Uruchomienie telefonu zaufania i czatu internetowego ma na celu wsparcie dzieci i młodzieży.
Połączenia są bezpłatne przez 7 dni w tygodniu , 24 h na dobę.
Uruchomienie telefonu zaufania i czatu internetowego ma na celu wsparcie dzieci i młodzieży.
Połączenia są bezpłatne przez 7 dni w tygodniu , 24 h na dobę.
W linku poniżej znajdują się terminy postępowania rekrutacyjnego do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022.
W dniu 28 stycznia dwudziestu trzech chórzystów Piano-Forte wzięło udział w nagraniu dwóch fragmentów do utworów Czesława Mozila. Nagrania ukażą się na nowej płycie tego artysty- prawdopodobnie jesienią.
Aranżację dla chóru w jednym z utworów opracował p. Mirosław Lachowski.
Chórzyści przygotowywali się od połowy grudnia, nawet w czasie ferii. Nagrania były powtarzane kilka razy, aby realizator mógł wykorzystać najlepsze fragmenty. Było to kolejne muzyczne spotkanie z p. Czesławem, który na zakończenie osobiście podziękował każdemu uczestnikowi nagrania.
Dziękujemy za zaproszenie do współpracy. To była wspaniała muzyczna przygoda.
W linku poniżej znajduje się krótka relacja z nagrań.
Białe szaleństwa na szkolnej „górce” klasy I
W ubiegłym tygodniu w ramach zajęć wychowania fizycznego, klasa I wykorzystała ówczesną aurę pogody i spędziła aktywnie czas na świeżym powietrzu.
Zabawa była baardzoo udana
Więcej zdjęć w albumie fotograficznym
W dniach od 11 do 15 stycznia b.r. w naszej szkole trwały półkolonie, w których uczestniczyło 12 uczniów z klas I-IV. Dzieci brały udział w różnego rodzaju zajęciach kreatywnych. Uczniowie spędzali czas na wspólnych zabawach, wykonywali eksperymenty, prace plastyczne i manualne. Chętnie uczestniczyli w grach sportowych na sali gimnastycznej i spacerach na świeżym powietrzu. Bardzo dużo radości sprawiły uczestnikom zabawy na śniegu. Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w półkoloniach otrzymali pamiątkowe dyplomy.
W związku z przygotowaniem powrotu uczniów klas I-III do szkoły, MEiN wspólnie z GIS i MZ przygotowało wytyczne dla szkoł. Opracowane zasady mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa uczniów i pracowników szkoły.
Ferie zimowe w bieżącym roku szkolnym rozpoczęły się nieco wcześniej niż to planowano. Przed Wami całe 2 tygodnie odpoczynku od obowiązków szkolnych. Zadbajcie o to, aby było bezpiecznie, kreatywnie i ciekawie. Wykorzystajcie ten czas jak najlepiej, aby wrócić do swoich powinności z energią i zapałem.
A może będzie nam wszystkim dane cieszyć się taką scenerią jak na powyższym zdjęciu....?
Nasi instrumentaliści z koła fletowego, którzy ćwiczą pod okiem
p. Katarzyny Machnik jak zwykle stanęli na wysokości zadnia i nagrali kilka utworów.
Z przyjemnością prezentujemy kolędy w wykonaniu naszych uczniów, aby umilić świąteczny czas....
Nagrań można posłuchać klikając w poniższy link
By radosne święta były, by marzenia się spełniły. By choinka była biała i kolęda pięknie brzmiała.
By prezentów była moc w Wigilijną Świętą Noc!
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, niech się spełnią świąteczne życzenia, te łatwe i trudne do spełnienia. Niech się spełnią te duże i te małe, te mówione głośno lub wcale. Niech się spełnią te wszystkie krok po kroku, niech się spełnią w Nowym Roku!
Wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku życzy Samorząd Uczniowski.
Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem serdecznie dziękują za udział i zaangażowanie w konkursy: na kartkę i ozdobę bożonarodzeniową. Szczegóły dotyczące odbioru nagród przekaże Wam p. G. Dąbrowska poprzez dziennik elektroniczny.
Serdecznie gratulujemy!!!
Od października 2020r. do grudnia 2020r. w naszej szkole trwał projekt czytelniczy ,,Wkręceni w czytanie".
Jego założeniem było kształtowanie nawyków czytelniczych uczniów, rozwijanie i poszerzanie wiedzy o świecie, wspomaganie rozwoju emocjonalnego i moralnego dzieci oraz kształtowanie właściwych postaw.
