We wtorek 15 czerwca w godzinach dopołudniowych uczniowie klasy 6 b wraz z wychowawcą p. E. Sergiejuk i p. D. Kolon pojechali na wycieczkę rowerową do Doliny Trzech Stawów. Po godzinnej jeździe ścieżką rowerową przez las, wszyscy dotarli do celu. Podczas pikniku uczestnicy delektowali się pysznymi lodami, rozmawiali, słuchali muzyki i odpoczywali na polanie, czerpiąc jak najwięcej z pięknej pogody. Wszyscy świetnie się bawili i spędzili miło czas. Po długim okresie nauki zdalnej wróciły uśmiechy na twarzach i radość z chwil spędzonych z rówieśnikami. Fotorelacja z wycieczki znajduje się w albumie fotograficznym.
Aktualności
Wycieczka rowerowa klasy 6b
Piknik żeglarski
W dniu 9 czerwca POPP z Pszczyny i SP w Radostowicach zorganizowały piknik żeglarski dla zespołu ,,Radość" w Stanicy Harcerskiej nad zbiornikiem łąckim w Wiśle Wielkiej. Gry i zabawy plenerowe, ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz korzystanie ze sprzętów wodnych pod nadzorem doświadczonych ratowników, wypełniły cały słoneczny dzień wycieczki. Fotorelacja z pikniku znajduje się w albumie fotograficznym.
Wkrótce koncert naszego chóru
19 czerwca b.r. chórzyści naszej szkoły zaprezentują się podczas koncertu Akademii Chóralnej Śpiewająca Polska. Z niecierpliwością czekamy na występy naszych uczniów.
Współpraca z POPP
W naszej szkole oprócz zajęć dydaktycznych, uczniowie mogą rozwijać swoje talenty, między innymi muzyczne. We współpracy z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie, w naszej placówce działają zespoły fletowe dla klas 1-3, zespół ,,Flauti dolci" dla uczniów klas 4-7, zespół regionalny ,,Radość" oraz chór ,,Piano -Forte", który w tym roku objęty jest opieką merytoryczną projektu Akademia Chóralna-Śpiewająca Polska.
W czasie trwania pandemii wszystkie zajęcia odbywały się zgodnie z aktualnym wytycznymi. W tym trudnym pandemicznym roku szkolnym udało się nagrać koncert.
Zespoły fletowe oraz chór przygotowała p. Katarzyna Machnik.
Poniżej w linku znajdują się nagrania a zdjęcia można zobaczyć w albumie fotograficznym.
Dzień Dziecka w naszej szkole
1 czerwca b.r. w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Dziecka. Pogoda dopisała, więc można było spędzić ten sportowy czas na świeżym powietrzu. Był piknik, zabawy i gry na boisku szkolnym oraz na boisku Josieniec ( z podziałem na klasy), rozgrywki siatkówki oraz piłki nożnej. W przerwie od sportowych i rekreacyjnych atrakcji można było zjeść coś słodkiego! Ten dzień na pewno należał do udanych!
Zdjęcia znajdują się w albumie fotograficznym.
Talenty aktorskie z klasy 4
Uczniowie klasy 4 zmierzyli się z nie lada wyzwaniem. Nakręcili filmik na podstawie Legendy o warszawskim Bazyliszku autorstwa Wandy Chotomskiej. Dzieci bardzo zaangażowały się w projekt. Zadanie nie było łatwe, tym bardziej na uwagę zasługują stworzone przez czwartoklasistów kreacje aktorskie. Efekt możecie ocenić sami.Poniżej zamieszczamy link z przygotowanym przez uczniów filmikiem.
Gratulujemy młodym wykonawcom i życzymy kolejnych sukcesów!
WCZESNE WSPOMAGANIE ROZWOJU DZIECI PRZEDSZKOLNYCH
Wczesne wspomaganie rozwoju dzieci przedszkolnych na terenie Gminy Suszec od 1 września 2021r.
Informujemy rodziców, iż od 1.09. 2021 r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Kryrach będą prowadzone zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju ( WWR) dla dzieci przedszkolnych z terenu Gminy Suszec. Rodzice, którzy posiadają aktualne opinie Poradni Psychologicznej - Pedagogicznej, mogą zgłaszać się u Dyrektora zespołu w celu zaplanowania tych zajęć, zgodnie z odpowiednimi przepisami.Kontakt telefoniczny lub mailowy do Dyrektora: Tel. 032 212 22 13, zsp.kryry@wp.pl
GZUW Suszec, 25.05.2021 r.
