Strona główna

      • Nasze przedszkole wzięło udział w programie organizowanym przez Akademię Humanitas „Cyfrowi eksperci w przedszkolu”. W ramach projektu nauczyciele przedszkola uczestniczyli w szkoleniu podnoszącym ich kompetencje cyfrowe, a placówka otrzymała środki finansowe na zakup sprzętu w kwocie 6366 zł. Dzięki temu najmłodsi mogą cieszyć się nowym monitorem interaktywnym.
      • Nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 - 2025, którego celem jest zakup książek będących nowościami wydawniczymi oraz elementów wyposażenia biblioteki szkolnej, a także realizacja działań promujących czytelnictwo.
        • Kozia Góra zdobyta!
          • Kozia Góra zdobyta!

            14 czerwca uczniowie z klas IIa i IIb wraz z opiekunami udali się na wycieczkę krajoznawczo-turystyczną na Kozią Górę w Bielsku Białej. Po dzielnym zdobyciu szczytu góry (686 m.n.p.m), przy schronisku „Stefanka” czekało już ognisko, gdzie dzieci samodzielnie piekły kiełbaski i miło spędzały czas na placu zabaw. W drodze powrotnej korzystając z pięknej pogody klasy spędziły aktywnie czas na Błoniach. Dla wielu była to pierwsza wyprawa na szczyt, więc nie było łatwo.

        • Szkolne talenty!
          • Szkolne talenty!

            Końcem maja uczniowie klas I – III, IV – VI mogli wziąć udział w szkolnym konkursie talentów – „Mam talent”. Umiejętności uczniów zostały podzielone na cztery kategorie:

            1. taniec

            2. śpiew

            3. muzyka

            4. inne umiejętności

            Członkowie SU wraz z reprezentacją nauczycieli weszli w skład jury, które oceniało talenty naszych wychowanków. W wyniku głosowania wyłoniono zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

        • Święto szkoły
          • Święto szkoły

            9 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole "Święto szkoły" połączone z obchodami świąt Mamy i Taty. W piękny, słoneczny dzień bardzo licznie zgromadzeni rodzice mogli obejrzeć występy swoich pociech, posłuchać o tym co wydarzyło się w ciągu tego roku szkolnego, jakie odnieśliśmy sukcesy i czym zasłynęły nasze dzieciaki w gminie, powiecie, województwie.

          • Konkursy historyczne

            W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kilku konkursach historycznych:

            7 marca 17 uczniów z klas IV-VI wzięło udział w ogólnopolskim konkursie wiedzy historycznej "Galileo". Dwóch z nich zdobyło wyróżnienie - byli to Oliwia Malarek z kl. V b oraz Wiktor Tumula z kl. V a.

        • Wycieczka rowerowa
          • Wycieczka rowerowa

            Zespół regionalny "Radość" oraz uczestnicy zajęć koła języka niemieckiego z naszej szkoły, 8 czerwca, pod opieką prowadzącej w tym roku szkolnym zajęcia, pani Igi Heczko-Blankenstein, udali się na wycieczkę rowerową do Kobióra.

            Pierwszy postój odbył się w rezerwacie Babczyna Dolina, następny w centrum Kobióra i trzeci postój pod kapliczką Matki Bożej Przedziwnej Pszczyńskiej. Mimo różnicy wieku oraz rozmiaru kół wszyscy dotarli na metę w bardzo dobrych nastrojach.

          • Wycieczka klasy VI

            W dniach 1-3 czerwca klasa VI przebywała na wycieczce w Pieninach. Już pierwszego dnia udało nam się zdobyć najbardziej rozpoznawalny szczyt Pienin Trzy Korony o wysokości 983 m n.p.m.Będąc na szczycie podziwialiśmy przepiękną panoramę Beskidów i Tatr. Po zejściu ze szczytu pojechaliśmy do Szczawnicy, gdzie zakwaterowaliśmy się w jednym z pierwszych schronisk, które powstały w mieście.Do naszej dyspozycji było całe piętro z wygodnymi pokojami.Następnego dnia mieliśmy w planie spływ Dunajcem, który pomimo deszczowej pogody zrobił na nas duże wrażenie.Ze względu na utrzymujący się deszcz nasze plany zostały nieco zmodyfikowane i udaliśmy się do Muzeum Pienińskiego, gdzie obejrzeliśmy film o Pienińskim Parku Narodowym a następnie zapoznaliśmy się z fauną, florą i osobliwościami parku zwiedzając ekspozycję. W salach Muzeum Uzdrowiska w Szczawnicy dowiedzieliśmy się wiele o historii regionu i

