszym w naszej gminie największym skupiskiem sportowej energii było boisko przy Szkole Podstawowej w Kobielicach. Odbywały się tam zawody w piłkę nożną a do boju stanęło sześć szkół. Drużyny przypisano do dwóch grup. Do pierwszej wylosowano SP Radostowice, SP Rudziczka, SP Mizerów a w drugiej znalazły się: SP Suszec, SP Kobielice, SP Kryry. Naszą Szkołę reprezentowali; Marcin Klima, Dawid Kapias, Tomasz Fuchs, Konrad Wydra, Dominik Bobiec, Maciej Skapczyk, Kacper Król, Maksymilian Pękała, Borys Chorąży, Artur Wicherek.

          • Paczka świąteczna

            Jeśli chcesz żyć dla siebie,

            trzeba abyś żył dla innych.”

            (Seneka)

            Akcja „Paczka Świąteczna Dzieci Śląska – Dzieciom Lwowa”

            Nasza szkoła przystąpiła do akcji zbierania darów dla najbiedniejszych dzieci mieszkających we Lwowie. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów, rodziców i pracowników szkoły, udało nam się zebrać naprawdę wiele darów, w tym: przybory szkolne, książki, gry planszowe, zabawki oraz trwałe produkty żywnoścPaczka świąteczna - Obrazek 1iowe.

        • Gminny Konkurs Ortograficzny
          • Gminny Konkurs Ortograficzny

            11 kwietnia w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Rudziczce odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas młodszych. W konkursie wzięli udział przedstawiciele szkół z terenu całej gminy. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy III:

            Nina Łyczko, która zdobyła II miejsce,

            Szymon Skapczyk, który zdobył III miejsce Gminny Konkurs Ortograficzny - Obrazek 1

        • "Śląskie śpiewanie"
          • "Śląskie śpiewanie"

            Dnia 07.04.2016r. nasz dziecięcy zespół regionalny "Radość" , działający przy Powiatowym Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie, wziął udział w XXIII edycji konkursu "Śląskie Śpiewanie". Zespół zaprezentował wiązankę tańców i pieśni naszego regionu. Do konkursu zespół przygotowała pani Iga Heczko - Blankenstein, a akompaniowała pani Katarzyna Machnik.

          • Gminny Konkurs Recytatorski

            4 kwietnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kryrach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski dla klas I-III.

            W konkursie wzięło udział 18 uczniów ze szkół podstawowych w Rudziczce, Suszcu, Kryrach, Mizerowie, Kobielicach i Radostowicach.
            Nasza szkołę reprezentowali uczniowie: Radosław Masny ( kl. IIa), który zdobył wyróżnienie, MGminny Konkurs Recytatorski - Obrazek 1aciej Klima (kl.IIb) oraz Klaudia Pustelnik (kl. III). Wszyscy nasi reprezentanci spisali się świetnie. Uczestnikom serdecznie gratulujemy, a nauczycielom i rodzicom dziękujemy za przygotowanie uczniów.

        • "Bezpieczny" Turniej
          • "Bezpieczny" Turniej

            1 kwietnia w Szkole Podstawowej w Mizerowie odbył się turniej "Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym". Naszą Szkołę reprezentowali tym razem uczniowie klasy Vb: Oliwia Malarek, Dagmara Malcharek, Dominik Bobiec i Michał Wyrobek.

            Turniej podzielony był na trzy etapy: rozwiązywanie testów związanych z bezpiecznym poruszaniem się w ruchu drogowym, udzielanie pierwszej pomocy i jazda na torze przeszkód. "Bezpieczny" Turniej - Obrazek 1

        • Warsztaty "Śpiewającej Polski"
          • Warsztaty "Śpiewającej Polski"

            Od lutego br. dziecięcy chór "Piano-Forte" Szkoły Podstawowej w Radostowicach został objęty działaniami ogólnopolskiego projektu Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska. Dostaliśmy dodatkowe 2 godziny zajęć, nasza dyrygentka - p. Katarzyna Machnik uczestniczy w warsztatach dla dyrygentów, a dla chórzystów zaplanowano również dodatkowe zajęcia z wykładowcami Akademii Muzycznych.

        • Wyróżnienia!!
          • Wyróżnienia!!

            W Powiatowym Konkursie Plastycznym na Kartkę Wielkanocną organizowanym przez Gok Suszec wyróżnienia otrzymały następujące osoby z naszej szkoły:
            Weronika Koczy z klasy IIb

            oraz

            Michalina Pytlik z klasy Va.

            Cieszymy się tym bardziej, że nadesłano 301 prac z całego powiatu. Dziękujemy pozostałym uczniom za liczny udział.
            Dzieci wykonały prace podczas zajęć Koła Młodego Plastyka, gdzie poznały właściwości Wyróżnienia!! - Obrazek 1tuszów kreślarskich, które nanosiły na kartkę za pomocą patyczka.

    • Programy

      • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
      • Laboratoria Przyszłości
      • Cyfrowi eksperci w przedszkolu
      • ZagrajMY w marzenia
    • Godziny dzwonków

      Sobota 27.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Librus Synergia
    • Biuletyn informacji publicznej
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/biblioteka?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQxOCZzdWJwYWdlPTQmc2tnZHllYXI9MjAyNA%3D%3D
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/laboratoria-przyszlosci?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQxNCZzdWJwYWdlPTAmc2tnZHllYXI9MjAyNA%3D%3D
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/cyfrowi-eksperci-w-przedszkolu