Relacje z wyjazdów

Wyjazd do Danii

W dniach od 11 do 17 września 2022 roku kilkoro uczniów naszej szkoły, w ramach projektu ERASMUS+, odwiedziło Danię. Przygodę rozpoczęli na lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach, skąd udali się do Kopenhagi. Następnie przybyli do szkoły w Roskilde, gdzie spotkali się z uczniami z Danii i Holandii. W trakcie wymiany odwiedzili wiele ciekawych miejsc, między innymi muzeum w Stevnsfort, poświęcone zimnej wojnie, a także miejsce pochówku około 250 uczestników ruchu oporu z czasów II wojny światowej. Niezapomnianym przeżyciem było zwiedzanie Kopenhagi oraz pobyt na plaży z białymi klifami. Kulminacyjnym wydarzeniem było ognisko w lesie, które pozwoliło na pełną integrację młodzieży. Ostatni  dzień  pobytu w Roskilde upłynął na podsumowaniu i wymianie wrażeń.

Tym samym zakończono udział w projekcie ERASMUS+

Fotorelacja z pobytu znajduje się w galerii.