Aktualności

          • Wycieczka rowerowa klasy 6b

          • We wtorek 15 czerwca w godzinach dopołudniowych uczniowie klasy 6 b wraz z wychowawcą p. E. Sergiejuk      i p. D. Kolon pojechali na wycieczkę rowerową do Doliny Trzech Stawów. Po godzinnej jeździe ścieżką rowerową przez las, wszyscy dotarli do celu. Podczas pikniku uczestnicy  delektowali  się pysznymi lodami, rozmawiali, słuchali muzyki i odpoczywali na polanie, czerpiąc jak najwięcej z pięknej pogody. Wszyscy świetnie się bawili     i spędzili miło czas. Po długim okresie nauki zdalnej wróciły uśmiechy na twarzach i radość z chwil spędzonych  z rówieśnikami. Fotorelacja z wycieczki znajduje się w albumie fotograficznym.

          • Piknik żeglarski

          • W dniu 9 czerwca POPP z Pszczyny i SP w Radostowicach zorganizowały piknik żeglarski dla zespołu ,,Radość" w Stanicy Harcerskiej nad zbiornikiem łąckim w Wiśle Wielkiej. Gry i zabawy plenerowe, ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz korzystanie ze sprzętów wodnych pod nadzorem doświadczonych ratowników, wypełniły cały słoneczny dzień wycieczki. Fotorelacja z pikniku znajduje się w albumie fotograficznym.

          • Wkrótce koncert naszego chóru

          • 19 czerwca b.r. chórzyści naszej szkoły zaprezentują się podczas koncertu Akademii Chóralnej Śpiewająca Polska. Z niecierpliwością czekamy na występy naszych uczniów.

          • Współpraca z POPP

          •  

             

             

             

            W naszej szkole oprócz zajęć dydaktycznych, uczniowie mogą rozwijać swoje talenty, między innymi muzyczne. We współpracy z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie, w naszej placówce działają zespoły fletowe dla klas 1-3, zespół ,,Flauti dolci" dla uczniów klas 4-7, zespół regionalny ,,Radość" oraz chór ,,Piano -Forte", który w tym roku objęty jest opieką merytoryczną projektu Akademia Chóralna-Śpiewająca Polska.

            W czasie trwania pandemii  wszystkie zajęcia odbywały się zgodnie z aktualnym wytycznymi. W tym trudnym pandemicznym roku szkolnym udało się nagrać koncert.

            Zespoły fletowe oraz chór przygotowała p. Katarzyna Machnik.

            Poniżej w linku znajdują się nagrania a zdjęcia można zobaczyć w albumie fotograficznym.

          • Dzień Dziecka w naszej szkole

          • 1 czerwca b.r. w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Dziecka. Pogoda dopisała, więc można było spędzić ten sportowy czas na świeżym powietrzu. Był piknik, zabawy i gry na boisku szkolnym oraz na boisku Josieniec ( z podziałem na klasy), rozgrywki siatkówki oraz piłki nożnej. W przerwie od sportowych                   i rekreacyjnych atrakcji można było zjeść coś słodkiego! Ten dzień na pewno należał do udanych!

            Zdjęcia znajdują się  w albumie fotograficznym.

          • Talenty aktorskie z klasy 4

          • Uczniowie klasy 4 zmierzyli się z nie lada wyzwaniem. Nakręcili filmik na podstawie Legendy o warszawskim Bazyliszku autorstwa Wandy Chotomskiej. Dzieci bardzo zaangażowały się w projekt. Zadanie nie było łatwe, tym bardziej na uwagę zasługują stworzone przez czwartoklasistów kreacje aktorskie. Efekt możecie ocenić sami.Poniżej  zamieszczamy link z przygotowanym przez uczniów filmikiem.

            Gratulujemy młodym wykonawcom i życzymy kolejnych sukcesów!

          • WCZESNE WSPOMAGANIE ROZWOJU DZIECI PRZEDSZKOLNYCH

          • Wczesne wspomaganie rozwoju dzieci przedszkolnych na terenie Gminy Suszec od 1 września 2021r.

