Zgodnie z coroczną tradycją 21 marca uroczyście przywitaliśmy wiosnę.
Na akademii ptaszki z klasy IIb opowiedziały o wiosennych zwyczajach ptaków, a uczniowie klasy Vb przybliżyli wszystkim zwyczaje związane ze Świętami Wielkiej Nocy. Przez cały poprzedni tydzień wszystkie klasy dekorowały wiosennie swoje sale lekcyjne i gazetki. W konkursie na najładniejszą klasę wygrała w kategorii maluchów sala klas pierwszych, a w kategorii starszaków sala klasy Vb. Zwycięzcy otrzymali w nagrodę kolorowe, kartonowe pudełka na klasowe dekoracje i inne skarby.
Serdecznie gratulujemy!!
Na uroczystej akademii każda z klas zaprezentowała swój, również wcześniej przygotowany plakat z wiosennym przysłowiem. Wszystkie plakaty były piękne i świetnie prezentowały się w pochodzie wokół szkoły, k
tóry to pochód, bardzo głośny i bardzo hałaśliwy przeszedł wokół szkoły, aby gwizdkami, fletami, okrzykami i trąbkami skutecznie obudzić wiosnę.
Chyba nam się to udało, bo przestał kropić deszcz i wyszło słońce ku ogólnemu zadowoleniu wszystkich uczestników.
Imprezę przygotowały panie Gabriela Dąbrowska i Katarzyna Blankenstein.
Zdjęcia znajdziecie w galerii.



Młodzi Plastycy wezmą udział w 28 edycji Ogólnopolskiego Konkursy MOJA PRZYGODA W MUZEUM 2016. Uczestnictwo w konkursie umożliwia zaprezentowanie w formie plastycznej wrażeń i emocji, które towarzyszą dzieciom podczas zwiedzania ekspozycji muzealnych. Inspiracjami do stworzenia prac stały się żyrandole, wazy, zbrojownia, gabinet księcia, sala lustrzana.







