W zakładce REKRUTACJA znajdują się informacje dotyczące zapisu dzieci do klasy pierwszej na rok szkolny 2014/2015.
Zapisy do klasy pierwszej
Spotkania z rodzicami
W dniu 27 lutego o godz. 17.00 odbędą się konsultacje z rodzicami.
Bal karnawałowy
W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Klasy I-III oraz oddział przedszkolny bawiły się w grupie pierwszej, natomiast klasy IV-VI w grupie drugiej. Na zabawie klas młodszych królowały tancerki, indianki, baletnice i aniołki. Chłopcy przebrali się za kowbojów, piratów, supermenów, rycerzy. W klasach starszych można było spotkać Wilmę i Betty z popularnej bajki "Flinstonowie", kowbojki, mimów, gwiazdy rocka, cyganki, a nawet okrutną Cruelle de Mon. Bal prowadził DJ Marek, który okazał się być świetnym i niezastąpionym wodzirejem - muzyką i tańcem zaraził nawet tych najbardziej zatwardziałych "podpieraczy ścian".Wspólnie tańczyliśmy tańce pt: "A ram, zam, zam,", "Choco-chocolada", "Kaczuszki" i inne. Na wszystkich, tych młodszych i starszych czekał poczęstunek. Zorganizowano konkurs na Króla i Królową balu, jednak różnorodność i wspaniałość każdego przebrania utrudniła jego rozstrygnięcie.Całokształt zabawy uświetniło doskonałe nagłośnienie, efekty świetlne i sztuczny dym. Była to bardzo udana impreza, z niecierpliwością czekamy na następną.
W. Sekta
Wizyta w Bażantarni
W środę 5 lutego klasy V i VI pojechały na wycieczkę do Bażantarni w Porębie. Kiedy weszliśmy do środka dworku, zobaczyliśmy bogato zdobiony hall, w którym znajdowały się dwie rzeźby przedstawiające kobiety. Weszliśmy do sali, w której są zdobione ściany i sufit, wisi ogromny, piękny żyrandol. Na ścianach powieszone były kopie obrazów Jana Matejki. Na środku sali stał pan w stroju szlachcica, który przywitał nas i prowadził lekcję historii. Przygotował dla nas stroje z epoki średniowiecznej: zamężnej i niezamężnej damy, ułana, rycerzy oraz giermków, w które ochoczo się przebraliśmy. Pan w stroju szlachcica miał przy boku karabelę, pokazał nam także różne rodzaje broni białej: rapier, szpada austriacka, szabla z pierścieniem, tasak piechoty ułańskiej, oryginalna szabla francuska wykonana w 1822 roku, szabla krechowiecka. Prowadzący spotkanie opowiadał nam o wojach Mieszka I, rycerzach, zobaczyliśmy również czako francuskie - czapkę ułanów i mundur. Korzystając z przebrań odgrywaliśmy scenki: pasowanie na rycerza, walka rycerska na kije ćwiczebne, tańce szlachty. Na zakończenie lekcji obejrzeliśmy prezentację przedstawiającą obrazy J. Matejki: "Bitwa pod Grunwaldem", "Unia Litewska", "Hołd Pruski", "Śluby Jana Kazimierza", "Bitwa pod Racławicami". Wycieczka była bardzo ciekawa i pouczająca, poznaliśmy dużo nowych wiadomości historycznych.
W. Sekta
Jaselka dla rodziców
W dniu 16 stycznia odbyło się spotkanie dla rodziców, podczas którego uczniowie przedstawili Jasełka Bożonarodzeniowe. Jak co roku w przedsięwizięciu wzięła udział liczna grupa uczniów (60 osób), nad przygotwaniem przedstawienia czuwały Pani I. Daroszewska i J. Kula. Następnie zespół instrumentalny wykonał kolędy, przygotowane wspólnie z Panią K. Machnik. Wysoki poziom artystyczny przedstawienia został doceniony przez rodziców i nagrodzony gromkimi brawami.
Spotkania z rodzicami
W dniu 16 stycznia 2014 roku o godz. 17.00 odbędą się zebrania z rodzicami połączone z przedstawieniem Jasełek Bożonarodzeniowych.