            Informujemy rodziców, iż od 1.09. 2021 r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Kryrach będą prowadzone zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju ( WWR) dla dzieci przedszkolnych z terenu Gminy Suszec. Rodzice, którzy posiadają aktualne opinie Poradni Psychologicznej - Pedagogicznej, mogą zgłaszać się u Dyrektora zespołu w celu zaplanowania tych zajęć, zgodnie z odpowiednimi przepisami.Kontakt telefoniczny lub mailowy do Dyrektora: Tel. 032 212 22 13, zsp.kryry@wp.pl

            GZUW Suszec, 25.05.2021 r.

          • Wycieczka klasy 7a

          • W piątek 28 maja, uczniowie klasy 7a wraz z p. K. Machnik i p. S. Łuszcz udali się do Kamesznicy. Z lekkimi obawami co do pogody, wyruszyli na pierwszą wycieczkę po półtorarocznym lockdownie. Najpierw autokarem a później pieszo dotarli do domku rodziców naszej uczennicy. Na miejscu rozłożyli  maty i koce. Grali w piłkę, robili wianki z mleczy, zwiedzali okolicę, obserwowali przyrodę. Udało im się podglądnąć życie kijanek w górskich kałużach, skrzek ropuch a nawet salamandrę czekającą w swej norce na więcej słońca- zresztą jak wszyscy.

            Uczestnicy podziwiali przepiękną panoramę Beskidów.

            Nie zabrakło kiełbasek z grilla, gier planszowych i zabaw w kalambury. Wspólnie spędzony czas upłynął na miłych rozmowach. Wszyscy wrócili zadowoleni, choć nieco zmarznięci. Za zaproszenie do przeuroczej Kamesznicy i przemiłą atmosferę należą się podziękowania gospodarzom- rodzicom Amelki.

            Zdjęcia z wycieczki znajdują się w albumie fotograficznym.

             

          • GOK w Suszcu informuje...

          • Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu zaprasza w swe mury tych, których do tej pory w nich nie było. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu w ramach programu Dom Kultury+Inicjatywy Lokalne realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury, GOK  ma możliwość przeprowadzić badania pod kątem potrzeb społeczno-kulturalnych osób z niepełnosprawnością.

            Stąd pracownicy ośrodka kultury kierują zaproszenie na jedno z trzech spotkań:

            24 maja od 16.30 do 18.00-salka parafialna w Radostowicach

            24 maja od 18.30 do 20.00-GOK w Suszcu- w budynku znajduje się winda oraz podjazd dla niepełnosprawnych

            25 maja od 17.00 do 19.00- remizoświetlica w Kryrach

            Jeśli potrzebują Państwo, aby na spotkaniu pojawił się tłumacz PJM lu potzrebują Państwo innego wsparcia, prosimy o kontakt: Agnieszka Zielonka-Mitura , tel. 32 212 44 91, wew. 21, e-mail: aga@kulturasuszec.pl

             

             

             

             

             

          • GOK w Suszcu zaprasza...

          • W Sali Widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury     w Suszcu w dniu 30 maja o godz. 16.00 odbędzie się premiera spektaklu ,,Wyspa Skarbów".

            Cena biletu - 15 zł.

             

             

             

             

             

             

          • WITAMY WAS

          • Od 17 maja nasza szkoła znów zaczęła tętnić życiem, bowiem oprócz  klas I-III na zajęcia stacjonarne przybyli starsi uczniowie. Zrobiło się gwarno i wesoło. Cieszymy się z Waszego powrotu. Mamy nadzieję, że Wy również tęskniliście za normalnością.....

          • Nagranie Zespołu Regionalnego ,,Radość"

          • Zespół Regionalny ,,Radość", działający przy POPP w Pszczynie, w którym uczestniczy szesnaścioro uczniów z klasy I i II naszej szkoły, przygotował 5 pieśni śląskich ze zbioru Mariana Cieśli ,,Koło mego łogródeczka". Nagranie miało miejsce 14 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Suszcu. Pieśni udostępnione zostaną               w zeszycie edukacyjnym, który będzie wydany przez GOK dla uczniów  ziemi pszczyńskiej z klas I-III. Jednocześnie trwa konkurs plastyczny, w którym dzieci mają wykonać ilustrację do jednej z dziesięciu pieśni. Uczniowie przygotowywali się do nagrań pod kierunkiem pań: Danuty Abramowicz-Heczko i Katarzyny Machnik, która akompaniowała małym śpiewakom. Dla najmłodszych uczestników zajęć było to duże przeżycie.Uczniowie z zespołu ,,Radość" w najbliższym czasie nagrają pięć kolejnych pieśni.

