Aktualności

          • Gminne zawody piłki siatkowej

          • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnych zawodach piłki siatkowej dziewcząt i chłopców, które odbyły się 12 lutego w Suszcu. Spotkania były wyrównane, pełne sportowej walki i pozytywnych emocji. Rywalizacja dostarczyła wielu wrażeń - nie brakowało efektownych akcji, mocnych zagrywek i długich wymian. Jak to w sporcie bywa, jedne mecze kończyły się zwyciestwem, inne porażką, ale najważniejsze okazały się dobra atmosfera i możliwość sprawdzenia swoich umiejętności. 

            Reprezentacja dziewcząt - 4 miejsce.

            Reprezentacja chłopców - 3 miejsce. 

            Gratulujemy sportowcom!

          • Wyjazd na lodowisko

          • Nasi uczniowie wraz z opiekunami wykorzystali zimową aurę i wybrali się na pszczyńskie lodowisko. Wyjazd służył nie tylko doskonaleniu jazdy na łyżwach, ale również integracji międzyklasowej  i propagowaniu aktywnego trybu życia. 

          • Praca z programem Insta.ling

          • W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły biorą udział w XXV edycji Programu Instaling dla Szkół. Program ten umożliwia naszym uczniom naukę słownictwa z języka angielskiego zgodnie z jego poziomem zaawansowania. Uczniowie klas VI-VIII rozwiązują systematycznie kilkuminutowe sesje, poznają nowe słówka oraz utrwalają te, które zostały już poznane. Ta aplikacja pomaga uczniom szybciej i na dłużej zapamiętać słówka i ich znaczenie.

            Życzymy wytrwałości i przy okazi dobrej zabawy!!

          • Bal karnawałowy

          • W czwartek 12 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Każdy uczestnik zabawy miał na sobie przebranie, niekiedy strój ten sprawił, że osoba była nie do poznania. Przy dźwiękach tanecznej muzyki, zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie, bawili się doskonale. Aby tradycji stało się zadość, każdy otrzymał pączka i soczek, bowiem zabawa wypadła w tłusty czwartek.  Relację z balu można obejrzeć w albumie fotograficznym.

          • Bezpieczne ferie - pamiętajmy o rozsądku i zasadach!

          • Ferie zimowe to czas, na który wszyscy czekają z niecierpliwością. To chwile odpoczynku, zabawy, spotkań z przyjaciółmi. Aby ten okres był radosny i bezpieczny, warto pamiętać o kilku zasadach:

            Podczas zabawy na śniegu i lodzie dobrze wybierać miejsca do tego przeznaczone, a jazdę na nartach, sankach czy łyżwach dostosować do swoich umiejętności. Pamiętaj również o kasku. Zamarznięte jeziora i stawy wyglądają zachęcająco, ale pamiętaj - lód bywa zdradliwy - dlatego korzystaj z bezpiecznych lodowisk!!!

            Ferie to czas kiedy korzystamy z internetu. Warto pamiętać o zasadach bezpiecznego korzystania z sieci, chronić swoje dane i reagować, gdy coś budzi niepokój.

            Pogoda bywa kapryśna, dlatego ubieraj się stosownie do zimowej pogody. Pamiętaj o czapce, szaliku i rękawiczkach. Unikaj zabaw w pobliżu dróg, parkingów i miejsc nieoświetlonych. Bądź biezpieczny!

            Numery alarmowe  - warto je znać:

            112 - ogólny numer alarmowy

            997 - Policja

            998 - Straż Pożarna

            999 - Pogotowie Ratunkowe

            Nie bój się dzwonić jeśli widzisz, że ktoś potrzebuje pomocy!

            Życzymy wszystkim spokojnych, radosnych i przede wszystkim bezpiecznych ferii. 

          • AED w naszej szkole - bezpieczeństwo na wyciągnięcie ręki

          • Podczas lekcji wychowania fizycznego w klasie 6 uczniowie dowiedzieli się czym jest AED oraz w jakich sytuacjach może uratować życie. Zostały wyjaśnione zasady jego działania. Uczniowie dowiedzieli się jak zachować się w sytuacji wymagającej udzielania pomocy - od oceny bezpieczeństwa, przez sprawdzanie przytomności i oddechu, aż po wezwanie służb ratunkowych. Zostały omówione również podstawowe zasady resuscytacji krążeniowo - oddechowej. W części praktycznej uczniowie pracowali na fantomie. 

