Nawigacja

  • Włoska przygoda!

    Buongiorno!

    Przepiękne zabytki i widoki klimatycznej Italii zostaną w pamięci uczniów klasy szóstej i ósmej na zawsze! Uczniowie rozpoczęli przygodę od obejrzenia najbardziej znanego kurortu wakacyjnego nad Adriatykiem, czyli Rimini. Ogromne wrażenie zrobiło na nich średniowieczne miasteczko - Gradara oraz urokliwa Republika San Marino. Młodzi podróżnicy w Pizie mieli okazję zobaczyć słynną krzywą wieżę, imponującą katedrę, Baptysterium oraz Piazza dei Cavallieri. Zwiedzanie Sieny i Florencji było niezwykłym doświadczeniem. Ostatni dzień podróży pozwolił uczniom odkryć zakątki tajemniczej Wenecji i kolorowej wyspy Burano. Podróż dostarczyła wielu wrażeń, również tych smakowych. Włoskie jedzenie bardzo przypadło wszystkim do gustu. Toskania zdecydowanie rozbudziła chęć do dalszego podróżowania i rozwoju!    

  • Drukarka 3D nam nie straszna

    W ramach kółka informatycznego, uczniowie klasy czwartej zaprojektowali w programie TINKERCAD                   i wydrukowali na drukarce 3D personalizowane podstawki pod smartfony. Uczestnicy kółka wykazali się kreatywnością, a wykonane prace przyniosły im dużo radości.

  • Obchody Tygodnia Bibliotek

    W bieżącym roku obchody Tygodnia Bibliotek przypadały na okres od 8 do 15 maja. W tych dniach swoje święto mają wszyscy fani czytania. Nasza szkolna biblioteka w ramach tej akcji przygotowała wiele ciekawych atrakcji dla swoich czytelników. Uczniowie klas I-III wzięli udział w zajęciach bibliotecznych, podczas których mogli m.in.wysłuchać treści Legendy o Syrence Warszawskiej techniką kamishibai. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, za co w nagrodę otrzymały zakładki do książek. Dal uczniów starszych zorganizowany został konkurs na lapbooka o Janie Brzechwie oraz o Janie Pawle II.

    Największą atrakcją była jednak wystawa malarska, zorganizowana we współpracy z GBP w Radostowicach. Obejrzeć można było prace wykonane przez mieszkankę Radostowic panią Halinę Jarek.

    Obchody Tygodnia Bibliotek w naszej szkole minęły przyjemnie i aktywnie a główny cel akcji, jakim jest promowanie czytelnictwa, został osiągnięty.

  • Projekty literackie

    Maj można by określić miesiącem projektów literackich. Uczniowie wzięli udział w nietypowych lekcjach języka polskiego.

    W klasie czwartej podczas omawiania lektury pt. „Król Maciuś Pierwszy” uczniowie wcielili się w postać samego króla, później mianowali się ministrami. Wśród nich można wyróżnić Ministra Czystej Klasy, Ministra Zasuniętych Krzesełek, Ministra Czystej Tablicy itp. Dzieci uczyły się też zasad demokracji i głosowały nad reformami – niczym bohaterowie książki J. Korczaka.

    W klasie piątej ogłoszono konkurs na najlepszą okładkę do noweli pt. „Janko Muzykant”. Na podium znaleźli się następujący uczniowie: Agata Rojek, Zosia Gazda, Dorota Kontny oraz Igor Piesiur. Wyróżniono też prace Leny Niedzieli oraz Bianki Łyczko. Trudno było zresztą wyłonić najlepsze okładki. Wszyscy uczniowie bardzo się postarali i z pewnością mają zadatki na profesjonalnych grafików.

    Młodzież z klasy szóstej przygotowała z kolei fotobudki do lektury pt. „Hobbit, tam i z powrotem”, chociaż jeszcze nie miała okazji zrobić sobie zdjęć. Skorzystała natomiast klasa 8b, która wzięła udział w hobbitowej sesji w plenerze.

    Szóstoklasistki chętnie natomiast pozowały do zdjęć w sesji zatytułowanej „Być jak Ania z Zielonego Wzgórza”. Jej efekty możecie podziwiać w naszej galerii.

  • Zapach chleba, smak tradycji...