          • WYTYCZNE MEiN, MZ I GIS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I PONADPODSTAWOWYCH

          • Powrót do zajęć jest możliwy w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa. MEiN we współpracy z MZ i GIS przygotowało wytyczne sanitarne dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. To zaktualizowane zalecenia, które dyrektorzy szkół, nauczyciele i rodzice poznali m.in. we wrześniu 2020 r.

            Wytyczne rozpoczynają się od przypomnienia najważniejszych zasad bezpieczeństwa, takich jak: dystans, dezynfekcja, higiena, noszenie maseczki w przestrzeniach wspólnych czy wietrzenie. Zalecenia zostały podzielone na kilka części, w których szczegółowo zostały omówione następujące zagadnienia:• organizacja zajęć w szkole,• higiena, czyszczenie i dezynfekcja pomieszczeń i powierzchni,• gastronomia,• postępowanie w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników szkoły.

            Wytyczne_MEiN__MZ_i_GIS_dla_szkol_podstawowych_i_ponadpodstawowych_od_17_maja_2021.pdf​​​​​​​

          • Podsumowanie projektu edukacyjnego

          • W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy VIb uczestniczyli w projekcie edukacyjnym pt:,,Ja w społeczeństwie. Jak mogę zmienić świat?" organizowanym w ramach programu Uniwersytet Dzieci w Klasie. Zajęcia prowadzone były przez Panią Elżbietę Sergiejuk. Podczas spotkań uczniowie rozwijali kompetencje emocjonalno-społeczne i obywatelskie a także wrażliwość na wartości oraz zaangażowanie w aktywne i twórcze budowanie życia społecznego.

          • Zajęcia rozwijające kreatywność

          • Klasa 7a podczas zajęć rozwijających kreatywność, poznawała zasady pracy w grupie oraz role, jakie odgrywamy podczas wspólnych działań. Zadaniem wychowanków było utworzenie grupy, przydział ról, wymyślenie tematu, którzy zaakceptują wszyscy uczniowie oraz przygotowanie prezentacji swojego przedsięwzięcia. Jedna z grup podjęła temat...gotowania. Amelce przypadło w udziale zaprezentowanie pomysłu. Efekty możecie zobaczyć w filmiku, do którego link znajduje się poniżej.

          • Zmiany w obostrzeniach dotyczące placówek oświatowych i obiektów sportowych

          • OD 1 MAJA

            Jednolite zasady bezpieczeństwa w całym krajuSport – uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu:- limit – max. 50 osóbSport – uprawianie sportu w krytych obiektach sportowych oraz na basenach:- dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży- max. 50 proc. obłożenia obiektu

            OD 4 MAJA

            Edukacja – szkoły podstawowe:- nauka stacjonarna dla klas 1-3 szkoły podstawowej- ścisły reżim sanitarny – m.in. wietrzenie sal podczas przerw oraz dezynfekcja placówek w weekendy

            OD 15 MAJA

            Noszenie maseczek na świeżym powietrzu – zniesienie obowiązku: Jeżeli wskaźnik zakażeń na 100 tys. osób spadnie poniżej 15 – możliwe będzie zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Bez zmian pozostanie obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych.

            Edukacja – szkoły podstawowe i średnie:- nauka hybrydowa dla klas 4-8 szkół podstawowych- nauka hybrydowa dla klas 1-4 szkół średnich- ścisły reżim sanitarny: wietrzenie sal podczas przerw, dezynfekcja placówek w weekendySport – uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu:- max 25 proc. Publiczności

            OD 29 MAJA

            Sport – uprawianie sportu na krytych obiektach sportowych i basenach:- obiekty dostępne dla wszystkich- max obłożenie do 50 proc. (z widownią)Sport – uprawianie sportu na siłowniach, w klubach fitness, solaria:- limit 1 osoby na 15m2- działalność w ścisłym reżimie sanitarnymEdukacja – szkoły podstawowe i średnie:- nauka stacjonarna dla wszystkich uczniów- ścisły reżim sanitarny: wietrzenie sal podczas przerw, dezynfekcja placówek w weekendy