          • Zabawa w GoJump

          • Chórzyści Piano-Forte nie tylko potrafią śpiewać! Po okresie prób i koncertów przyszedł czas na wspólną zabawę. Uczniowie spędzili popołudnie w Gojump w Bielsku-Białej. Po takiej gimnastyce będą śpiewać jeszcze lepiej!

          • Klasa 3a i owocowe smakołyki

          • Uczniowie klasy 3a po raz kolejny pokazali, że lubią kulinarne wyzwania. Tym razem w roli głównej były ...owoce. Na zdjęciach można podziwiać kolorowe sałatki i szaszłyki. 

          • Nasi uczniowie w Tarnowskich Górach

          • W sobotę 31 stycznia uczniowie należący do chóru ,,Piano-Forte" wzięli udział w projekcie muzycznym, w ramach którego wystąpili wraz z Czesławem Mozilem i dziećmi z innych szkół. W Tarnogórskim Centrum Kultury nasi uczniowie pokazali, że międzypokoleniowe muzykowanie może być źródłem radości i dumy z własnej twórczości. 

          • Ecie, Pecie - warsztaty edukacji regionalnej

          • Tym razem nasi uczniowie z klas 1-3 przenieśli się w czasie i dowiedzieli się, jak kiedyś wyglądało życie w śląskiej chałpie. Poznali dawne sprzęty i ich nazwy wiedzą już, do czego służył bifyj, gdzie stała piykno lampa i dlaczego szolka miała swoje ważne miejsce w domu.

            Dzieci zobaczyły, jak urządzona była izba, jak wyglądały codzienne obowiązki domowników oraz jak dawniej spędzano wspólny czas. 

          • Podziękowanie dla Rady Rodziców

          • Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za zaangażowanie w życie naszej placówki, otrzymane wsparcie i dotychczasową współpracę. Dzięki przychylności i hojności Rady zyskaliśmy 50 nowych krzeseł na uroczystości oraz 10 stołów cateringowych. Uczniowie są zachwyceni stołami do piłkarzyków, a przedszkolaki uroczo będą wyglądać na przedstawieniach w zakupionych nowych strojach (kapeluszach i tiulowych spódniczkach). Jeszcze raz bardzo dziękujemy!

          • Koncert kolędowy dla rodzin

          • W czwartek 22 stycznia odbył się wyjątkowy koncert kolędowy dla rodzin dzieci szkolnych i przedszkolnych. Przybyli goście obejrzeli piękny występ świąteczny w wykonaniu uczniów zarówno klas młodszych jak i starszych. Przedstawienie przeplatane było oprawą muzyczną. Uczniowie w wyjątkowych występach zaprezentowali swoje zdolności śpiewania, tańca oraz gry na instrumentach muzycznych: skrzypcach, saksofonie, gitarze, fletach. W drugiej części spotkania mieliśmy okazję posłuchać zespołów fletowych oraz uczniów biorących udział w projekcie "Mały człowiek, wielka orkiestra" prowadzonych przez Panią Katarzynę Machnik. Po wspólnym kolędowaniu goście zostali zaproszeni na poczęstunek zorganizowany przez Radę Rodziców. 

            Tegoroczne przedstawienie świąteczne zostało przygotowane przez P. Agnieszkę Prządkę oraz P. Gabrielę Dąbrowską, o oprawę muzyczną zadbała Pani Katarzyna Machnik, a nad sprzętem za każdym razem czuwał nasz ksiądz proboszcz. Serdecznie dziękujemy!!!     

          • Pomagamy zwierzętom!

          • Drodzy Uczniowie!

            W dniach 19 stycznia - 6 lutego organizujemy zbiórkę na rzecz fundacji "Zwierzęca Arkadia" w Pszczynie.

            Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami na plakacie i włączenia się w akcję!

