Strona główna
Kozia Góra zdobyta!
14 czerwca uczniowie z klas IIa i IIb wraz z opiekunami udali się na wycieczkę krajoznawczo-turystyczną na Kozią Górę w Bielsku Białej. Po dzielnym zdobyciu szczytu góry (686 m.n.p.m), przy schronisku „Stefanka” czekało już ognisko, gdzie dzieci samodzielnie piekły kiełbaski i miło spędzały czas na placu zabaw. W drodze powrotnej korzystając z pięknej pogody klasy spędziły aktywnie czas na Błoniach. Dla wielu była to pierwsza wyprawa na szczyt, więc nie było łatwo.
Pokaz i nauka tańca z mistrzami!
W miniony piątek, dzięki współpracy z Panem Januszem Mirkiem, mogliśmy zobaczyć i uczestniczyć w zajęciach tanecznych prowadzonych przez Adriannę Łojszczyk i jej partnera Michała Kuleszę.
Wspomniana para tancerzy pochodzi z Warszawy i tam na co dzień prowadzą taneczne przedsięwzięcie pod nazw
Szkolne talenty!
Końcem maja uczniowie klas I – III, IV – VI mogli wziąć udział w szkolnym konkursie talentów – „Mam talent”. Umiejętności uczniów zostały podzielone na cztery kategorie:
1. taniec
2. śpiew
3. muzyka
4. inne umiejętności
Członkowie SU wraz z reprezentacją nauczycieli weszli w skład jury, które oceniało talenty naszych wychowanków. W wyniku głosowania wyłoniono zwycięzców w poszczególnych kategoriach:
Święto szkoły
9 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole "Święto szkoły" połączone z obchodami świąt Mamy i Taty. W piękny, słoneczny dzień bardzo licznie zgromadzeni rodzice mogli obejrzeć występy swoich pociech, posłuchać o tym co wydarzyło się w ciągu tego roku szkolnego, jakie odnieśliśmy sukcesy i czym zasłynęły nasze dzieciaki w gminie, powiecie, województwie.
Kangur matematyczny
Karol Jędrzejek
uczeń klasy IV
otrzymał wyróżnienie
w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym
"Kangur 2016".
Gratulujemy Karolowi i pani Helenie Wilczek!
Konkursy historyczne
W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kilku konkursach historycznych:
7 marca 17 uczniów z klas IV-VI wzięło udział w ogólnopolskim konkursie wiedzy historycznej "Galileo". Dwóch z nich zdobyło wyróżnienie - byli to Oliwia Malarek z kl. V b oraz Wiktor Tumula z kl. V a.
Wycieczka rowerowa
Zespół regionalny "Radość" oraz uczestnicy zajęć koła języka niemieckiego z naszej szkoły, 8 czerwca, pod opieką prowadzącej w tym roku szkolnym zajęcia, pani Igi Heczko-Blankenstein, udali się na wycieczkę rowerową do Kobióra.
Pierwszy postój odbył się w rezerwacie Babczyna Dolina, następny w centrum Kobióra i trzeci postój pod kapliczką Matki Bożej Przedziwnej Pszczyńskiej. Mimo różnicy wieku oraz rozmiaru kół wszyscy dotarli na metę w bardzo dobrych nastrojach.
Wycieczka klasy VI
W dniach 1-3 czerwca klasa VI przebywała na wycieczce w Pieninach. Już pierwszego dnia udało nam się zdobyć najbardziej rozpoznawalny szczyt Pienin Trzy Korony o wysokości 983 m n.p.m.Będąc na szczycie podziwialiśmy przepiękną panoramę Beskidów i Tatr. Po zejściu ze szczytu pojechaliśmy do Szczawnicy, gdzie zakwaterowaliśmy się w jednym z pierwszych schronisk, które powstały w mieście.Do naszej dyspozycji było całe piętro z wygodnymi pokojami.Następnego dnia mieliśmy w planie spływ Dunajcem, który pomimo deszczowej pogody zrobił na nas duże wrażenie.Ze względu na utrzymujący się deszcz nasze plany zostały nieco zmodyfikowane i udaliśmy się do Muzeum Pienińskiego, gdzie obejrzeliśmy film o Pienińskim Parku Narodowym a następnie zapoznaliśmy się z fauną, florą i osobliwościami parku zwiedzając ekspozycję. W salach Muzeum Uzdrowiska w Szczawnicy dowiedzieliśmy się wiele o historii regionu i
Zaproszenie!!!
Serdecznie zapraszamy rodziców na

Święto Szkoły
połączone z obchodami
Dnia Matki i Ojca
w czwartek 9 czerwca o godz. 17.00
Nagrody!!
Gratulujemy grupie osób z naszej szkoły, którzy zdobyli nagrody w powiatowych eliminacjach do Międzynarodowego Konkursu Plastycznego pt. "Moja przygoda w muzeum". W tym roku odbyła się już 26 edycja tego konkursu.
Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 6 czerwca br. w Stajniach Książęcych w Pszczynie.
Nagrodzone osoby to:
III miejsce Wiktorii
W konkursie plastycznym organizowanym przez Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie uczennica naszej szkoły zdobyła III miejsce. Spośród 343 prac nadesłanych przez uczestników, Jury postanowiło nagrodzić 32 młodych plastyków z powiatu pszczyńskiego. Gratulujemy Wiktorii Stencel, która wykonała pracę w technice graficznej o nazwie linoryt (pod okiem pani Ani Haki-Otręby). Praca dotyczyła tematu "Pocztówka z mojego regionu".
Mały Brzym
Dnia 05.06.2016r. odbyły się
XVI Pszczyńskie Prezentacje Dziecięcych Zespołów Regionalnych
MAŁY BRZYM,
na których wystąpił dziecięcy zespół regionalny "Radość" z SP w Radostowicach.