Za udział i zaangażowanie w projekcie nagrodzeni zostali: Michasia, Natalia i Zuzia z klasy II, Marta i Oliwier z klasy IV, Amelia z klasy VIIa i Zuzanna z klasy VIIb. Serdecznie gratulujemy!!!!
Pragniemy poinformować, że w sobotę 12 grudnia obok sklepu BISAM w Radostowicach odbędzie się kiermasz, z którego dochód zostanie w pełni przeznaczony na leczenie 3-letniego Maciusia z Jankowic. W związku z tym prosimy o zaangażowanie się w akcję poprzez pieczenie ciast, ciastek, robienie ozdób świątecznych. Podczas kiermaszu będzie można nabyć słodkości, przetwory domowej roboty, stroiki oraz inne gadżety nie tylko na świąteczny stół. Organizatorkami kiermaszu są: p. B. Szweda oraz p. R. Kozik- sołtys Radostowic. Cieszymy się z tej inicjatywy i liczymy na odzew.
Zajęcia w formie kształcenia na odległość będą się odbywać do dnia 22 grudnia 2020r. W okresie od 23 grudnia 2020r. do 31 grudnia 2020r. zgodnie z kalendarzem roku szkolnego następuje zimowa przerwa świąteczna, natomiast ferie zimowe w tym roku szkolnym odbędą się w terminie 4.01.2021 - 17.01.2021.
21 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W związku z tym Samorząd Uczniowski naszej szkoły ogłasza konkurs na plakat. Uczniowie klas IV-VIII otrzymają szczegóły od opiekuna SU. Bądźmy życzliwi na co dzień, nie tylko od święta.
Samorząd Uczniowski ZSP w Radostowicach zaprasza do udziału w świątecznych konkursach.
Klasy: IV, VI, VII i VIII- konkurs na ,,Ozdobę Bożonarodzeniową" natomiast klasy: I, II, III- konkurs na ,,Kartkę Bożonarodzeniową". Prace oceniane będą zgodnie z kryteriami: 1. Oryginalność 2. Pomysłowość 3. Estetyka wykonania. Technika dowolna.
W przypadku ozdoby bożonarodzeniowej mile widziane wykorzystanie naturalnych materiałów: drewno, papier, sznurek, suszone owoce, różnego rodzaju ziarenka.
Termin nadsyłania prac: do 9 grudnia 2020r. Na zwycięzców czekają nagrody!
Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie
,,Życzliwość na co dzień, nie tylko od święta".
Nagrody otrzymują: Ewa z klasy 8, Ania i Weronika z klasy 6a oraz Marta, Magda i Franek z klasy 4.
GRATULUJEMY!!!
Uczeń naszej szkoły - Igor od trzech lat jest uczestnikiem zajęć fletowych w Powiatowym Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie. Chłopiec ćwiczy pod okiem pani Katarzyny Machnik. Specjalnie dla całej społeczności szkolnej ,,upominek" muzyczny od Igora.
Poniżej znajduje się link do drugiego utworu
Od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Tym samym, do 29 listopada br. przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, uczniów i słuchaczy szkół ponadpodstawowych oraz słuchaczy szkół dla dorosłych i form pozaszkolnych (kursowych). Przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego będą funkcjonowały bez zmian.
Oznacza to, że uczniowie i słuchacze wszystkich klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w tym szkół dla dorosłych, a także słuchacze i uczestnicy form pozaszkolnych prowadzonych przez placówki kształcenia ustawicznego oraz centra kształcenia zawodowego – do 29 listopada br. będą uczyć się wyłącznie w trybie zdalnym.
Poniżej zamieszczamy komunikat MEiN oraz Nowelizację rozporządzenia w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek oswiatowychw zwiazku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwlaczaniem COVID-19:
zmiany-w-funkcjonowaniu-szkol-i-placowek-do-29-listopada-br-komunikat-men.docx
W naszej szkole świetlica jest miejscem, gdzie dzieci miło spędzają czas. Rozwijają swoją kreatywność, uczą się umiejętności współpracy, prezentują swoje talenty - nie tylko plastyczne, ale także taneczne. Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmiku.
Decyzją Ministra Edukacji Narodowej, od dnia 26.10 do dnia 8.11 zostają zawieszone zajęcia stacjonarne w klasach IV-VIII. Nauka będzie się odbywać w formie kształcenia na odległość. Klasy I-III oraz oddziały przedszkolne funkcjonują bez zmian.
INFORMACJA_MEiN.docx
Powered by aSc EduPage