          • Muzyczna opowieść o świętach... z Czesławem Mozilem

          • Kolejny cudowny występ naszych uczniów za nami. W sobotę 17 stycznia 2026r. w Sali Widowiskowej Pszczyńskiego Centrum Kultury odbył się koncert Czesława Mozila z młodymi artystami z regionu pszczyńskiego. Wystąpili nasi chórzyści pod dyrygenturą Pani Katarzyny Machnik, dzieci i młodzież z Ogniska Muzycznego w Pszczynie, orkiestra „Śląskie Smyki” pod batutą Pani Alicji Pacześniak-Słoty oraz zaproszeni do udziału w koncercie uczniowie szkół z Łąki, Brzeźc, Czarkowa, Poręby, Studzienic oraz Szkoły Kampus – Nowa Edukacja w Pszczynie.

            To było pełne wzruszeń, radości i dziecięcej energii spotkanie – muzyczna opowieść o świętach, wspólnocie i nadziei.

            Foto: Czesław Mozil

            Czesław Śpiewa

            Śpiewająca Polska

            POPP Pszczyna

          • Maski karnawałowe w wykonaniu uczniów klasy 4

          • W związku z trwającym karnawałem uczniowie klasy czwartej tworzyli własne maski karnawałowe na zajęciach kreatywnych. Maski wykonane zostały z papierowych talerzyków. Zajęcia były bardzo ciekawe, pełne śmiechu i dobrej zabawy. 

          • Ecie pecie - warsztaty edukacji regionalnej

          • Nasi uczniowie 14 stycznia wzięli udział w kolejnych warsztatach edukacji regionalnej prowadzonych przez panią Zosię z Gminnego Ośrodka Kultury. Tym razem spotkanie odbyło się pod hasłem „Straszydła, co sie bojom mydła”, ale wbrew nazwie było wesoło i bardzo ciekawie. Warsztaty były pełne śląskiej godki, humoru i aktywnego udziału uczniów. To była bardzo sympatyczna lekcja edukacji regionalnej, która pokazała, że dawne opowieści mogą być świetną zabawą i okazją do poznawania lokalnego dziedzictwa.

          • Ogromne wyróżnienie!

          • 𝑇𝑜 𝑏𝑦ł𝑜 𝑜𝑔𝑟𝑜𝑚𝑛𝑒 𝑤𝑦𝑟𝑜́𝑧̇𝑛𝑖𝑒𝑛𝑖𝑒 𝑑𝑙𝑎 𝑛𝑎𝑠!

            𝑍 𝑝𝑒𝑤𝑛𝑜𝑠́𝑐𝑖𝑎̨ 𝑤𝑠𝑧𝑦𝑠𝑐𝑦 𝑧𝑎𝑝𝑎𝑚𝑖𝑒̨𝑡𝑎𝑚𝑦 𝑡𝑒𝑛 𝑘𝑜𝑛𝑐𝑒𝑟𝑡 𝑗𝑎𝑘𝑜 𝑛𝑎𝑝𝑟𝑎𝑤𝑑𝑒̨ 𝑤𝑦𝑗𝑎̨𝑡𝑘𝑜𝑤𝑒 𝑤𝑦𝑑𝑎𝑟𝑧𝑒𝑛𝑖𝑒 𝑤 𝑛𝑎𝑠𝑧𝑦𝑚 𝑧̇𝑦𝑐𝑖𝑢.

            𝐷𝑧𝑖𝑒̨𝑘𝑢𝑗𝑒𝑚𝑦 𝑏𝑎𝑟𝑑𝑧𝑜 𝑧𝑎 𝑜𝑘𝑎𝑧𝑎𝑛𝑒 𝑛𝑎𝑚 𝑧𝑎𝑢𝑓𝑎𝑛𝑖𝑒!

            𝐂𝐡𝐨́𝐫 𝐝𝐨 𝐰𝐲𝐬𝐭𝐞̨𝐩𝐮 𝐩𝐫𝐳𝐲𝐠𝐨𝐭𝐨𝐰𝐚ł𝐚 𝐩𝐚𝐧𝐢 𝐊𝐚𝐭𝐚𝐫𝐳𝐲𝐧𝐚 𝐌𝐚𝐜𝐡𝐧𝐢𝐤.

            Poniżej fragment koncertu z udziałem chóru.