    W czwartek 11 maja klasy I, IIa i IIb wyjechały na klasową wycieczkę do Chlebowej Chaty w Górkach Małych nieopodal Brennej, gdzie miały okazję zbliżyć się do życia naszych przodków, dotknąć tradycji i poznać dawną wieś w pigułce, a wszędzie dookoła było czuć ducha zamierzchłych czasów. Na dzieci czekały różne atrakcje – zabawa na dawnych maszynach, zwiedzanie i poznawanie starej chaty i jej obejścia wraz z bogactwem eksponatów z życia naszych przodków, pieczenie i spożywanie podpłomyków oraz degustacja pieczywa z dodatkami. Mieliśmy też okazję szczegółowo poznać życie pszczół - dowiedzieliśmy się też, co robić by nie zostać użądlonym przez pszczołę, dlaczego pszczoła nie dostałaby prawa jazdy, co znaczą jej dzikie tańce w ulu. Klasy na koniec wizyty w Chlebowej Chacie zaopatrzyły się w rękodzieła – pamiątki, które będą przypominać o mile i ciekawie spędzonym tam czasie. Przed powrotem do Radostowic odwiedziliśmy jeszcze centrum Brennej, gdzie wybraliśmy się na spacer i pyszne lody. Wycieczka była udana, a wrażenia niezapomniane.

     

  • Spotkanie z dietetykiem klinicznym

    9 maja gościliśmy w naszej szkole dietetyka klinicznego Panią Marlenę Mrozek.

    Prelekcja dotyczyła bardzo ważnego tematu - naszego zdrowia. Pani Marlena bardzo dokładnie i profesjonalnie wyjaśniła nam, co to jest piramida zdrowego żywienia, zapoznała uczniów z zasadami prawidłowego żywienia i najważniejszymi elementami stylu życia czyli odpowiednią ilością i jakością snu, aktywnością fizyczną, ograniczeniem oglądania telewizji, korzystania z komputera i innych urządzeń elektronicznych, które wpływają na zdrowie fizyczne i psychiczne. 

    Mamy nadzieję, że każdy uczeń będzie już pamiętał, że podstawą prawidłowego funkcjonowania organizmu jest zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna. 

  • Zmagania z ortografią

    W środę 10 maja odbył się w Rudziczce Gminny Konkurs Ortograficzny, którego inicjatorem i organizatorem co roku jest Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudziczce. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy III – Julia N., Zofia K. i Marta T. Dziewczynki podjęły wyzwanie i zmierzyły się z ortografią. Miały też okazję poznać kolegów i koleżanki z innych szkół naszej gminy oraz obejrzeć bardzo ciekawy program artystyczny przygotowany przez gospodarzy. Dzień był pełen emocji, wrażeń i niezapomnianych doświadczeń.

  • DYŻUR WAKACYJNY W PRZEDSZKOLACH GMINY SUSZEC

    Nasze Przedszkole pełni dyżur wakacyjny w  SIERPNIU 2023r.

    Na dyżur wakacyjny przyjmowane będą dzieci obojga czynnie pracujących rodziców/opiekunów prawnych.

     

    Zgłoszenia na dyżur wakacyjny będą przyjmowane  w sekretariacie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radostowicach ul. Dworcowa 56

    od dnia 15.05.2023r. do  dnia 31.05.2023r.

     

    Rezygnację z zapisu dziecka na dyżur wakacyjny należy złożyć do dnia 22 czerwca 2023r.

     

    Prosimy rodziców o przemyślane i rozważne dokonywanie zapisu dziecka na dyżur wakacyjny, ponieważ na podstawie wykazu dzieci zgłoszonych ustala się plan pracy nauczycieli i pozostałych pracowników.

     

    Karty zapisu dziecka na dyżur wakacyjny są dostępne na stronie internetowej, w przedszkolu oraz w sekretariacie.

     

    Harmonogram dyżurów wakacyjnych w GMINIE SUSZEC

                 

     Lipiec 2023 

    1.      Przedszkole Suszec

    2.      ZSP Mizerów

    3.      3. SP Kobielice z oddziałami przedszkolnymi

     

    Sierpień 2023

    1.      ZSP Rudziczka

    2.      ZSP Kryry

    3.      ZSP Radostowice

     

    Zapisu dziecka na dyżur wakacyjny w innej palcówce należy dokonywać w sekretariacie tej placówki.

     ​​​​​​

    ​​​​​​​KARTA_ZAPISU_DZIECI_Z_NASZEGO_PRZEDSZKOLA(1).docx

    KARTA_ZAPISU_DZIECI_Z_INNYCH_PLACOWEK_GMINY_SUSZEC.docx

  • Poznajemy Układ Słoneczny

    W ramach tematyki zajęć uczniowie klasy IIIa poznawali planety Układu Słonecznego oraz ruchy Ziemi. Dzieci nabyły wiedzę na temat poszczególnych planet i Słońca, by następonie wykonać projekty Układu Słonecznego. Prace, które były zadaniem domowym, cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Modele były bardzo pomysłowe i różnorodne, wiernie przedstawiały wielkości planet i ich budowę. Podziękowania należą się również rodzicom, dziadkom, rodzeństwu, którzy włączyli się we wspólną przygodę tworzenia tych pięknych prac.

  • Zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury

    Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu zaprasza uczniów klas: VII i VIII do udziału w programie Archi-przygody. Jest to przedsięwzięcie z zakresu edukacji architektonicznej. W trakcie warsztatów organizatorzy zabiorą młodzież   w fascynujący świat architektury oraz designu. Celem programu jest wszechstronne kształtowanie wrażliwości dzieci i młodzieży  oraz pobudzanie do kreatywności.

    Terminy spotkań:11,16,18,23,30 maja oraz 6 i 10 czerwca b.r.

    Godzina rozpoczęcia: 17.00

    Miejsce: GOK Suszec

    Zapisy na warsztaty prowadzone są przez strefezajec.pl

    Po zapisaniu należy uzupełnić kartę zgłoszeniową dostępną na stronie www.kulturasuszec.pl i dostarczyć ją do Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu.

    Szczegółowych  informacji udziela p. Julia Wrona pod nr tel.32 212 44 91 wew. 21

    Na warsztaty obowiązuje limit miejsc!

  • Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja

    W piątek 5 maja w naszej szkole uczciliśmy 232 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.

    Uczniowie z klasy VIII a przedstawili sytuację polityczno-gospodarczą i kulturową Polski w XVIII wieku. Wspomnieli o obiadach czwartkowych, obradach Sejmu Wielkiego oraz o znaczeniu uchwalonej Konstytucji. Staś z klasy czwartej  wcielił się w postać Ignacego Krasickiego i pięknie przytoczył dwie bajki: "Ptaszki w klatce" oraz "Pan i pies". Były także wierszyki zaprezentowane przez uczniów z klasy czwartej. Chór zaśpiewał piosenkę o ojczyźnie, a Oliwier z klasy szóstej zagrał na flecie "Witaj majowa jutrzenko".

    Akademia zakończyła się krótkim testem wiedzy sprawdzającym uważne słuchanie. Osoby, które prawidłowo odpowiedziały  na pytanie otrzymały słodki upominek. Akademię przygotowały: P. Sylwia Ł., P. Katarzyna M. oraz P.Justyna U.

  • Znajdź pomysł na siebie

    Dnia 25 kwietnia uczniowie klas starszych naszej szkoły uczestniczyli w programie artystycznym prowadzonym przez zespół Full Power Spirit - jeden z najprężniej działających i najczęściej koncertujących zespołów polskiej sceny CCM. Spotkanie młodzieży z zespołem zawierało elementy profilaktyki antyalkoholowej i antynarkotykowej oraz ukierunkowane było na realizację przesłania: STOP PRZEMOCY.

    Podczas spotkania uczniowie wraz z nauczycielami mieli okazję posłuchać świadectw członków zespołu. Ich słowo mówione, śpiewane czy też rapowane podpierane było obrazem z wykorzystaniem specjalnie przygotowanej wizualizacji.

    Przesłanie jakże bogate w refleksje o życiu i wartościach na pewno dało niejednemu słuchaczowi wiele do myślenia.    

  • Konkurs recytatorski

    26 kwietnia odbył się Gminny Konkurs Recytatorski klas I-III zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Kryrach. Naszą szkołę godnie reprezentowali: E. Goraus z klasy IIB oraz K. Blankenstein z klasy IIIa. Karol pięknie wyrecytowł dwa wiersze: ,,Parasol" Marii Konopnickiej oraz ,,Kurcze blade" Wandy Chotomskiej, czym wywalczył sobie I miejsce. W nagrodę nasz zwycięzca weźmie udział w ,,Festiwalu Słowa" w Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

  • ,,Być jak księżna Daisy"

    Miło nam poinformować, iż dwóch uczniów klasy szóstej wzięło udział w Powiatowym Konkursie Historycznym ,,Być jak księżna Daisy", który odbył się w dniu 25 kwietnia w Urzędzie Miasta w Pszczynie. Mikołaj Widera uzyskał III miejsce i tym samym zdobył tytuł laureata w tym konkursie.

    Serdecznie gratulujemy!!!

  • Mistrzostwa powiatowe

    W dniu 24 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Powiatu Pszczyńskiego w piłce nożnej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy piątej i szóstej. W turnieju brali udział uczniowie aż siedmiu szkół. Zawody przebiegły bardzo sprawnie w ramach zasad fair play. Uczniowie naszej szkoły wywalczyli w pięknym, sportowym stylu trzecie miejsce na szczeblu powiatowym. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  • Akcja "Pamiętamy"

    W środę, 19 kwietnia nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji zorganizowanej z okazji 80 rocznicy powstania w getcie warszawskim. Uczniowie klas starszych przygotowali żonkile, które rozdawali młodszym kolegom. Pomagali im też wypełnić kartę zadań dotyczącą tego wydarzenia. Część symbolicznych kwiatów została przygotowana w drukarce 3D, a szablony przygotowała dla nas Pani Pietras. W ten sposób połączyliśmy tradycję z nowoczesnością, a uczniowie poznali ważną część naszej historii w nietypowy sposób.

  • Stanica Harcerzy Wodnych poleca!

  • Mamy laureatów!!!

    Są już wyniki Konkursu Młodych Instrumentalistów Pszczyńskiego Centrum Kultury.

    Cieszymy się bardzo, że wśród laureatów znaleźli się także nasi uczniowie.

    Gratulujemy muzycznych osiągnięć!!

  • Dzień Ziemi

    W piątek 21 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach Dnia Ziemi. W tym roku odbyły się one pod hasłem: Idź do przyrody, poznaj swoje otoczenie, gdyż aby pomagać Ziemi, trzeba ją najpierw poznać.

    Uczniowie klas młodszych w czasie spaceru i zabaw na świeżym powietrzu zbierali skarby natury, aby potem wykonać z nich prace plastyczne. Klasy starsze rozpoznawały i oznaczały pospolite rośliny i zwierzęta występujące w najbliższej okolicy, uczniowie klasy VI przeprowadzili badania czystości wody w rzece Dokawie oraz wykonali pomoce naukowe ilustrujące pracę dżdżownic w glebie.

    Wszyscy uczniowie w czasie zajęć zbierali śmieci, aby pozostawić najbliższe otoczenie czyste oraz  wzmacniać u siebie postawy proekologiczne i szacunku do natury.

  • Warsztaty muzyczne w Istebnej

    W piątek po lekcjach uczniowie zespołu "Radość" i chórzyści "Piano-Forte" wyjechali do ośrodka "Halniak" w Istebnej. Po zakwaterowaniu w pokojach rozpoczęły się warsztaty: najpierw "Radość", a później "Piano-Forte". Na kolację udaliśmy się do wiaty, gdzie nad ogromnym ogniskiem piekliśmy kiełbaski, zjadaliśmy pyszne zapiekanki i bawiliśmy się. 

    W sobotę po śniadaniu kontynuowaliśmy warsztaty aż do obiadu. Po obiedzie pożegnaliśmy Istebną. Pojechaliśmy na górę Ochodzita. Podziwialiśmy wspaniałe widoki, bo pogoda wyjątkowo nam dopisała! Zwiedziliśmy też Izbę Pasterską w Koniakowie, gdzie nabyliśmy pamiątki. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domów w sobotę po południu.   

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radostowicach
    43-262 Radostowice, ul. Dworcowa 56
  • 32 212 52 22

Galeria zdjęć