Uczniowie pod okiem pani Igi Heczko-Blankenstein zaprezentowali wiązankę tańców i pieśni śląskich do akompaniamentu pani Katarzyny Machnik.
Karta rowerowa
2 czerwca uczniowie klas IV i V a przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Pierwszy etap to test sprawdzający wiedzę uczniów, a etap drugi to sprawdzian praktyczny - przejazd rowerem. Egzamin przeprowadzili Policjanci , którzy oprócz pieczy nad egzaminem udzielali uczniom wielu praktycznych rad.

Straszki śląskie
W Ogólnopolskim Konkursie Malarskim pt." Straszki śląskie- bohaterowie legend bajek i przywarek", dwie uczennice z klasy I naszej szkoły zostały wyróżnione:
Weronika Węgrzyn i
Julia Krzystolik.
To już VII finał konkursu malarskiego Straszki Śląskie "Bohaterowie legend, bajek i przywarek". Jak co roku prac było wiele-ponad 600. Były to m.in fantastyczne interpretacje beboków, świetli i utopców.
Gratulacje dla dziewczyn, które rywalizowały z pracami starszych kolegów i koleżanek.
Dzień Dziecka
31 maja w naszej szkole odbył się Dzień Dziecka na sportowo. Klasy starsze udały się na kompleks sportowy gdzie
drużyny rywalizowały w piłce ręcznej i piłce nożnej a kibice dopingowali swoje drużyny rozsiadając się wygodnie wokoło boisk. Młodsi na dużym boisku sportowców bawili się równie dobrze: biegali, skakali, rywalizowali lub po prostu odpoczywali, korzystając ze słońca.
Wycieczka na Jurę Krakowsko-Częstochowską
W środę 25 maja 2016r. uczniowie klasy Ib i III uczestniczyli w całodniowej wycieczce do Żarek pod hasłem "Jura kreatywnie"
Dzieci uczestniczyły w warsztatach tematycznych, które odbywały się w Muzeum Dawnych Rzemiosł - Starym Młynie, w Manufakturze słodyczy - krainie Hokus Pokus, w EtnoJurze oraz Pizzerii.
Wycieczka krajoznawczo – turystyczna klasy Va i Vb do Krynicy
W poniedziałek 23 maja klasa Va i Vb wyjechała na szkolną wycieczkę pod opieką nauczycieli Heleny Wilczek, Gabrieli Dąbrowskiej, Katarzyny Kurtok i Ireny Kowalik. Wycieczkę zorganizował i pilotował pan Janusz Mirek. Pierwszym etapem wycieczki było zwiedzanie Kopalni Soli w Bochni, która pozwala dobrze poznać sposoby dawnej techniki wydobywczej. Specyficzny nastrój „surowych”, lecz przez to tchnących autentyzmem podziemi, zdaje się przenosić zwiedzającego w odległe stulecia. Zwiedzaliśmy podstawową trasę z podziemną Ekspozycją Multimedialną. Pobyt w komorze Ważyn to przede wszystkim możliwość przebywania w leczniczym mikroklimacie podziemnych wyrobisk zabytkowej kopalni soli w Bochni. Właściwości podziemnego aerozolu niwelują objawy alergii oraz korzystnie wpływają na poprawę stanu zdrowia osób z chorobami dróg oddechowych.
Uczniowie mieli możliwość zobaczyć podziemne boisko sportowe o
Wycieczka klasy IV do Krakowa
23.05.2016 klasa IV wraz z wychowawcą i Panią Sylwią Łuszcz wybrała się na wycieczkę do Krakowa.
Pogoda była wyśmienita i podróż minęła szybko. Przed wjazdem do Krakowa można było podziwiać piękne widoki Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej.
Zwiedzanie rozpoczęło się od Wzgórza Wawelskiego, Katedry oraz Grobów Królewskich. Oczywiście wdrapanie się po stromych schodkach i dotknięcie serca Dzwonu Zygmunta było najważniejszym punktem programu. Potem był Trakt Królewski i ulica Grodzka, na której można było podziwiać przepiękne powozy ciągnione przez białe konie, a powożone przez elegancko ubranych stangretów. Kolejnym punktem programu były Podziemia Rynku Krakowa. Fantastycznie, interaktywnie opowiedziana historia Krakowian sprzed setek lat. Pani Przewodnik starała się przybliżyć dzieje rodu Kraka opowiadając bardzo ciekawie o zwyczajach panujących wtedy w Krakowie. Można było podziwiać
Konkurs fletowy
W poniedziałek 23 maja grupa naszych flecistów udała się do Kobióra na XIII Regionalny Konkurs Gry na Fletach Podłużnych. Jechaliśmy w nieco osłabionym składzie, ponieważ nie było z nami flecistów z klas czwartej i obu piątych (w tym czasie byli na wycieczkach klasowych). Do 7 uczniów z naszej szkoły dołączyły nasze absolwentki - gimnazjalistki. Zmagania trwały od godz. 10.00 do 12.30. Potem jury udało się na obrady, a uczniowie mieli zajęcia taneczne prowadzone przez dziewczyny z zespołu Capella Nicopolensis z Mikołowa.
Złote pasmo dla naszego chóru!!!
W niedzielę 22 maja w Sali koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach odbyły się przesłuchania regionalne dwóch regionów: śląskiego i opolskiego projektu Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska 2016. Nasz chór dziecięcy "Piano-Forte" jest uczestnikiem tegorocznej, 10 już, edycji projektu, więc przygotowaliśmy się jak najlepiej potrafiliśmy.
Godziny dzwonków
Sobota 27.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych