Zapraszamy rodziców
na spotkania z wychowawcami klas
w czwartek 12 stycznia 2017 r.
na godz. 17.00
Zapraszamy rodziców
na spotkania z wychowawcami klas
w czwartek 12 stycznia 2017 r.
na godz. 17.00
Ostatni weekend był bardzo intensywny dla naszego szkolnego zespołu fletowego. Najpierw 5 stycznia uczniowie zagrali podczas tradycyjnego już świątecznego spotkania z Rodzicami. 6 stycznia zespół wystąpił podczas uroczystej Mszy świętej w Radostowicach z okazji Objawienia Pańskiego. Grupa młodsza grała podczas parady orszaku trzech Króli, a starsza - podczas Mszy.
W niedzielę 8 stycznia fleciści grali w Domu Pomocy Społecznej w Pszczynie, w tamtejszej Kaplicy Sióstr Boromeuszek. Koncert bardzo się wszystkim podobał. Wykonawcy otrzymali małe pamiątki, a p. Machnik piękne podziękowanie od Sióstr, Pracowników i mieszkańców DPS. Po koncercie fleciści nagrywali jeszcze film oraz brali udział w sesji zdjęciowej, którą prowadził pan Tomasz Baron. Powstanie krótki film o działalności naszego zespołu fletowego, który oczywiście zaprezentujemy m. in. na naszej szkolnej stronie.
Tradycją naszej szkoły są corocznie przygotowywane Jasełka i bożonarodzeniowe kolędowanie wraz z rodzicami. Nie inaczej było w tym roku. 5 stycznia o godzinie 17.00 uczniowie zaprezentowali się rodzicom na noworocznym spotkaniu jasełkowo - kolędowym.
Po raz kolejny wszyscy bardzo dobrze i wzruszająco zagrali piękny spektakl, podtrzymując świąteczny nastrój. Rodzice aktorów mogli być pełni dumy ze swoich pociech. Gratulujemy młodym aktorom. Wystąpił też zespół regionalny z przygotowanym programem. Usłyszeliśmy również kolędy w wielogłosowym wydaniu, zagrane na fletach. Dziękujemy wszystkim wykonawcom i paniom zaangażowanym w przygotowanie imprezy.
5 stycznia klasy drugie i piąta pojechały na wycieczkę do Gliwic. Dzieci odwiedziły Palmiarnię Miejską oraz wystawę klocków Lego. W palmiarni zwiedziliśmy kilka pawilonów tematycznych, w których rosły rośliny tropikalne oraz sukulenty. Dzieciom najbardziej podobały się ogromne, rozłożyste palmy oraz olbrzymie bananowce. Znajdowały się tam również terraria z gadami, akwaria z żółwiami oraz egzotyczne papugi i kanarki. Najwięcej emocji wzbudził jednak pawilon akwarystyczny, ukazujący zwierzęta żyjące nie tylko w naszych rzekach, ale także w Amazonce oraz w Jeziorze Tanganika. Nasz pobyt w Palmiarni Miejskiej zakończył się tradycyjnie zakupem licznych pamiątek.
Wystawa klocków Lego okazała się o tyle ciekawa i godna uwagi, że dzieci oprócz oglądania i podziwiania wspaniałych budowli z klocków mogły sporo czasu spędzić na wspólnej zabawie. Po takiej dawce energii, dzieci trochę zmęczone, ale zadowolone wróciły bezpiecznie do szkoły.
Składamy gorące podziękowania pani Dorocie Gwóźdź za zorganizowanie wycieczki.
W przedświąteczną środę
wszyscy uczniowie naszej szkoły
zostali zaproszeni na przedstawienie jasełkowe,
przygotowane pod okiem pani Sylwii Łuszcz i pani Ireny Kowalik,
przez uczniów klas V i VI.
Po wzruszającym spektaklu we wszystkich klasach odbyły się wigilijki klasowe
i tradycyjne dzielenie się opłatkiem i składanie sobie świątecznych życzeń.
Życzymy wszystkim Wesołych świąt!!
Dnia 19.12.2016 r. uczniowie klasy IV i V, wraz z wychowawcami: p. I. Daroszewską i p. K. Kurtok, uczestniczyli w wycieczce do Krakowa i Bębła.
Najpierw udaliśmy się na krakowski Rynek, na którym w Pałacu Krzysztofory mogliśmy zobaczyć pokonkursową wystawę szopek. Od wielu lat do rywalizacji o nagrody przystępują nie tylko dorośli i doświadczeni szopkarze, ale również dzieci z krakowskich i podkrakowskich przedszkoli i szkół podstawowych oraz podopieczni zakładów opiekuńczo-leczniczych. Każda obejrzana przez nas szopka była niepowtarzalnym „dziełem sztuki”, urzekającym swoją dekoracyjnością, kolorystyką i architekturą. Te misterne „cudeńka” ukazują sceny odwołujące się do legend krakowskich, wydarzeń historycznych lub tych z życia codziennego.
Po opuszczeniu Pałacu Krzysztofory udaliśmy się na świąteczny jarmark, na którym mogliśmy zakupić przeróżne, tradycyjne, jak i nowoczesne upominki, począwszy od słodkich wypieków, a skończywszy na maskotkach przedstawiających jeden z symboli Krakowa, a mianowicie smoka wawelskiego.
Spacerując po krakowskim Rynku podziwialiśmy m. in. Kościół Mariacki, pomnik żaka, Kościół pw. św. Wojciecha, Collegium Maius oraz wiele innych zabytków.
Następnie pojechaliśmy do Bębła, gdzie znajduje się fabryka ozdób szklanych „Armar”. Tutaj wzięliśmy udział w warsztatach malowania szklanych bombek. Ich program obejmował:
Własnoręczne dekorowanie świątecznych bombek sprawiło dzieciom wiele radości, tym bardziej, że staną się oryginalnym elementem dekoracji naszych choinek.
Po tych wszystkich atrakcjach, w doskonałych humorach wróciliśmy do Radostowic.
W sobotę 17 grudnia dla seniorów naszej miejscowości i zaproszonych gości, uczniowie klas IV- VI przygotowali jasełka. Przedstawienie pt.
„Jasełka współczesne i nie tyko”
składało się z kilku różnych scen, w których Maria i Józef szukali noclegu w hotelu, prosili o pomoc sportowców, dziewczyny z dyskoteki ,ale nikt im nie pomógł. Dopiero schronienia udzielili im bezdomni… Poszczególne sceny przeplatane były odpowiednio dobraną muzyką. Jasełka bardzo się wszystkim podobały, bo „były wzruszające, wesołe, a jednocześnie niosły ważne przesłanie”. Po spektaklu odbyła się wspólna wigilia dla seniorów i zaproszonych gości.
Jasełka przygotowały: Irena Kowalik i Sylwia Łuszcz. Dziękujemy.
Chętni uczniowie z klas młodszych brali udział
w konkursie plastycznym pt. „Miś”.
Prac o ulubionym pluszaku dzieci zgłoszono aż 26. Wszystkie były ciekawe i bardzo ładne. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbyło się 16 grudnia na szkolnym apelu. A oto faworyci wybrani przez Samorząd Uczniowski:
I m-ce Wiktoria Kliś kl. II b
II m-ce Amelia Pustelnik z kl. III b i Szymon Drzyzga z kl. III a
III m-ce Natasza Mirek z kl. III a i Weronika Koczy z kl. III b
Opiekun SU Sylwia Łuszcz
W dniu 08.12.2016r. odbyły się zawody w piłce ręcznej dziewczyn i chłopców. Naszą szkołę reprezentowało 23 zawodników. Na hali sportowej w Suszcu zebrali się uczniowie ze szkół z Kryr, Kobielic, Rudziczki, Suszca i oczywiście z Radostowic. Po oficjalnym rozpoczęciu zawodów, przyszedł czas na prawdziwą grę i prawdziwe emocje! Obie drużyny naszej szkoły zaprezentowały się bardzo dobrze ale jak to bywa i w sporcie trzeba mieć odrobinę szczęścia! Po czterech godzinach zmagań na boisku wyłoniliśmy
zwycięzców.
IV m. zdobyli chłopcy,
I m. dla dziewczyn!
Gratulujemy.
Reprezentacja chłopców: Wojtek Ścierski, Kamil Andrusiewicz, Hubert Paździor, Fabian Bieniek, Tymoteusz Gołyszny, Kacper Król, Dominik Bobiec, Maciej Skapczyk, Borys Chorąży, Maksymilian Pękała, Szymek Szendera, Strzoda Kamil, Artur Wicherek.
Najlepsza reprezentacja w gminie w piłkę ręczną:
Martyna Klima, Weronika Waleczek, Oliwia Malarek, Dagmara Malcharek, Wiktoria Krzempek, Oliwia Gaża, Kamila Mirek, Emilia Dulemba, Zosia Harazin, Julia Gajda.
Gabriela Dąbrowska.
W czwartek 8 grudnia, po lekcjach, wszyscy chórzyści szkolnego chóru "Piano-Forte" (zarówno ci starsi, jak i ci młodsi - juniorzy!) wybrali się do Filharmonii Śląskiej w Katowicach na
koncert pod tytułem "Lunapark"
przygotowany specjalnie dla dzieci. Grała Orkiestra Kameralna pod dyrekcja Krzysztofa Dobosiewicza. Solistą był Grzegorz Kurowski, grający na puzonie, konferansjerkę poprowadziła Regina Gowarzewska, której pomagał mim Jakub. Muzykę do tego programu skomponował sam dyrygent - K. Dobosiewicz. Ilustrowała ona wizytę w Lunaparku - jazdę na karuzeli, na rollercasterze, kolejką, wizytę w sali krzywych luster, na strzelnicy. Naszej wyobraźni pomagała prezentacja zdjęć i filmów z Lunaparku, którą oglądaliśmy równolegle z muzyką. Bawiliśmy się bardzo dobrze, powtarzaliśmy miny za mimem, krzyczeliśmy w pałacu strachów. Najgłośniej krzyczeliśmy, kiedy nasza pani dyrektor weszła na scenę i wzięła udział w konkursie na ... najgłupszą minę. Zajęła II miejsce, a nam udało się osiągnąć 114 decybeli, dopingując ją!
Koncert, a także odnowiony pięknie budynek Filharmonii wszystkim bardzo się podobał i chętnie wybierzemy się tam znów!
Dziękujemy za organizację tego wyjazdu pani Sabinie Harazin oraz pani Katarzynie Machnik. Kilka zdjęć obejrzycie w galerii.
W trzecią niedzielę Adwentu 11 grudnia zapraszamy wszystkich na
jarmark bożonarodzeniowy
na placu przed probostwem i w salkach parafialnych. Współorganizatorami są uczniowie naszych szkół, dzieci z przedszkola oraz grupy parafialne. W organizację jarmarku można się włączyć przez ofiarowanie upieczonych smakołyków świątecznych, kołacza i pierników. Słodkości można przynosić do salki parafialnej w sobotę.
Więcej szczegółów na stronie internetowej naszej parafii.
W mikołajkowy dzień rozdaliśmy nagrody za udział w konkursach.
Pierwszy konkurs plastyczny pt. "Niezwykła praca Górnika" ,w którym wzięły udział klasy II-III dotyczył pracy Górnika w Kopalni. Te piękne prace , które uczniowie stworzyli stanowiły dekoracje na uroczystym apelu z okazji dnia Górnika.
Drugi konkurs plastyczny pt. "Pierwsza pomoc-logo" został zorganizowany dla uczniów klas IV-V-VI. Uczniowie temat potraktowali poważnie, przyłożyli się do wykonania plakatów, które będą tworzyły wystawę podczas pokazu i prelekcji na temat pierwszej pomocy w wykonaniu ratowników medycznych (już niebawem- na pewno o tym napiszemy).
Wszystkim uczestnikom podziękowaliśmy pięknie i nagrodziliśmy słodką niespodzianką!
Drobnymi upominkami nagrodziliśmy również wszystkie klasy, które zadbały o mikołajkowo-świąteczny wystrój sal.
Zakończyliśmy również Szkolne Eliminacje do zawodów w tenisie stołowym! Niespodzianki nie było :) Finał był bardzo zacięty i toczył się między dwoma odwiecznymi "rywalami" od tenisa.
I miejsce zdobył Wojtek Ścierski , II miejsce Fabian Bieniek a III miejsce wywalczył Hubert Paździor. Taki skład będzie nas reprezentował na międzyszkolnych zawodach w tenisie stołowym już w styczniu! Gratulujemy.
Gabriela Dąbrowska.
6 grudnia, jak co roku, odwiedził naszą szkołę Św. Mikołaj. Zanim przyszedł, w mikołajkowy nastrój wszystkich oczekujących wprowadzili uczniowie klasy IIIb, którzy przygotowali krótkie przedstawienie o Mikołaju, który..... zaspał. Tradycją jest, że każda klasa, aby podziękować Mikołajowi za prezenty, śpiewa dla niego przygotowaną piosenkę. Było więc bardzo śpiewająco i wesoło. Niektórzy zagrali nawet na instrumentach! Pożegnaliśmy Św. Mikołaja w radosnych nastrojach. Szkoda, że znowu na jego wizytę trzeba czekać cały rok....
Uroczystość przygotowała pani Katarzyna Blankenstein we współpracy z panią Katarzyną Machnik, a wszystkie panie wychowawczynie wraz z dziećmi przygotowały mikołajkowe piosenki.
Więcej zdjęć znajdziecie wkrótce w galerii.
02.12.2016 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji święta wszystkich Górników - Barbórki. W tym roku wymiar tego apelu był wyjątkowy, ponieważ gościliśmy w szkole dyrektora Kopalni KWK "Krupiński" w Suszcu - mgr inż. Wojciecha Kusia. Klasa VI b wraz ze szkolnym chórem przygotowała montaż słowno - muzyczny pt. "Niezwykła praca Górnika". Później na scenę zaproszono Pana Wojciecha Kusia , który opowiadał uczniom o Kopalni, pracy Górników, tradycjach górniczych na śląsku oraz o Świętej Barbarze - patronce Górników.
Bardzo dziękujemy naszemu Gościowi za przyjazd do naszej szkoły i udział w akademii, życzymy wszelkiej pomyślności, niech Święta Barbara otacza wszystkich Górników ochronnymi ramionami zapewniając poczucie bezpieczeństwa. Szczęść Boże!
Akademię przygotowała pani Gabriela Dąbrowska we współpracy z panią Katrzyną Machnik.
Jeśli nurtują Państwa pytania dotyczące
planowanej reformy oświaty,
zachęcamy do odwiedzania
specjalnie przygotowanej przez Ministerstwo Oświaty
na której znajdziecie odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.
Po raz kolejny, w poniedziałek 28 listopada rusza w naszej szkole ogólnopolska akcja charytatywna
Góra Grosza.
W każdej klasie uczniowie będą zbierać grosiki, by później wszystkie policzyć i wysłać w szczytnym celu - wspierając ubogie dzieci. Nad akcją czuwa Samorząd Uczniowski z opiekunem.
Sylwia Łuszcz
28 listopada wszystkie klasy młodsze wraz z "zerówką" obejrzały na scenie "Kina na Starówce" w Żorach, spektakl teatralny
"Jaś i Małgosia"
przygotowany przez Wrocławski Teatr "In-Art".
Twórcy spektaklu wykorzystali motyw i perypetie dwojga rodzeństwa - Jasia i Małgosi - którzy podstępnie zostali wysłani do lasu przez złą macochę. Z dala od swojego domu, byli zmuszeni zmierzyć się z wynikającymi z tego niebezpieczeństwami, a w szczególności z podstępną Babą Jagą. Złej wiedźmie udało się skusić dzieci wspaniałościami, jakie kryły się w jej chatce. Na szczęście, dzięki rezolutnej Małgosi i pomocy dobrego ducha lasu wszystko, jak na bajkę przystało, skończyło się dobrze.
Wyjazd zorganizowała pani Dorota Gwóźdź.
24 listopada późnym popołudniem uczniowie klasy IIIb spotkali się na
wyjątkowym wieczorku andrzejkowym.
Gościem specjalnym była pani wróżka, która każdemu z jego daty urodzenia przepowiedziała jego najbliżsżą szkolną przyszłość. Poznaliśmy swoje znaki zodiaku. We wspólnych zabawach każdy poznał imię swojej przyszłej wybranki lub przyszłego wybranego. Zjedliśmy też przepyszne babeczki, upieczone przez jedną z mam....najpierw jednak trzeba było wykonać zadanie specjalne, które skrzętnie ukryte było w ciastkach! Były więc ćwiczenia, podskoki, wierszyki i piosenki... a potem przyjechały pyszne pizze, zamówione przez rodziców. Nie zabrakło też tańców i wygłupów, dzięki którym zabawa wszystkim się podobała i aż żal było się rozstawać...
Wieczór we współpracy z rodzicami uczniów zorganizowała wychowawczyni p. Katarzyna Blankenstein, a specjalne podziękowania należą się pani Katarzynie Baron (wróżka i zarazem szef organizacyjny), pani Magdalenie Koczy (babeczki z wróżbą) i pani Agnieszce Chrószcz (wróżba z imionami). Dziękujemy!
Zdjęcia obejrzycie w galerii.
Lubię siebie, szanuję innych.
To temat zajęć profilaktycznych, które w środę 23 listopada odbyły się w klasie V. Warsztaty te prowadziły panie : Agata Śnieg i Mirosława Kulczyk z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z Pszczyny. Celem zajęć była integracja zespołu klasowego. Podczas lekcji uczniowie opowiadali o sobie, nawzajem mówili sobie komplementy. Pracowali w grupach trzyosobowych, w których wybierali „szefa”, nazwę grupy oraz 10 wspólnych cech. Później każdy z grupy podawał 5 cech, które odróżniały go od reszty kolegów . Na koniec zajęć przedstawiano swoje prace. Uczniom zajęcia bardzo się podobały. Panie prowadzące były także zadowolone, bo bardzo dobrze pracowało im się z tak „ mądrymi i rezolutnymi uczniami”.
Zajęcia zorganizowano we współpracy z panią pedagog Sylwią Łuszcz.
Powered by aSc EduPage