Aktualności

          • Koncert Młodych Talentów

          •  

            W dniu 7 maja odbył się w naszej szkole Koncert Młodych Talentów, tradycyjnie jak co roku organizowany przez Panią K. Machnik. W koncercie wzięło udział 15 artystów, uczących się grać na instrumentach muzycznych: Lidia Szendera, Weronika Sowa, Weronika Sekta, Martyna Klima, Anna Bałamucka, Matylda Dulemba, Lidia Kudła, Nina Kołder, Natalia Klima, Dagmara Malcharek, Tymoteusz Gołyszny, Mikołaj Gwóźdź, Daria Wieczorek, Julia Gaszka, Filip Gołyszny. Wykonywali oni utwory muzyczne na różnych instrumentach: skrzypce, flety, pianino, gitara, keyboard. Poziom umiejętności uczniów był bardzo wysoki, a gorąco ich oklaskiwali zaproszeni goście.

          • Wiosenny Koncert Młodych Talentów

          • Zapraszamy na Koncert Młodych Talentów, który odbędzie się 7 maja 2014 r. o godz. 17.00 w naszej szkole. Nasi uczniowie grający na różnych instrumentach zaprezentują swoje umiejętności już po raz kolejny. Organizatorem koncertu jest Pani K. Machnik.

             

          • Spotkanie rodziców oddziału przedszkolnego

          • W dniu 7 maja 2014 r. o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci realizujących obowiązek przygotowania przedszkolnego w naszej szkole. Zapraszamy rodziców do udziału w spotkaniu.

          • Święto Konstytucji 3 Maja

          • Uroczystą akademię z okazji Święta Konstytucji 3 Maja przygotowali uczniowie klasy czwartej wraz z wychowawcą Panią Jolantą Kulą, Oprawę muzyczną zapewnił chór szkolny i zespół instrumentalny pod kierownictwem Pani Katarzyny Machnik. 

          • Święto Flagi

          • Uczniowie naszej szkoły przygotowywali się do uczczenia Święta Flagi, które obchodzimy 2 maja. Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najpiękniejszy łańcuch w barwach narodowych. Wszystkie klasy wspaniale wywiązały się z zadania, łańcuchy zawisły na szkolnym korytarzu, a wybór najpiękniejszego okazał się tak trudny, że każda klasa otrzymała nagrodę. 

          • Szkolny konkurs plastyczny

          • Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w szkolnym konkursie plastycznym "Pisanka Wielkanocna", organizowanym przez Panią I. Daroszewską. Zadaniem dzieci było wykonanie pisanki wielkanocnej dowolną techniką plastyczną. Komisja oceniająca prace miała niezwykle trudne zadanie, ponieważ wszystkie pisanki biorące udział w konkursie wykonane były starannie, ciekawymi technikami. Nagrodzono następujące dzieci:

            I miejsce - Emilia Tumula

            II Julia Szendera

            III miejsce - Kacper Szweda, Magda Klos

          • Zebrania z rodzicami

          • W dniu 28 kwietnia 2014 r. o godz. 17.00 odbędą się zebrania z rodzicami. Zapraszamy wszystkich rodziców na spotkania klasowe, na których będą omawiane sprawy organizacyjne związane z wycieczkami, sprawami bieżącymi  i zakończeniem roku szkolnego.

          • Gminny Turniej Tenisa stołowego - wyniki

          • W dniu 12 kwietnia 2014 roku z inicjatywy trenera tenisa stołowego Janusza Friebe oraz kierownika Hali sportowej w Suszcu Marka Kreta przy współudziale Szkoły Podstawowej w Radostowicach odbył się Gminny Turniej Tenisa Stołowego. W turnieju, który odbył się w Szkole Podstawowej w Radostowicach wzięło udział 24 zawodników z Gminy Suszec, walczących o puchar turnieju, ufundowany przez Halę w Suszcu.   W wyniku wyrównanej rywalizacji w poszczególnych kategoriach wyłoniono zwycięzców:

            Zwycięzcy poszczególnych kategorii:

            I-III dziewczęta szkół podstawowych,

            1. Martyna Machalica

            I-III chłopcy szkół podstawowych,

            1. Fabian Bieniek

            2. Wojciech Ścierski

            3. Tymoteusz Gołyszny

            IV-VI dziewczęta szkół podstawowych,

            1. Kinga Krawczyk

            2. Aleksandra Szewczyk

            IV-VI chłopcy szkół podstawowych,

            1. Błażej Kokot

            2. Damian Wojnar

            3. Dominik Goczoł

            I-III chłopcy szkół gimnazjum:

            1. Kamil Gajczak

            2. Roman Grabiec

            3. Marek Krent

            Dyrektor Szkoły Podstawowej w Radostowicach składa podziękowania Pani Januszowi Friebe, który pełnił funkcję sędziego i współorganizatora, Panu Markowi Kretowi oraz Pani Gabreli Friebe za współorganizację zawodów, za czuwanie nad sprawnym ich przebiegiem oraz za stworzenie atmosfery zdrowej, sportowej rywalizacji

          • Gminny Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego

          • Dnia 12 kwietnia 2014 r. o godz. 10.00 odbędzie się w naszej szkole  Gminny Turniej Tenisa Stołowego. Organizatorem turnieju jest Pan J. Friebe - trener tenisa stołowego oraz Hala Sportowa w Suszcu.Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w turnieju.

          • Wielki sukces sportowy

          • Uczennica klasy V Kinga Krawczyk uczestniczyła w dniu 5 kwietnia w Mistrzostwach Śląska w tenisie stołowym, gdzie zdobyła złoty medal w kategorii młodziczek. Gratulujemy Kindze tak wielkiego osiągnięcia i z przyjemnością informujemy, że w maju wystartuje w Mistrzostwach Polski. Kinga ma już wiele osiągnięć na swoim koncie, o czym informowaliśmy wcześniej. Otrzymała również Podziękowanie od Burmistrza Pszczyny.

          • Bal karnawałowy

          • W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Klasy I-III oraz oddział przedszkolny bawiły się w grupie pierwszej, natomiast klasy IV-VI w grupie drugiej. Na zabawie klas młodszych królowały tancerki, indianki, baletnice i aniołki. Chłopcy przebrali się za kowbojów, piratów, supermenów, rycerzy. W klasach starszych można było spotkać Wilmę i Betty z popularnej bajki "Flinstonowie", kowbojki, mimów, gwiazdy rocka, cyganki, a nawet okrutną Cruelle de Mon. Bal prowadził DJ Marek, który okazał się być świetnym i niezastąpionym wodzirejem - muzyką i tańcem zaraził nawet tych najbardziej zatwardziałych "podpieraczy ścian".Wspólnie tańczyliśmy tańce pt: "A ram, zam, zam,", "Choco-chocolada", "Kaczuszki" i inne. Na wszystkich, tych młodszych i starszych czekał poczęstunek. Zorganizowano konkurs na Króla i Królową balu, jednak różnorodność i wspaniałość każdego przebrania utrudniła jego rozstrygnięcie.Całokształt zabawy uświetniło doskonałe nagłośnienie, efekty świetlne i sztuczny dym. Była to bardzo udana impreza, z niecierpliwością czekamy na następną.

            W. Sekta 

          • Wizyta w Bażantarni

          • Bażantarnia - Widok zza drzew

            W środę 5 lutego klasy V i VI pojechały na wycieczkę do Bażantarni w Porębie. Kiedy weszliśmy do środka dworku, zobaczyliśmy bogato zdobiony hall, w którym znajdowały się dwie rzeźby przedstawiające kobiety. Weszliśmy do sali, w której są zdobione ściany i sufit, wisi ogromny, piękny żyrandol. Na ścianach powieszone były kopie obrazów Jana Matejki. Na środku sali stał pan w stroju szlachcica, który przywitał nas i prowadził lekcję historii. Przygotował dla nas stroje z epoki średniowiecznej: zamężnej i niezamężnej damy, ułana, rycerzy oraz giermków, w które ochoczo się przebraliśmy. Pan w stroju szlachcica miał przy boku karabelę, pokazał nam także różne rodzaje broni białej: rapier, szpada austriacka, szabla z pierścieniem, tasak piechoty ułańskiej, oryginalna szabla francuska wykonana w 1822 roku, szabla krechowiecka. Prowadzący spotkanie opowiadał nam o wojach Mieszka I, rycerzach, zobaczyliśmy również czako francuskie - czapkę ułanów i mundur. Korzystając z przebrań odgrywaliśmy scenki: pasowanie na rycerza, walka rycerska na kije ćwiczebne, tańce szlachty. Na zakończenie lekcji obejrzeliśmy prezentację przedstawiającą obrazy J. Matejki: "Bitwa pod Grunwaldem", "Unia Litewska", "Hołd Pruski", "Śluby Jana Kazimierza", "Bitwa pod Racławicami". Wycieczka była bardzo ciekawa i pouczająca, poznaliśmy dużo nowych wiadomości historycznych.

            W. Sekta