Nasza placówka otrzymała Certyfkat Jakości Kształcenia w uznaniu skutecznego wykorzystania innowacyjnego systemu do nauki słownictwa języka angielskiego.
Aktualności
Certyfikat programu Insta.ling
Spotkanie z przedstawicielami PZS nr 2 w Pszczynie
W dniu 17 marca klasy VIII uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielami Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie, potocznie zwanego szkołą rolniczą. Uczniowie zostali zapoznani z bogatą ofertą placówki na rok szkolny 2022/2023. Na zakończenie ósmoklasiści mieli możliwość zadawania pytań dotyczących kierunków kształcenia w pszczyńskiej szkole.
POMOC UKRAINIE
Nasza szkoła przyłączyła się do akcji pomocy Ukrainie organizowanych przez powiat pszczyński oraz Polską Akcję Humanitarną. Zebrane produkty żywnościowe, środki czystości i odzież oraz środki finansowe zostały przekazane organizatorom. Serdecznie dziękujemy wszystkim za odpowiedź na nasz apel i duże zaangażowanie w pomoc potrzebującym.
Dzień bez plecaka
Piątek 11 marca był w naszej szkole wyjątkowy. A to wszystko za sprawą pomysłu uczniów, aby w tym dniu tradycyjny tornister zastąpić czymś zupełnie innym. Nasi uczniowie wykazali się naprawdę dużą kreatywnością. Pomysłów było mnóstwo, a przy tym dużo śmiechu i zabawy.
InstaLing
Już od kilku lat uczniowie naszej szkoły regularnie korzystają z Insta.Ling dla Szkół. Jest to program do nauki słownictwa z języka angielskiego. Nauczyciel przydziela słówka z realizowanego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling utrwalają ich znajomość w domu. Zarówno rodzice jak i nauczyciel otrzymują szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia i jego postępach w nauce, a program dostosowuje powtórki do indywidualnych potrzeb ucznia. Uczestnictwo w programie Insta.Ling dla Szkół daje bezpłatny dostęp do systemu dla nauczycieli, uczniów i rodziców.
https://instaling.pl/
Manufaktura Czekolady
W środę 9 marca uczniowie klasy VIIb wraz z P. E. Sergiejuk i P. A. Prządką odwiedzili rodzinną manufakturę czekolady w Jastrzębiu - Zdroju. Podczas spotkania uczniowie zapoznani zostali z historią czekolady i technologią jej produkcji. Uczestniczyli również w warsztatach, podczas których własnoręcznie stworzyli swoje słodkości. Ta część cieszyła się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony uczniów. Ozdobione i pięknie zapakowane tabliczki czekolady uczniowie zabrali ze sobą na pamiątkę.
POTRZEBNI WOLONTARIUSZE!!!
- Potrzebni Wolontariusze

Drodzy mieszkańcy Gminy Suszec przyszedł moment, w którym potrzebujemy Waszego wsparcia, w związku z tworzeniem miejsc dla Uchodźców z Ukrainy na terenie naszej Gminy.
Zapraszamy szczególnie osoby, które potrafią się komunikować w języku ukraińskim.
Osoby zainteresowane wolontariatem prosimy o zgłoszenie się poprzez uzupełnienie formularza:
Kontakt: kasia@kulturasuszec.pl, 32 212 44 91 wew. 20- Potrzebni Wolontariusze
Światowy Dzień Kota
17 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. W Polsce dzień ten obchodzony jest od 2005 roku i ma na celu promowanie akcji związanej z udzieleniem pomocy bezdomnym kotom. Z tej okazji zachęciliśmy naszych uczniów do przesłania zdjęć swoich pupili.
WYTYCZNE MEiN, MZ I GIS dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych
W załączeniu znajdują się Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych dla trybu pełnego stacjonarnego.
Wytyczne_MEiN_MZ_i_GIS_dla_szkol___aktualizacja_18_02_2022.pdf
1% DLA ZSP Radostowice
Szanowni Rodzice!
Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego dla naszej placówki. Dzięki otrzymanym środkom będziemy mogli wzbogacić bazę dydaktyczną szkoły i przedszkola, a tym samym umilić pobyt dzieci w placówce.
1% podatku można przekazać na:
Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Edukacji Dzieci i Młodzieży OMNIBUS
KRS: 0000237488
Dopisek: SP Radostowice
Finał Konkursu Piosenki Zimowej i Świątecznej
W niedzielę 13 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Suszcu odbył się koncert finałowy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Zimowej i Świątecznej ,,Świętośpiewanie". Do konkursu spłynęło 100 zgłoszeń z całego kraju. Jury w składzie: prof. dr hab. Joanna Glenc, Dominika Kierpiec-Kontny oraz Szymon Cichoń zakwalifikowało do finału 19 grup.
Nasz zespół regionalny ,,Radość" zdobył I miejsce w swojej kategorii. Opiekę nad zespołem sprawują Panie: Katarzyna Machnik i Danuta Abramowicz-Heczko.
Gratulujemy zwycięstwa!!!
Nadchodzą upragnione ferie!
Drodzy Uczniowie!
Z okazji zimowego odpoczynku życzymy Wam wspaniałych przeżyć na śniegu i lodzie oraz niezapomnianych chwil spędzonych z rodziną i przyjaciółmi. Pamiętajcie o zasach bezpieczeństwa obowiązujących podczas wyjazdów jak i w miejscu zamieszkania. Do zobaczenia wkrótce!
Dzień Bezpiecznego Internetu
Dnia 8 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji w naszej szkole zostały przeprowadzone lekcje dotyczące bezpiecznego dostępu do zasobów internetowych oraz cyberprzemocy wśród dzieci i młodzieży.
30. Finał WOŚP
Podczas tegorocznego 30-tego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nasze uczennice z klasy 8 kwestowały na rzecz dzieci z wadami wzroku. Pomimo niesprzyjającej pogody akcja spotkała się z dużym odzewem. Oprócz niedzielnej zbiórki nasze wolontariuszki uczestniczyły również w szkoleniu dotyczącym kwestowania, które odbyło się w Pszczyńskim Centrum Kultury w Pszczynie. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i zaangażowanie.
Poradnia dla dzieci i młodzieży
17 stycznia b.r. w Pszczynie i Czechowicach-Dziedzicach rozpoczęły działalność poradnie behawioralne dla dzieci i młodzieży, którzy problemowo korzystają z nowoczesnych technologii: komputera, tabletu, telefonu komórkowego. Poradnie działają w ramach kontraktu z NFZ i skierowane są dla trzech grup wiekowych: dla uczniów klas 1-4, dla uczniów klas 5-8 oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Poradnia w Pszczynie mieści się przy ul. Paderewskiego 3 (tel. 515 804 156), natomiast w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Nad Białką 1b ( tel. 510 243 619).
Przewidziano również grupę terapeutyczną dla rodziców dzieci uzależnionych od nowych technologii.
NAUKA ZDANA DO KOŃCA FERII ZIMOWYCH
Od 27 stycznia 2022 r. do 27 lutego 2022 r. uczniowie szkół podstawowych klas V-VIII i uczniowie szkół ponadpodstawowych przechodzą na naukę zdalną. Zdalnie pracować będą również placówki kształcenia ustawicznego i centra kształcenia zawodowego. Uczniowie z klas I-IV szkół podstawowych i przedszkolaki kontynuują naukę w trybie stacjonarnym.
Przedłużający się okres trwania pandemii COVID-19 powoduje konieczność przygotowania szczególnych rozwiązań, które umożliwią realizację przez szkoły ich zadań statutowych. Z uwagi na rosnącą w ostatnich dniach liczbę zachorowań konieczne jest czasowe ograniczenie nauki stacjonarnej. Bez zmian pozostają terminy rozpoczęcia i zakończenia ferii zimowych w poszczególnych województwach w roku szkolnym 2021/2022.
