Informacje ogólne

Biblioteka należy do struktury Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Radostowicach i pełni rolę centrum informacyjnego szkoły. Jej zadaniem jest gromadzenie, opracowywanie zbiorów oraz zaspokajanie potrzeb czytelniczych uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i społeczności lokalnej. Pomieszczenie jest duże i przestronne dzielące się na bibliotekę szkolną prowadzoną przez panią Sylwię Nowok i bibliotekę publiczną kierowaną przez panią Stefanię Zembalę.

Oprócz bogatego księgozbioru biblioteka jest wyposażona w Centrum Multimedialne składające się z 7 komputerów z dostępem do Internetu. Istnieje możliwość skorzystania z drukarki.

Użytkownicy mają wolny dostęp do półek. Księgozbiór jest systematycznie uzupełniany na podstawie zapotrzebowań użytkowników SP i BP.

Biblioteka aorganizuje różnego rodzaju imprezy czytelnicze i spotkania dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Regulamin Biblioteki

1. Ze zbiorów biblioteki mogą korzystać uczniowie, nauczyciele.

2. Jednorazowo można wypozyczyć DWIE książki (w tym tylko JEDNĄ lekturę obowiązkową) na okres DWÓCH tygodni.

3. Książek nie należy przetrzymywać, gdyż czekają na nie inni. W wyjątkowych sytuacjach można uzyskać przesunięcie terminu zwrotu.

4. Uczeń przygotowujący się do konkursów, olimpiad ma prawo do wypożyczania większej ilości książek jednorazowo.

5. Książkę należy szanować jako dobro społeczne. Zauważone uszkodzenia zgłasza się bibliotekarzowi.

6. W przypadku zniszczenia lub zagubienia książki należy ją odkupić (bądź zwrócić inną o równej lub większej wartości po uzgodnieniu z bibliotekarzem).

7. Pod koniec roku szkolnego książki powinny być zwrócone w ogłoszonym terminie.