Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom występy, rodzicom i nauczycielom za obecność oraz wsparcie. Był to wartościowy czas, który pozwolił nam wspólnie pielęgnować tradycje i postawy patriotyczne. Cieszymy się, że mogliśmy spędzić ten czas razem, śpiewając i wzmacniając poczucie wspólnoty w naszej szkole.
Aktualności
Festiwal Pieśni Patriotycznej
Festiwal Pieśni Patriotycznej
Serdecznie zapraszamy!
Nasi uczniowie na scenie Pszczyńskiego Centrum Kultury
Z radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły wezmą udział w wyjątkowym wydarzeniu artystycznym – wykonaniu monumentalnego dzieła „Carmina Burana” Carla Orffa, które odbędzie się 11 stycznia 2026 r. o godz. 17:00 w Pszczyńskim Centrum Kultury.
Serdecznie zapraszamy do udziału w koncercie i do wspólnego przeżywania piękna muzyki Carla Orffa.
Dzień Postaci z Bajek
- 6
Nasi uczniowie 5 listopada świętowali Dzień Postaci z Bajek! Tego dnia szkoła wypełniła się bohaterami z ulubionych bajek i baśni. Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością – przygotowały wspaniałe stroje, rekwizyty i prezentacje swoich postaci. Było kolorowo, radośnie i magicznie – dokładnie tak, jak w bajce!
Nominacje do nagrody
Dziękujemy za nominacje w Plebiscycie Edukacyjnym. Jest nam niezmiernie miło:)
Konkurs plastyczny „Jesienny lampion”
Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie „Jesienny lampion”. Szczegóły konkursu znajdują się w zakładce OGŁOSZENIA na e-dzienniku.
Stadko wesołych nietoperzy
Klasę czwartą odwiedzili dziś niezwykli goście - stadko wesołych nietoperzy na klasowej gazetce. Pewnie niebawem odlecą do jaskiń i na strychy, gdzie spędzą całą zimę hibernując!
Kolejne sukcesy naszych sportowców!
24 października reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w gminnych zawodach tenisa stołowego dziewcząt i chłopców, które były organizowane w naszej szkole. Zarówno dziewczyny, jak i chopcy wykazali się doskonałą techniką gry, zaangażowaniem, koncentracją i wzajemnym wsparciem. Mecze były emocjonujące, pełne zwrotów akcji i zaciętej walki o każdy punkt.
I miejsce - chłopcy - grupa młodsza: Piotrek z kl. 4, Janek z kl. 5 i Marcin z kl. 6
I miejsce - grupa starsza: Filip i Franek z kl. 7, Patryk z kl. 8
Obie reprezentacje dziewcząt zajęły II miejsce. Skład grupy młodszej: Emilka z kl. 5, Zosia i Julka z kl. 6, a grupy starszej: Kaja z kl. 7, Agata i Zosia z kl. 8.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na zawodach powiatowych.
Kanapki w roli głównej
Podczas zajęć z wychowawcą uczniowie klasy 3a przygotowali kolorowe kanapki, czym udowodnili, że są bardzo samodzielni i kreatywni.
Prace ogrodnicze
Uczniowie klasy 2b zajęli się przestrzenią przed wejściem do szkoły – z zaangażowaniem posadzili cebulki kwiatów, które zakwitną wiosną. Przygotowania do sadzenia połączyliśmy z lekcją matematyki – dzieci uczyły się mierzyć głębokość dołków, obliczać odstępy między cebulkami. To była doskonała okazja, by przekonać się, że matematyka to nie tylko liczby w zeszycie, ale także pomaga w codziennym życiu – nawet w ogrodniczych przygodach!
Międzynarodowy Dzień Języków Obcych
Z okazji Międzynarodowego Dnia Języków Obcych uczniowie koła języka niemieckiego w Radostowicach wzięli udział w grze szkolnej, zorganizowanej we współpracy z panią Dominiką Zieburą - nauczycielką języka niemieckiego. Gra polegała na rozwiązywaniu językowych i logicznycn zagadek. Uczestnicy byłi bardzo skoncentrowani i z wielkim zaangażowaniem szukali odpowiedzi na każde pytanie. Dzięki doskonałej współpracy wszystkich drużyn, udało się z sukcesem zakończyć grę. Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji wydarzenia pani Danucie Abramowicz-Heczko.
Spotkanie z policjantami
W dniu 20 października najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z policjantami, którzy przypomnieli dzieciom zasady ruchu drogowego. Dzięki uprzejmości panów dzielnicowych, pierwszo- i drugoklasiści mogli wejść do radiowozu a nawet włączyć sygnały dźwiękowe. Wielkie poruszenie wywołał Sznupek- maskotka śląskiej policji.
Z kolei 21 pażdziernika uczniowie klas 4-8 wzięli udział w zajęciach profilaktycznych z policjantem z Wydziału Ruchu Drogowego z Pszczyny. Główny nacisk położony został na użytkowanie rowerów i hulajnóg a także konsekwencje nieprzestrzegania przepisów drogowych.
Ślubowanie klas pierwszych i pasowanie na czytelnika
17 pażdziernika nasze grono uczniowskie powiększyło się oficjalnie o 34 osoby. W tym dniu miała miejsce uroczystość Pasowania na Ucznia i Czytelnika. Uczniowie klas pierwszych zaprezentowali przed koleżankami i kolegami, a także przed swoimi bliskimi, wspaniały występ. Śpiewali, tańczyli, recytowali wiersze, a nawet obiecali stać się uczniami-superbohaterami! Po ślubowaniu pani bibliotekarka przeprowadziła test znajomości bajek, który udowodnił, że nasi uczniowie to także obiecujący czytelnicy. Gratulujemy naszym pierwszoklasistom i życzymy samych sukcesów szkolnych!
Klasa ósma w Warszawie
16 października uczniowie klasy ósmej wraz z opiekunami wyruszyli na długo wyczekiwaną wycieczkę do stolicy. Pierwszym punktem programu był spektakl ,,Romeo i Julia" w Teatrze Buffo. Przedstawienie, będące nowoczesną interpretacją klasycznej tragedii Szekspira, zachwyciło nas dynamiczną choreografią, muzyką i emocjonalnym przekazem. Po spektaklu udaliśmy się na spacer po Krakowskim Przedmieściu. Ku naszemu zaskoczeniu, trafiliśmy na plan filmowej ekranizacji ,,Lalki" Bolesława Prusa. Kolejnym przystankiem był Grób Nieznanego Żołnierza - miejsce pełne powagi i zadumy. Zatrzymaliśmy się równiez przy innych pomnikach i miejscach pamięci historii Polski. Nie zabrakło też elementów codziennego życia stolicy- przejazd metrem był dla wielu z nas nowym doświadczeniem. Wieczorem wspólny posiłek i podróż powrotna pociągiem. To był dzień pełen emocji.
Wizyta w Pszczyńskim Centrum Kultury
15 października uczniowie klas 1-3 odwiedzili Pszczyńskie Centrum Kultury, aby wziąć udział w spektaklu ,,Jaś i Małgosia" w wykonaniu Poznańskiego Teatru Aktora. Znana na całym świecie baśń braci Grimm wzbudziła w młodych widzach wiele emocji. Dzieci żywo reagowały na losy bohaterów i świetnie się przy tym bawiły.
Dzień Edukacji Narodowej
Zgodnie z tradycją 14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej czyli święto wszystkich pracowników oświaty. Uczniowie zaprezentowali wspaniały program artystyczny, który wprawił obecnych na akademii w świetne humory. Pani Dyrektor złożyła swoim pracownikom życzenia a wychowankom i opiekunom, którzy przygotowali program wyraziła słowa podziękowania.
Biblioteka przyjazna przedszkolakom
15 października jak w każdą środę w szkolnej bibliotece odbyło się spotkanie z przedszkolakami. W miłej atmosferze i z zaciekawieniem dzieci wysłuchały opowiadania ,,Staś Pętelka i najlepszy przyjaciel" czytanego przez panią bibliotekarkę.
Wielkie brawa dla naszych sportowców!
Z ogromną radością informujemy, że uczeń naszej szkoły Karol zdobył drugie miejsce w Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkolnych Mistrzostw Województwa Śląskiego w skoku w dal!
To wyjątkowe osiągnięcie, które napawa nas dumą i stanowi dowód na ogromny talent i determinację w dążeniu do celu. Gratulujemy.
Również pozostali reprezentanci naszej szkoły spisali się znakomicie, plasując się w pierwszej dziesiątce zawodów, co przy tak silnej konkurencji jest wspaniałym wynikiem.
Dziękujemy uczniom za godne reprezentowanie naszej szkoły w Mistrzostwach! Ten dzień pozostanie na długo w naszej pamięci!
Wycieczka klasy szóstej
10 października uczniowie klasy szóstej wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce do Warszawy. We wczesnych godzinach porannych, w dobrych humorach, wyruszyli komunikacją publiczną na podbój stolicy. Nie lada atrakcją był zapewne przejazd metrem czy spacer Krakowskim Przedmieściem, gdzie aktualnie trwają prace nad filmem ,,Lalka". Kulminacyjnym punktem programu była wizyta w teatrze ,,Buffo" na spektaklu ,,Piotruś Pan". Świetna gra aktorów, bogata scenografia i piękne kostiumy wywarły na wszystkich duże wrażenie. Wycieczka zapewne na długo pozostanie w pamięci szóstoklasistów.
Nasi uczniowie podczas Rodzinnej Strefy Aktywności
Uczniowie klasy piątej uczestniczyli w festynie „Rodzinna Strefa Aktywności”. Sportowa impreza miała miejsce w Gminnym Ośrodku Sportu w Suszcu. Wśród atrakcji były konkursy, zawody sportowe, występy artystyczne uczniów, prezentacja klubów sportowych z gminy Suszec. Na uczniów czekały również nagrody i poczęstunek. Nasi uczniowie zapewne miło i sportowo spędzili popołudnie.
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2026
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Luty 2026
- Styczeń 2026
- Grudzień 2025
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Sierpień 2025
- Lipiec 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Wszystkie