Wycieczka klasy 7a
W piątek 28 maja, uczniowie klasy 7a wraz z p. K. Machnik i p. S. Łuszcz udali się do Kamesznicy. Z lekkimi obawami co do pogody, wyruszyli na pierwszą wycieczkę po półtorarocznym lockdownie. Najpierw autokarem a później pieszo dotarli do domku rodziców naszej uczennicy. Na miejscu rozłożyli maty i koce. Grali w piłkę, robili wianki z mleczy, zwiedzali okolicę, obserwowali przyrodę. Udało im się podglądnąć życie kijanek w górskich kałużach, skrzek ropuch a nawet salamandrę czekającą w swej norce na więcej słońca- zresztą jak wszyscy.
Uczestnicy podziwiali przepiękną panoramę Beskidów.
Nie zabrakło kiełbasek z grilla, gier planszowych i zabaw w kalambury. Wspólnie spędzony czas upłynął na miłych rozmowach. Wszyscy wrócili zadowoleni, choć nieco zmarznięci. Za zaproszenie do przeuroczej Kamesznicy i przemiłą atmosferę należą się podziękowania gospodarzom- rodzicom Amelki.
Zdjęcia z wycieczki znajdują się w albumie fotograficznym.
Powodzenia Ósmoklasiści!
Wszystkim Ósmoklasistom naszej szkoły dedykujemy filmik, znajdujący się pod linkiem i życzymy tradycyjnie ,,połamania piór" na egzaminie!
Nagrania zespołu ,,Radość"
Zespół regionalny ,,Radość", działający przy naszej szkole nagrał pieśni śląskie ze zbioru Mariana Cieśli. Nad całością czuwała p. Katarzyna Machnik. Nagrania można znaleźć w linku poniżej.
GOK w Suszcu informuje...
Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu zaprasza w swe mury tych, których do tej pory w nich nie było. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu w ramach programu Dom Kultury+Inicjatywy Lokalne realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury, GOK ma możliwość przeprowadzić badania pod kątem potrzeb społeczno-kulturalnych osób z niepełnosprawnością.
Stąd pracownicy ośrodka kultury kierują zaproszenie na jedno z trzech spotkań:
24 maja od 16.30 do 18.00-salka parafialna w Radostowicach
24 maja od 18.30 do 20.00-GOK w Suszcu- w budynku znajduje się winda oraz podjazd dla niepełnosprawnych
25 maja od 17.00 do 19.00- remizoświetlica w Kryrach
Jeśli potrzebują Państwo, aby na spotkaniu pojawił się tłumacz PJM lu potzrebują Państwo innego wsparcia, prosimy o kontakt: Agnieszka Zielonka-Mitura , tel. 32 212 44 91, wew. 21, e-mail: aga@kulturasuszec.pl
GOK w Suszcu zaprasza...
W Sali Widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu w dniu 30 maja o godz. 16.00 odbędzie się premiera spektaklu ,,Wyspa Skarbów".
Cena biletu - 15 zł.
WITAMY WAS
Od 17 maja nasza szkoła znów zaczęła tętnić życiem, bowiem oprócz klas I-III na zajęcia stacjonarne przybyli starsi uczniowie. Zrobiło się gwarno i wesoło. Cieszymy się z Waszego powrotu. Mamy nadzieję, że Wy również tęskniliście za normalnością.....
Nagranie Zespołu Regionalnego ,,Radość"
Zespół Regionalny ,,Radość", działający przy POPP w Pszczynie, w którym uczestniczy szesnaścioro uczniów z klasy I i II naszej szkoły, przygotował 5 pieśni śląskich ze zbioru Mariana Cieśli ,,Koło mego łogródeczka". Nagranie miało miejsce 14 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Suszcu. Pieśni udostępnione zostaną w zeszycie edukacyjnym, który będzie wydany przez GOK dla uczniów ziemi pszczyńskiej z klas I-III. Jednocześnie trwa konkurs plastyczny, w którym dzieci mają wykonać ilustrację do jednej z dziesięciu pieśni. Uczniowie przygotowywali się do nagrań pod kierunkiem pań: Danuty Abramowicz-Heczko i Katarzyny Machnik, która akompaniowała małym śpiewakom. Dla najmłodszych uczestników zajęć było to duże przeżycie.Uczniowie z zespołu ,,Radość" w najbliższym czasie nagrają pięć kolejnych pieśni.
WYTYCZNE MEiN, MZ I GIS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I PONADPODSTAWOWYCH
Powrót do zajęć jest możliwy w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa. MEiN we współpracy z MZ i GIS przygotowało wytyczne sanitarne dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. To zaktualizowane zalecenia, które dyrektorzy szkół, nauczyciele i rodzice poznali m.in. we wrześniu 2020 r.
