Aktualności

          • Certyfikat programu Insta.ling

          • Nasza placówka otrzymała Certyfkat Jakości Kształcenia w uznaniu skutecznego wykorzystania innowacyjnego systemu do nauki słownictwa języka angielskiego. 

          • Spotkanie z przedstawicielami PZS nr 2 w Pszczynie

          • W dniu 17 marca klasy VIII uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielami Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie, potocznie zwanego szkołą rolniczą. Uczniowie zostali zapoznani z bogatą ofertą placówki na rok szkolny 2022/2023. Na zakończenie ósmoklasiści mieli możliwość zadawania pytań dotyczących kierunków kształcenia w pszczyńskiej szkole. 

          • POMOC UKRAINIE

          • Nasza szkoła przyłączyła się do akcji pomocy Ukrainie organizowanych przez powiat pszczyński oraz Polską Akcję Humanitarną. Zebrane produkty żywnościowe, środki czystości i odzież oraz środki finansowe zostały przekazane organizatorom. Serdecznie dziękujemy wszystkim za odpowiedź na nasz apel i duże zaangażowanie w pomoc potrzebującym.   

          • Dzień bez plecaka

          • Piątek 11 marca był w naszej szkole wyjątkowy. A to wszystko za sprawą pomysłu uczniów, aby w tym dniu tradycyjny tornister zastąpić czymś zupełnie innym. Nasi uczniowie wykazali się naprawdę dużą kreatywnością. Pomysłów było mnóstwo, a przy tym dużo śmiechu i zabawy.  

          • InstaLing

          • Już od kilku lat uczniowie naszej szkoły regularnie korzystają z Insta.Ling dla Szkół. Jest to program do nauki słownictwa z języka angielskiego. Nauczyciel przydziela słówka z realizowanego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling utrwalają ich znajomość w domu. Zarówno rodzice jak i nauczyciel otrzymują szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia i jego postępach w nauce, a program dostosowuje powtórki do indywidualnych potrzeb ucznia. Uczestnictwo w programie Insta.Ling dla Szkół daje bezpłatny dostęp do systemu dla nauczycieli, uczniów i rodziców. 

            https://instaling.pl/

          • Manufaktura Czekolady

          • W środę 9 marca uczniowie klasy VIIb wraz z P. E. Sergiejuk i P. A. Prządką odwiedzili rodzinną manufakturę czekolady w Jastrzębiu - Zdroju. Podczas spotkania uczniowie zapoznani zostali z historią czekolady i technologią jej produkcji. Uczestniczyli również w warsztatach, podczas których własnoręcznie stworzyli swoje słodkości. Ta część cieszyła się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony uczniów. Ozdobione i pięknie zapakowane tabliczki czekolady uczniowie zabrali ze sobą na pamiątkę. 

          • Światowy Dzień Kota

          • 17 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. W Polsce dzień ten obchodzony jest od 2005 roku i ma na celu promowanie akcji związanej z udzieleniem pomocy bezdomnym kotom. Z tej okazji zachęciliśmy naszych uczniów do przesłania zdjęć swoich pupili.  

          • 1% DLA ZSP Radostowice

          • Szanowni Rodzice!

            Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego dla naszej placówki. Dzięki otrzymanym środkom będziemy mogli wzbogacić bazę dydaktyczną szkoły i przedszkola, a tym samym umilić pobyt dzieci w placówce.

            1% podatku można przekazać na:

            Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Edukacji Dzieci i Młodzieży OMNIBUS

            KRS: 0000237488

            Dopisek: SP Radostowice

             

          • Finał Konkursu Piosenki Zimowej i Świątecznej

          • W niedzielę 13 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Suszcu odbył się koncert finałowy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Zimowej i Świątecznej ,,Świętośpiewanie". Do konkursu spłynęło 100 zgłoszeń z całego kraju. Jury w składzie: prof. dr hab. Joanna Glenc, Dominika Kierpiec-Kontny oraz Szymon Cichoń zakwalifikowało do finału 19 grup.

            Nasz zespół regionalny ,,Radość" zdobył I miejsce w swojej kategorii. Opiekę nad zespołem sprawują Panie: Katarzyna Machnik i Danuta Abramowicz-Heczko.

            Gratulujemy zwycięstwa!!!

          • Nadchodzą upragnione ferie!

          • Drodzy Uczniowie!

            Z okazji zimowego odpoczynku życzymy Wam wspaniałych przeżyć na śniegu i lodzie oraz niezapomnianych chwil spędzonych z rodziną i przyjaciółmi. Pamiętajcie o zasach bezpieczeństwa obowiązujących podczas wyjazdów jak i w miejscu zamieszkania. Do zobaczenia wkrótce! 

          • Dzień Bezpiecznego Internetu

          • Dnia 8 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji w naszej szkole zostały przeprowadzone lekcje dotyczące bezpiecznego dostępu do zasobów internetowych oraz cyberprzemocy wśród dzieci i młodzieży.    

             

          • 30. Finał WOŚP

          • Podczas tegorocznego 30-tego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nasze uczennice z klasy 8 kwestowały na rzecz dzieci z wadami wzroku. Pomimo niesprzyjającej pogody akcja spotkała się z dużym odzewem. Oprócz niedzielnej zbiórki nasze wolontariuszki uczestniczyły również w szkoleniu dotyczącym kwestowania, które odbyło się w Pszczyńskim Centrum Kultury w Pszczynie. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i zaangażowanie.  

