Aktualności

          • Wizyta pierwszoklasistów w Planetarium

          • 15 stycznia uczniowie klas pierwszych odwiedzili Planetarium Śląskie w Chorzowie, gdzie czekała na nich niezwykła kosmiczno-naukowa przygoda! 

            Wszystko zaczęło się od seansu edukacyjnego Królestwo planet. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali o kosmosie, a imponujące wizualizacje uczyniły tę podróż niezapomnianą. Następnie pierwszoklasiści wzięli udział w warsztatach astronomicznych oraz meteorologicznych. Warsztaty meteorologiczne poprowadził Pan Damian Dąbrowski. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wycieczki w naszej galerii!

          • Nowa atrakcja w naszej szkole – bilard!

          • W naszej szkole pojawił się stół bilardowy, który od razu wzbudził ogromne zainteresowanie wśród uczniów. Gra w bilard stała się świetną okazją do aktywnego spędzania czasu podczas przerw i lekcji. Precyzyjne uderzenia kijem wspierają koordynację oraz rozwijają sprawność ruchową. Skupienie na każdym ruchu uczy cierpliwości i pomaga w utrzymaniu uwagi na dłużej, co doskonale wpływa na rozwój koncentracji. Dodatkowo, wspólna gra sprzyja integracji, wzmacnia więzi między graczami i uczy zasad gry fair-play. Odnajdujemy wiele korzyści w nowym nabytku oraz zachęcamy wszystkich do gry! 

          • Zabawy na śniegu

          • Piękna zimowa aura spowodowała, iż część uczniów naszej szkoły spędziła czas na ,,szkolnej górce". Uśmiechnięte buzie świadczą o tym, że zabawa była przednia.

          • Występ chóru Piano-Forte oraz zespołu Radość w Jastrzębiu-Zdroju

          • Chórzyści Piano-Forte oraz uczniowie zespołu Radość weźmą udział w koncercie "Zaśpiewajmy kolędę Panu Narodzonemu - region śląski Śpiewającej Polski kolęduje".

            Wydarzenie to odbędzie się w czwartek, 16 stycznia 2025r. o godz. 17.00 w Jastrzębiu Zdroju.

            Gorąco zapraszamy!!!

             

          • Wolontariusze z koszulkami Szkolnego Klubu Wolontariatu

          • W grudniu wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu otrzymali wyjątkowy prezent - koszulki z logo klubu i nazwą naszej szkoły. A wszystko dzięki wielkiemu sercu Pani Leokadii Copii - szefowej firmy Elgrafica, która pozytywnie odpowiedziała na naszą prośbę i stworzyła tak piękne koszulki.

            JESZCZE RAZ SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

          • Roztrzygnięcie konkursu "Najładniejszy karmnik dla ptaków"

          • W listopadzie opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu ogłosili konkurs na najładniejszy karmnik dla ptaków. W konkursie wzięło udział 20 uczniów zarówno z klas młodszych jak i starszych. I miejsce otrzymał uczeń klasy 8 Oliwier D., II miejsce Martyna P. z klasy 4, III miejsce Sebastian S. z klasy Ib. Zostało również przyznane wyróżnienie dla uczennicy klasy Ia - Marty S.Serdecznie gratulujemy wygranym, a pozostałym uczniom dziękujemy za udział w konkursie.  Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.  

          • Szlachetna Paczka

          • Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej ,,Szlachetna Paczka". Tym razem pomagaliśmy samotnej pani z powiatu pszczyńskiego, która znalazła się w trudnej sytuacji życiowej. Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli, udało się zebrać potrzebne produkty i dostarczyć potrzebującej osobie. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania paczki.

          • Wyróżnienie dla Zespołu Radość

          • W świątecznym nastroju i pełni radości wracamy wspomnieniami do konkursowego wykonania. Nasi młodzi artyści zaprezentowali piękną pastorałkę „Gdzie tak gnacie, pastuszkowie?".

            Zachęcamy do wysłuchania naszego występu:

          • Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia!

          • ,,Pomódlmy się w Noc Betlejemską, 

            w Noc Szczęśliwego Rozwiązania,

            by wszystko się nam rozplątało,

            węzły, konflikty, powikłania.

