Projekt logo

Jednym z pierwszych działań w ramach realizowanego projektu „Historia europejska i komunikacja międzynarodowa” było przygotowanie logo. Uczniowie mieli za zadanie przedstawić swoją koncepcję logotypu, który symbolicznie ujmować będzie cztery tematy projektu, czyli II wojnę światową, zimną wojnę, Unię Europejską i zmiany klimatyczne.

Projektując logo, należało pamiętać o kilku zasadach. Nie można było m.in. posługiwać się symboliką związaną z bronią, przemocą. Logo powinno być czytelne nawet w wersji czarno-białej i w niewielkim rozmiarze, a ewentualne napisy trzeba było przetłumaczyć na język angielski. Nie wszystkie nadesłane prace spełniały wymienione kryteria, jednakowoż docenić należy kreatywność naszych uczniów. O tym, które logo zwycięży i stanie się znakiem rozpoznawczym naszego projektu, zdecyduje już głosowanie i międzynarodowa komisja konkursowa. Szczegóły podamy wkrótce.

Zwycięskie logo znajdzie się m.in. na koszulkach, długopisach i innych gadżetach, które otrzymają uczniowie uczestniczący w projekcie. Z pewnością przyjemnie byłoby zobaczyć swój projekt w konkretnej realizacji. W galerii prezentujemy nadesłane on-line pomysły naszych uczniów (nie ma wśród nich tych, które przekazano w formie papierowej).