          • Poradnia dla dzieci i młodzieży

          • 17 stycznia b.r. w Pszczynie i Czechowicach-Dziedzicach rozpoczęły działalność poradnie behawioralne dla dzieci i młodzieży, którzy problemowo korzystają z nowoczesnych technologii: komputera, tabletu, telefonu komórkowego. Poradnie działają w ramach kontraktu z NFZ i skierowane są dla trzech grup wiekowych: dla uczniów klas 1-4, dla uczniów klas 5-8 oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Poradnia w Pszczynie mieści się przy ul. Paderewskiego 3 (tel. 515 804 156), natomiast w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Nad Białką 1b   ( tel. 510 243 619).

            Przewidziano również grupę terapeutyczną dla rodziców dzieci uzależnionych od nowych technologii.

          • NAUKA ZDANA DO KOŃCA FERII ZIMOWYCH

          • Od 27 stycznia 2022 r. do 27 lutego 2022 r. uczniowie szkół podstawowych klas V-VIII i uczniowie szkół ponadpodstawowych przechodzą na naukę zdalną. Zdalnie pracować będą również placówki kształcenia ustawicznego i centra kształcenia zawodowego. Uczniowie z klas I-IV szkół podstawowych i przedszkolaki kontynuują naukę w trybie stacjonarnym.

            Przedłużający się okres trwania pandemii COVID-19 powoduje konieczność przygotowania szczególnych rozwiązań, które umożliwią realizację przez szkoły ich zadań statutowych. Z uwagi na rosnącą w ostatnich dniach liczbę zachorowań konieczne jest czasowe ograniczenie nauki stacjonarnej. Bez zmian pozostają terminy rozpoczęcia i zakończenia ferii zimowych w poszczególnych województwach w roku szkolnym 2021/2022.

            Termin ferii zimowych 14.02.2022r. - 27.02.2022r.

            ROZPORZaDZENIE_MEiN(1).pdf​​​​​​​

          • Wyjazdy na lodowisko

          • Nasi uczniowie w ramach lekcji wychowania fizycznego wyjeżdżali w bieżącym tygodniu na lodowisko                 w Pszczynie. Z powodu trwającej kwarantanny nie wszystkie klasy mogły uczestniczyć w tej formie rekreacji, jednak mamy nadzieję, że uda się zorganizować wyjazd dla pozostałych uczniów w późniejszym terminie.

          • Wyjazd na spektakl

          • W dniu 18 stycznia klasy pierwsze i trzecia wyjechały do Żor na spektakl profilaktyczny pt: ,,Czarodziejski ołówek". Przedstawienie Teatru Edukacyjnego In-Art z Wrocławia dostarczyło widzom wielu pozytywnych przeżyć i skłoniło do refleksji. Autorzy podjęli próbę uświadomienia uczniom, że prawdziwa moc tkwi w nas i żadne ,,gadżety" nie są w stanie dorównać wyobraźni, kreatywności czy odwadze. 

            Nowatorska forma spektaklu, barwna, zaskakująca scenografia, niebywałe formy teatralne i piękne kostiumy to jedynie dopełnienie niezwykle interesującej fabuły, doskonałej reżyserii i kunsztu gry aktorskiej. 

          • Spektakl profilaktyczny

          • W dniu 17 stycznia klasy: IV, V i VII-e wyjechały do Kina Na Starówce w Żorach na spektakl profilaktyczny pt: ,,W pustyni i w sieci". Wrocławski Teatr Edukacji In-Art w  przystępny sposób pokazał widzom, jak można połączyć nieśmiertelną mądrość, która płynie z książek ze źródłem nieograniczonych możliwości-komputerem.

          • ZMIANA OPŁAT ZA ŻYWIENIE

          • Radostowice, 30.12.2021r.

                                                                              DRODZY RODZICE

             

            Od dnia 1 stycznia 2022 r. obowiązują nowe stawki żywieniowe w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Radostowicach na podstawie Zarządzenia Dyrektora ZSP w Radostowicach w porozumieniu z Wójtem Gminy Suszec.

             

            Podstawa prawna:

            Na podstawie art. 106 ust. 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r.- prawo oświatowe (Dz.U. z 2021. poz. 1082),

            Zarządzenia Nr 5/2021/2022 Dyrektora ZSP w Radostowicach z dnia 29.12.2021r. w sprawie warunków korzystania ze stołówki w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Radostowicach oraz wysokości opłat za posiłki, w porozumieniu z Wójtem Gminy Suszec.

            Nowe stawki dziennych opłat za posiłki w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Radostowicach obowiązujące od 1 stycznia 2022 r.:

            • 6,60 zł – za korzystanie przez dzieci przedszkolne z 3 posiłków:

            śniadanie, obiad, podwieczorek, w tym dla kalkulacji w programie e- placówka:

            - śniadanie   - 1,20 zł

            - obiad -    4,20 zł

            - podwieczorek - 1,20 zł

            • 5,40 zł – za korzystanie przez dzieci w przedszkolu z 2 posiłków: śniadanie i obiad, lub obiad i podwieczorek, 
            • 4,20 zł – za korzystanie tylko z obiadu przez dzieci szkolne i przedszkolne,
            • 4,50 zł miesięcznie – za korzystanie z herbaty (uczniowie szkoły).

            W wyniku przetargu na dostawę środków żywieniowych dla kuchni szkolnych i przedszkolnych

            na 2022 r. znacznie wzrosły ceny środków spożywczych, co wiąże się z podniesieniem stawek żywieniowych.

             

            Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2022 r.

            BARDZO PROSIMY O TERMINOWE WPŁATY ZA ŻYWIENIE

            / do 15 dnia każdego miesiąca zgodnie z rachunkiem przesłanym drogą

            elektroniczną/