        • Nagrody!!
          • Nagrody!!

            Gratulujemy grupie osób z naszej szkoły, którzy zdobyli nagrody w powiatowych eliminacjach do Międzynarodowego Konkursu Plastycznego pt. "Moja przygoda w muzeum". W tym roku odbyła się już 26 edycja tego konkursu.

            Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 6 czerwca br. w Stajniach Książęcych w Pszczynie.

            Nagrodzone osoby to:

        • III miejsce Wiktorii
          • III miejsce Wiktorii

            W konkursie plastycznym organizowanym przez Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie uczennica naszej szkoły zdobyła III miejsce. Spośród 343 prac nadesłanych przez uczestników, Jury postanowiło nagrodzić 32 młodych plastyków z powiatu pszczyńskiego. Gratulujemy Wiktorii Stencel, która wykonała pracę w technice graficznej o nazwie linoryt (pod okiem pani Ani Haki-Otręby). Praca dotyczyła tematu "Pocztówka z mojego regionu".

        • Mały Brzym
          • Mały Brzym

            Dnia 05.06.2016r. odbyły się

            XVI Pszczyńskie Prezentacje Dziecięcych Zespołów Regionalnych

            MAŁY BRZYM,

            na których wystąpił dziecięcy zespół regionalny "Radość" z SP w Radostowicach.

            Uczniowie pod okiem pani Igi Heczko-Blankenstein zaprezentowali wiązankę tańców i pieśni śląskich do akompaniamentu pani Katarzyny Machnik.

        • Karta rowerowa
          • Karta rowerowa

            2 czerwca uczniowie klas IV i V a przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Pierwszy etap to test sprawdzający wiedzę uczniów, a etap drugi to sprawdzian praktyczny - przejazd rowerem. Egzamin przeprowadzili Policjanci , którzy oprócz pieczy nad egzaminem udzielali uczniom wielu praktycznych rad. Karta rowerowa - Obrazek 1

        • Straszki śląskie
          • Straszki śląskie

            W Ogólnopolskim Konkursie Malarskim pt." Straszki śląskie- bohaterowie legend bajek i przywarek", dwie uczennice z klasy I naszej szkoły zostały wyróżnione:


            Weronika Węgrzyn i 
            Julia Krzystolik.


            To już VII finał konkursu malarskiego Straszki Śląskie "Bohaterowie legend, bajek i przywarek". Jak co roku prac było wiele-ponad 600. Były to m.in fantastyczne interpretacje beboków, świetli i utopców.

            Gratulacje dla dziewczyn, które rywalizowały z pracami starszych kolegów i koleżanek.

        • Dzień Dziecka
          • Dzień Dziecka

            31 maja w naszej szkole odbył się Dzień Dziecka na sportowo. Klasy starsze udały się na kompleks sportowy gdzie Dzień Dziecka - Obrazek 1drużyny rywalizowały w piłce ręcznej i piłce nożnej a kibice dopingowali swoje drużyny rozsiadając się wygodnie wokoło boisk. Młodsi na dużym boisku sportowców bawili się równie dobrze: biegali, skakali, rywalizowali lub po prostu odpoczywali, korzystając ze słońca.

        • Wycieczka krajoznawczo – turystyczna klasy Va i Vb do Krynicy
          • Wycieczka krajoznawczo – turystyczna klasy Va i Vb do Krynicy

            W poniedziałek 23 maja klasa Va i Vb wyjechała na szkolną wycieczkę pod opieką nauczycieli Heleny Wilczek, Gabrieli Dąbrowskiej, Katarzyny Kurtok i Ireny Kowalik. Wycieczkę zorganizował i pilotował pan Janusz Mirek. Pierwszym etapem wycieczki było zwiedzanie Kopalni Soli w Bochni, która pozwala dobrze poznać sposoby dawnej techniki wydobywczej. Specyficzny nastrój „surowych”, lecz przez to tchnących autentyzmem podziemi, zdaje się przenosić zwiedzającego w odległe stulecia. Zwiedzaliśmy podstawową trasę z podziemną Ekspozycją Multimedialną. Pobyt w komorze Ważyn to przede wszystkim możliwość przebywania w leczniczym mikroklimacie podziemnych wyrobisk zabytkowej kopalni soli w Bochni. Właściwości podziemnego aerozolu niwelują objawy alergii oraz korzystnie wpływają na poprawę stanu zdrowia osób z chorobami dróg oddechowych.
            Uczniowie mieli możliwość zobaczyć podziemne boisko sportowe o

        • Wycieczka klasy IV do Krakowa
          • Wycieczka klasy IV do Krakowa

            23.05.2016 klasa IV wraz z wychowawcą i Panią Sylwią Łuszcz wybrała się na wycieczkę do Krakowa.

            Pogoda była wyśmienita i podróż minęła szybko. Przed wjazdem do Krakowa można było podziwiać piękne widoki Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej.

            Zwiedzanie rozpoczęło się od Wzgórza Wawelskiego, Katedry oraz Grobów Królewskich. Oczywiście wdrapanie się po stromych schodkach i dotknięcie serca Dzwonu Zygmunta było najważniejszym punktem programu. Potem był Trakt Królewski i ulica Grodzka, na której można było podziwiać przepiękne powozy ciągnione przez białe konie, a powożone przez elegancko ubranych stangretów. Kolejnym punktem programu były Podziemia Rynku Krakowa. Fantastycznie, interaktywnie opowiedziana historia Krakowian sprzed setek lat. Pani Przewodnik starała się przybliżyć dzieje rodu Kraka opowiadając bardzo ciekawie o zwyczajach panujących wtedy w Krakowie. Można było podziwiać

        • Konkurs fletowy
          • Konkurs fletowy

            W poniedziałek 23 maja grupa naszych flecistów udała się do Kobióra na XIII Regionalny Konkurs Gry na Fletach Podłużnych. Jechaliśmy w nieco osłabionym składzie, ponieważ nie było z nami flecistów z klas czwartej i obu piątych (w tym czasie byli na wycieczkach klasowych). Do 7 uczniów z naszej szkoły dołączyły nasze absolwentki - gimnazjalistki. Zmagania trwały od godz. 10.00 do 12.30. Potem jury udało się na obrady, a uczniowie mieli zajęcia taneczne prowadzone przez dziewczyny z zespołu Capella Nicopolensis z Mikołowa.

          • Złote pasmo dla naszego chóru!!!

            W niedzielę 22 maja w Sali koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach odbyły się przesłuchania regionalne dwóch regionów: śląskiego i opolskiego projektu Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska 2016. Nasz chór dziecięcy "Piano-Forte" jest uczestnikiem tegorocznej, 10 już, edycji projektu, więc przygotowaliśmy się jak najlepiej potrafiliśmy.

    • Programy

      • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
      • Laboratoria Przyszłości
      • Cyfrowi eksperci w przedszkolu
      • ZagrajMY w marzenia
    • Godziny dzwonków

      Sobota 27.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Librus Synergia
    • Biuletyn informacji publicznej
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/biblioteka?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQxOCZzdWJwYWdlPTQmc2tnZHllYXI9MjAyNA%3D%3D
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/laboratoria-przyszlosci?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQxNCZzdWJwYWdlPTAmc2tnZHllYXI9MjAyNA%3D%3D
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/cyfrowi-eksperci-w-przedszkolu