Wytyczne rozpoczynają się od przypomnienia najważniejszych zasad bezpieczeństwa, takich jak: dystans, dezynfekcja, higiena, noszenie maseczki w przestrzeniach wspólnych czy wietrzenie. Zalecenia zostały podzielone na kilka części, w których szczegółowo zostały omówione następujące zagadnienia:• organizacja zajęć w szkole,• higiena, czyszczenie i dezynfekcja pomieszczeń i powierzchni,• gastronomia,• postępowanie w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników szkoły.
Wytyczne_MEiN__MZ_i_GIS_dla_szkol_podstawowych_i_ponadpodstawowych_od_17_maja_2021.pdf
Podsumowanie projektu edukacyjnego
W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy VIb uczestniczyli w projekcie edukacyjnym pt:,,Ja w społeczeństwie. Jak mogę zmienić świat?" organizowanym w ramach programu Uniwersytet Dzieci w Klasie. Zajęcia prowadzone były przez Panią Elżbietę Sergiejuk. Podczas spotkań uczniowie rozwijali kompetencje emocjonalno-społeczne i obywatelskie a także wrażliwość na wartości oraz zaangażowanie w aktywne i twórcze budowanie życia społecznego.
Rekrutacja do szkół
Drodzy Ósmoklasiści!
Przed Wami nabór do szkół ponadpodstawowych. W linku poniżej znajdziecie informacje na temat rekrutacji elektronicznej. Podczas webinarium, zaplanowanego na 13 maja, dowiecie się krok po kroku, jak złożyć wniosek o przyjęcie do szkoły.
Zajęcia rozwijające kreatywność
Klasa 7a podczas zajęć rozwijających kreatywność, poznawała zasady pracy w grupie oraz role, jakie odgrywamy podczas wspólnych działań. Zadaniem wychowanków było utworzenie grupy, przydział ról, wymyślenie tematu, którzy zaakceptują wszyscy uczniowie oraz przygotowanie prezentacji swojego przedsięwzięcia. Jedna z grup podjęła temat...gotowania. Amelce przypadło w udziale zaprezentowanie pomysłu. Efekty możecie zobaczyć w filmiku, do którego link znajduje się poniżej.
Wytyczne ME i N , MZ i GIS dla klas I - III szkół podstawowych (aktualizacja 26.04.2021 r.)
W związku z powrotem uczniów klas I-III do nauki stacjonarnej na terenie szkoły, prosimy o zapoznanie się z wytycznymi MEiN, GIS oraz MZ.
Wytyczne_MEiN__MZ_i_GIS_dla_klas_I-III_szkol_podstawowych_-_aktualizacja_26042021_r.pdf
Zmiany w obostrzeniach dotyczące placówek oświatowych i obiektów sportowych
OD 1 MAJA
Jednolite zasady bezpieczeństwa w całym krajuSport – uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu:- limit – max. 50 osóbSport – uprawianie sportu w krytych obiektach sportowych oraz na basenach:- dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży- max. 50 proc. obłożenia obiektu
OD 4 MAJA
Edukacja – szkoły podstawowe:- nauka stacjonarna dla klas 1-3 szkoły podstawowej- ścisły reżim sanitarny – m.in. wietrzenie sal podczas przerw oraz dezynfekcja placówek w weekendy
OD 15 MAJA
Noszenie maseczek na świeżym powietrzu – zniesienie obowiązku: Jeżeli wskaźnik zakażeń na 100 tys. osób spadnie poniżej 15 – możliwe będzie zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Bez zmian pozostanie obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych.
Edukacja – szkoły podstawowe i średnie:- nauka hybrydowa dla klas 4-8 szkół podstawowych- nauka hybrydowa dla klas 1-4 szkół średnich- ścisły reżim sanitarny: wietrzenie sal podczas przerw, dezynfekcja placówek w weekendySport – uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu:- max 25 proc. Publiczności
OD 29 MAJA
Sport – uprawianie sportu na krytych obiektach sportowych i basenach:- obiekty dostępne dla wszystkich- max obłożenie do 50 proc. (z widownią)Sport – uprawianie sportu na siłowniach, w klubach fitness, solaria:- limit 1 osoby na 15m2- działalność w ścisłym reżimie sanitarnymEdukacja – szkoły podstawowe i średnie:- nauka stacjonarna dla wszystkich uczniów- ścisły reżim sanitarny: wietrzenie sal podczas przerw, dezynfekcja placówek w weekendy
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2026
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Luty 2026
- Styczeń 2026
- Grudzień 2025
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Sierpień 2025
- Lipiec 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Wszystkie