Szkolna Wigilia
Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia to tradycja w każdej szkole. W tym roku nasi uczniowie stroili choinkę świąteczną bombkami własnoręcznie wykonanymi. Stajenkę jak co roku przygotowali pracownicy szkoły (konserwatorzy). W dniu dzisiejszym uczniowie wraz z opiekunami przygotowują klasową wigilię: dekorują stoły, w większości samodzielnie lub przy pomocy rodziców przygotowali potrawy na stół wigilijny. Klasa IV wraz z chórem szkolnym przedstawiła Jasełka Bożonarodzeniowe, które obejrzała cała społeczność szkolna. Mali aktorzy zachwycili publiczność wspaniałym wykonaniem, tańcami, pięknymi kolędami. Nad przygotowaniem Jasełek czuwały Panie I. Daroszewska, J. Kula, K. Machnik. Nastrój świąteczny udzielił się wszystkim, dzieci z niecierpliwością oczekują na nadejście świąt.
Koncert Bożonarodzeniowy
Święta tuż, tuż..., choinka pięknie przystrojona, stajenka przygotowana. W nastrój świąteczny wprowadziły nas dzisiaj dzieci podczas pięknego Koncertu Bożonarodzeniowego, który odbył się w godzinach popołudniowych. Zaproszeni goście (rodzice, dziadkowie, rodzeństwo) mieli okazję posłuchać kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Swoje umiejętności muzyczne prezentowało 16 uczniów, grając na różnych instrumentach muzycznych: gitara, flet, skrzypce, pianino, przenośne organy. Koncert został przygotowany przez panią Katarzynę Machnik.
Zawody w tenisie stołowym
W dniu 18 grudnia odbyły się w naszej szkole gminne zawody w tenisie stołowym. Uczestniczyły w nich drużyny z ZSP Kryry, SP Suszec, SP Kobielice, SP Radostowice. Organizatorem tej sportowej rywalizacji była Pani Gabriela Dąbrowska. Zawody przebiegły w miłej sportowej atmosferze, zgodnie z zasadami fair play, a czuwali nad tym sędziowie: G. Dąbrowska, D. Dziech, D. Musiolik, M. Weideman. Zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców zwyciężyły drużyny z SP Kobielice - gratulujemy zwycięstwa i zakwalifikowania się do etapu powiatowego. Zwycięskim drużynom życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach. W kategorii dziewcząt miejsce II zdobyła drużyna z SP Suszec, miejsce III - drużyna z SP Radostowice, natomiast w kategorii chłopców - miejsce II ZSP Kryry, miejsce III SP Radostowice.
Mikołaj
WSZYSTKIE DZIECI MIKOŁAJA KOCHAJĄ!!!
Wszystkie z utęsknieniem na Niego czekają. Od rana w naszej szkole poruszenie wielkie - każdy czekał na niecodziennego gościa. Kiedy już do nas przybył, klasa III a zaprezentowała program artystyczny, przygotowany wspólnie z wychowawcą Panią B. Skrobacz na powitanie Mikołaja. Następnie każda klasa zaśpiewała piosenkę dla naszego gościa, no a potem oczywiście nastąpiło rozdanie prezentów od Mikołaja. Pożegnaliśmy Mikołaja występem zespołu tanecznego z klas V i VI. Spotkanie przygotowały Panie B. Skrobacz, K. Blankenstein, S. Zembala.
Dzień Górnika
W dniu dzisiejszym odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Górnika. Samorząd Uczniowski prowadzony przez Panią G. Dąbrowską oraz chór szkolny pod kierunkiem Pani K. Machnik zaprezentowali wiersze i piosenki o tematyce górniczej, jak również opowiedzieli ciekawostki związane z pracą górniczą i tradycjami mocno zakorzenionymi wśród braci górniczej.
Wycieczka do Kopalni KWK Krupiński
Niecodzienną wycieczkę zorganizowała dla chóru szkolnego oraz Samorządu Uczniowskiego Pani Gabriela Dąbrowska. W nagrodę za działalność na terenie szkoły pojechali oni na wycieczkę do Kopalni KWK Krupiński w Suszcu. W programie wycieczki było zwiedzanie kopalni w jej części powierzchniowej. Uczniowie zapoznali się z tajnikami trudnej górniczej pracy, zobaczyli sztolnię, cechownię, lampownię, stację ratowniczą. Na zakończenie spotkania z górnikami, chór szkolny zaśpiewał piosenki górnicze, co było niecodziennym wydarzeniem na kopalni. W imieniu uczestników wycieczki składam podziękowania pracownikom kopalni, którzy byli naszymi przewodnikami i opowiadali nam o pracy górników.
Zebrania z rodzicami
W dniu 28.11.2013 r. o godz. 17.00 odbędą się zebrania z rodzicami.