Termin ferii zimowych 14.02.2022r. - 27.02.2022r.
ROZPORZaDZENIE_MEiN(1).pdf
Wyjazdy na lodowisko
Nasi uczniowie w ramach lekcji wychowania fizycznego wyjeżdżali w bieżącym tygodniu na lodowisko w Pszczynie. Z powodu trwającej kwarantanny nie wszystkie klasy mogły uczestniczyć w tej formie rekreacji, jednak mamy nadzieję, że uda się zorganizować wyjazd dla pozostałych uczniów w późniejszym terminie.
Wyjazd na spektakl
W dniu 18 stycznia klasy pierwsze i trzecia wyjechały do Żor na spektakl profilaktyczny pt: ,,Czarodziejski ołówek". Przedstawienie Teatru Edukacyjnego In-Art z Wrocławia dostarczyło widzom wielu pozytywnych przeżyć i skłoniło do refleksji. Autorzy podjęli próbę uświadomienia uczniom, że prawdziwa moc tkwi w nas i żadne ,,gadżety" nie są w stanie dorównać wyobraźni, kreatywności czy odwadze.
Nowatorska forma spektaklu, barwna, zaskakująca scenografia, niebywałe formy teatralne i piękne kostiumy to jedynie dopełnienie niezwykle interesującej fabuły, doskonałej reżyserii i kunsztu gry aktorskiej.
Spektakl profilaktyczny
W dniu 17 stycznia klasy: IV, V i VII-e wyjechały do Kina Na Starówce w Żorach na spektakl profilaktyczny pt: ,,W pustyni i w sieci". Wrocławski Teatr Edukacji In-Art w przystępny sposób pokazał widzom, jak można połączyć nieśmiertelną mądrość, która płynie z książek ze źródłem nieograniczonych możliwości-komputerem.
ZMIANA OPŁAT ZA ŻYWIENIE
Radostowice, 30.12.2021r.
DRODZY RODZICE
Od dnia 1 stycznia 2022 r. obowiązują nowe stawki żywieniowe w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Radostowicach na podstawie Zarządzenia Dyrektora ZSP w Radostowicach w porozumieniu z Wójtem Gminy Suszec.
Podstawa prawna:
Na podstawie art. 106 ust. 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r.- prawo oświatowe (Dz.U. z 2021. poz. 1082),
Zarządzenia Nr 5/2021/2022 Dyrektora ZSP w Radostowicach z dnia 29.12.2021r. w sprawie warunków korzystania ze stołówki w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Radostowicach oraz wysokości opłat za posiłki, w porozumieniu z Wójtem Gminy Suszec.
Nowe stawki dziennych opłat za posiłki w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Radostowicach obowiązujące od 1 stycznia 2022 r.:
- 6,60 zł – za korzystanie przez dzieci przedszkolne z 3 posiłków:
śniadanie, obiad, podwieczorek, w tym dla kalkulacji w programie e- placówka:
- śniadanie - 1,20 zł
- obiad - 4,20 zł
- podwieczorek - 1,20 zł
- 5,40 zł – za korzystanie przez dzieci w przedszkolu z 2 posiłków: śniadanie i obiad, lub obiad i podwieczorek,
- 4,20 zł – za korzystanie tylko z obiadu przez dzieci szkolne i przedszkolne,
- 4,50 zł miesięcznie – za korzystanie z herbaty (uczniowie szkoły).
W wyniku przetargu na dostawę środków żywieniowych dla kuchni szkolnych i przedszkolnych
na 2022 r. znacznie wzrosły ceny środków spożywczych, co wiąże się z podniesieniem stawek żywieniowych.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2022 r.
BARDZO PROSIMY O TERMINOWE WPŁATY ZA ŻYWIENIE
/ do 15 dnia każdego miesiąca zgodnie z rachunkiem przesłanym drogą
elektroniczną/
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2026
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Luty 2026
- Styczeń 2026
- Grudzień 2025
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Sierpień 2025
- Lipiec 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Wszystkie