            Oby się wszystkie trudne sprawy

            porozkręcały jak supełki,

            własne ambicje i urazy

            zaczęły śmieszyć jak kukiełki.

            Oby w nas paskudne jędze,

            pozamieniały się w owieczki,

            a w oczach mądre łzy stanęły

            jak na choince barwnej świeczki..."

            ks. Jan Twardowski

            Uczniom, Rodzicom oraz wszystkim Pracownikom naszej szkoły życzymy spokojnych, radosnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2025 Roku.

          • Świętośpiewanie

          • Z radością informujemy, że nasi uczniowie Kornelia i Igor zakwalifikowali się do drugiego etapu konkursu Świętospiewanie! To ogromne wyróżnienie i wspaniała okazja, aby zaprezentować swoje talenty muzyczne. Trzymamy kciuki za ich występ i życzymy powodzenia na scenie! 

          • Wigilijki klasowe

          • W naszej szkole odbyły się wyjątkowe, wigilijne spotkania klasowe, które wprowadziły wszystkich w magiczny klimat Świąt Bożego Narodzenia. Każda klasa zorganizowała swoje uroczystości, ale także zaprezentowała coś wyjątkowego na scenie. Mogliśmy podziwiać różnorodne występy.

            Wspólnie kolędowaliśmy, tworząc niesamowitą atmosferę jedności i radości. Nie zabrakło również tradycyjnego dzielenia się opłatkiem, który pozwolił nam złożyć sobie serdeczne życzenia na nadchodzące święta. Był to dzień pełen wzruszeń, uśmiechów i poczucia wspólnoty – idealne zakończenie roku w szkolnym gronie!

          • Gminne zawody w grach i zabawach

          • 16 grudna w Suszcu odbyły się gminne zawody w grach i zabawach. Każdą szkołę reprezentowały trzy drużyny z klas: drugiej, trzeciej i czwartej. Rywalizacja była bardzo zacięta, dostarczała dużo sportowych emocji, jednak wszystko odbywało się zgodnie z zasadami fair play. Każda klasa konkurowała w swojej kategorii wiekowej mierząc swoje siły w pięciu zabawach. Ostatecznie, po podliczeniu wszystkich punktów, nasza reprezentacja uplasowała się poza podium. Jednak wszystkim jeszcze raz gratulujemy!

          • Wyraź siebie z X-Press Me

          • Z radością informujemy, że nasza szkoła znalazła się w zwycięskiej 20-tce placówek z całej Polski w konkursie „Cokolwiek robisz, kimkolwiek jesteś – wyraź siebie z X-Press Me”!

            Dziękujemy wszystkim dzieciom, które zaangażowały się w to niesamowite wyzwanie. Nagrodą jest zestaw 30 fantastycznych gier i gadżetów o łącznej wartości ponad 2000 zł! Wszystkie te gry będą wykorzystywane w naszej szkole. Dzięki nim będziemy mogli wspólnie rozwijać nasze pasje, uczyć się współpracy i po prostu dobrze się bawić!

            Nasze konkursowe nagranie można obejrzeć tutaj:

          • Świąteczne dekorowanie pierniczków

          • Kolorowe lukry i posypki sprawiły, że każdy pierniczek nabrał wyjątkowego, świątecznego charakteru.

            Dzieci z klas młodszych, wyposażone w fartuszki i mnóstwo kreatywnych pomysłów, z ogromnym zapałem tworzyły swoje małe dzieła sztuki. Przy okazji uczniowie doskonalili swoje zdolności manualne.

            Zdjęcia z dekorowania świątecznych ciasteczek można zobaczyć w albumie fotograficznym.

          • Zawody gminne w piłce ręcznej

          • 11 grudnia odbyły się zawody gminne w piłce ręcznej chłopców. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas: 5, 6, 7 i 8. W końcowej klasyfikacji, po licznych trafionych golach i dużej dawce sportowych emocji, młodsi uczniowie zajęli 1 miejsce  i uzyskali awans na zawody powiatowe, natomiast starsi 3 miejsce w gminie.  Wszystkim sportowcom gratulujemy!

          • Dzień Seniora

          • W sobotę, 14 grudnia w naszej szkole gościliśmy Seniorów, dla których przygotowaliśmy minispektakl pt. „(Nie)zwykły prezent”. Przesłanie płynące z przedstawienia idealnie wpisało się w ideę tego wydarzenia, a zasadzało się ono na tym, że magia świąt sprawia, iż potrafimy znaleźć wspólny język, nawet jeśli dzieli nas spora różnica pokoleniowa. Nad artystyczną stroną przedsięwzięcia czuwała pani Agnieszka Prządka, a o oprawę muzyczną zadbała pani Katarzyna Machnik. 

             

          • Zapraszamy na występ naszych uczniów!

          • Podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbędzie się w sobotę 14 grudnia

            przy Gminnym Ośrodku Kultury w Suszcu

            będziemy mogli posłuchać występu naszych uczniów.

            Serdecznie zapraszamy!  

          • Wyjazd mikołajkowy uczniów klasy 4 do Funzeum

          • Z okazji Mikołajek uczniowie klasy czwartej wraz z opiekunami spędzili poniedziałkowe dopołudnie w Centrum Zabawy Edukacyjnej "Funzeum" w Gliwicach. Uczniowie dowiedzieli się wielu interesujących faktów związanych z kolorami występującymi w przyrodzie, a przy tym poznali kilka nieoczywistych ciekawostek ze świata nauki otaczających nas na co dzień. Po warsztatach mogliśmy wszyscy poczuć się naprawdę swobodnie i oddać się zabawowemu szaleństwu. Ogromna sieć pajęcza czy mega duża klawiatura po której można było skakać grając jednocześnie sprawiły, że nasze dzieciaki po prostu nie chciały wracać do domu. Jesteśmy pewni, że jeszcze kiedyś tam wrócimy! 

          • Obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza

          • 5 grudnia obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu przygotowali kilka wydarzeń w naszej szkole. Wolontariusze mieli możliwość założenia po raz pierwszy pięknych koszulek z logiem naszego klubu o nazwie "Skrzydlate serce", na przerwach rozdawali swoim kolegom i koleżankom żółte bransoletki będące znakiem solidarności z wolontariuszami na całym świecie, a na korytarzu wyświetlany był skrót wszystkich działań klubu z ubiegłego roku szkolnego. Ponadto, uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w prelekcji dotyczącej wolontariatu prowadzonej przez pracowników Centrum Edukacyjno-Leczniczo-Rehabilitacyjnego dla Dzieci i Młodzieży "Zameczek" w Rudołtowicach. Nasi podopieczni mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat idei wolontariatu, ale również dowiedzieli się czegoś więcej na temat samego ośrodka. 

            Dzień ten przepełniony był słowami o bezinteresownej pomocy, empatii i wrażliwości na drugiego człowieka. Jesteśmy przekonani, że dzięki tym obchodom nasi uczniowie w przyszłości będą jeszcze chętniej uczestniczyć w akcjach charytatywnych organizowanych w szkole. 

          • Szkolna biblioteka wciąż powiększa i urozmaica swoje zbiory

          • Niezmiernie cieszymy się, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie na zakup książek i pomocy bibliotecznych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

            Za przyznane 12000 zł oraz 3000 zł wkładu własnego szkoły, zakupione zostały brakujące lektury, a także nowości czytelnicze, publikacje zgłoszone przez uczniów, rodziców i nauczycieli. Biblioteka wyposażona  została również w nowe tablice informacyjne i inne potrzebne pomoce biblioteczne.

            W związku z realizacją programu organizowane są w naszej szkole konkursy czytelnicze i promujące czytelnictwo. Dotychczas dzieci uczestniczyły w niezwykłym spotkaniu z „Panem Poetą” w postaci warsztatów czytelniczych. Przed nimi jeszcze udział w warsztatach malarskich, podczas których tworzone będą ciekawe ilustracje, odnoszące się do przeczytanych przez dzieci i młodzież książek. Mamy nadzieję, że każdy uczeń naszej szkoły będzie mógł powiedzieć, że w naszej szkolnej bibliotece „dzieje się magia”, a to wszystko za sprawą czytelniczych nowości, które rozwijają zainteresowania, zamiłowania i potrzeby czytelnicze naszych uczniów.