Pomoc dla fundacji Arkadia
Zakończyliśmy kolejną akcję pomocy zwierzakom. Dla Fundacji Arkadia, prowadzącej schronisko dla zwierząt uczniowie zbierali karmę dla psów i kotów, koce i inne niezbędne do przeżycia trudnych dni zimowych rzeczy. Nezmiernie cieszy nas zaangażowanie dzieci, chęć niesienia pomocy. Dziękujemy w imieniu Fundacji Arkadia i ich podopiecznych.
Lekcja żywej historii
W dniu dzisiejszym gościliśmy w szkole Bractwo Rycerskie KERIM z Gdańska. Przemierzyli cały kraj, aby opowiedzieć naszym uczniom o historii Polski z okresu panowania Mieszka I. Ciekawie przedstawiona historia przeplatana była pokazem uzbrojenia z tamtego okresu. Wzbudzili oni u uczniów orgomne zainteresowanie dziejami Polski, co mam nadzieję odzwierciedli się w zamiłowaniach naszych pociech.
Akcja "Zbieramy żołędzie" - zakończona
Zakończyliśmy akcję "Zbieramy żołędzie dla zwierząt". Uczniowie wykazali się dużą wrażliwością na potrzeby zwierząt - zebrali aż 205 kg żołędzi. Największą ilość zebrali uczniowie klasy III a - aż 120 kg! Żołędzie zostały odwiezione do Pszczyńskiej Zagrody Żubrów. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji.
Święto Niepodległości
W dniu 12 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości Polski. Święto to obchodzone jest w naszym kraju 11 listopada. Uczniowie klasy III b pod kierunkiem Pani Katarzyny Blankenstein przygotowali bardzo ciekawą i pouczającą inscenizację związaną z odzyskaniem przez nasz kraj upragnionej wolności. Akademia przeplatana była pieśniami z okresu międzywojennego wykonanymi przez chór szkolny pod kierunkiem Pani Katarzyny Machnik.
Ślubowanie klasy pierwszej
Uroczyście ślubuję:
-wypełniać sumiennie obowiązki ucznia, uczyć się, jak być dobrym kolegą, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły,
przynosić dumę rodzicom i nauczycielom, swoim zachowaniem i nauką sprawiać innym radość.
Zaprzyjaźnić się z książkami,
dumą swojej szkoły być,
ze wszystkimi pierwszakami
ślubujemy dziś!
Uczniem być - to ważna sprawa
i otwierać wiedzy drzwi.
Uczyć się, by świat poznawać,
ślubujemy dziś!
Tak oto pierwszaki ślubowały uroczyście w obecności rodziców, nauczycieli i uczniów. Przedtem jednak miały nie lada zadanie, pokazać wszystkim obecnym na uroczystości, że posiadają wiedzę i umiejętności niezbędne do tego, aby zostać uczniem naszej szkoły. Wspólnie z wychowawcą Panią Jolantą Zaczkiewicz i nauczycielem muzyki Panią Katarzyną Machnik przygotowały piękną uroczystość, w trakcie której zostały pasowane na uczniów Szkoły Podstawowej im. J. Brzechwy w Radostowicach. Następnie uczniowie klasy IV wraz z bibliotekarką Panią Stefanią Zembalą przygotowali bajkowe niespodzianki dla klasy pierwszej, czyli pasowanie na czytelnika. Od tego momentu pierwszaki mogą korzystać z dobrodziejstw biblioteki szkolnej.
POMOŻMY TYM ZWIERZAKOM
POMÓŻMY TYM ZWIERZAKOM
ONE SĄ ZALEŻNE OD NAS
POTRZEBUJĄ NAS
Nasza szkoła chce zaangażować się w pomoc zwierzętom pokrzywdzonym przez los, dlatego organizujemy pomoc dla Fundacji Zwierzęcej Arkadia z Pszczyny.
Chcemy zdążyć przed zimą. Potrzebne jest wszystko:
- Stare koce, narzuty, ręczniki (kołdry się nie nadają ponieważ zwierzaki w stresie rozszarpują je)
- Żwirek dla kotów
- Karma dla kotów i psów ( z wyjątkiem karmy Pufi z Biedronki, psiaki nie chcą jej jeść)
- Ryż, makaron, kasze
- Puszki mięsne dla kotów i psów
- Środki opatrunkowe ( bandaże, gaziki, woda utleniona)
- Detergenty do prania i mycia kuwet
- Zabawki , kuwety etc
Potrzebne są również budy dla psiaków.
Arkadia znalazła rodzinę, w której można by umieścić tymczasowo dwa psy, ale z powodu braku bud nie mogą z tej pomocy skorzystać.
Konsultacje dla rodziców
Zapraszamy rodziców na comiesięczne konsultacje, które odbędą się 24 października w godz. 17.00-18.00.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie