Uczniowie klasy 2a samodzielnie przygotowali pyszną i zdrową sałatkę owocową. Dzieci przyniosły swoje ulubione owoce, umyły ręce, podwinęły rękawy i zabrały się za krojenie owoców. Sprawiło im to wielką frajdę. Uśmiechnięte i pełne skupienia buzie wskazywały na to, że zajęcia kulinarne bardzo im się spodobały.
Aktualności
Kulinarne zmagania klasy 2a
Podsumowanie akcji "Wrzosowisko" oraz konkursu "Najpiękniejsza dynia"
Na apelu szkolnym wyróżnieni zostali uczniowie, którzy wzięli udział w akcji "Wrzosowisko". Otrzymali oni piękne dyplomy oraz upominki. Podsumowano również konkurs na najpiękniejszą dynię. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki. Pierwsze miejsce zajęli ex aequo uczniowie klasy Ib: Sara M. oraz Robert S.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Dynie...
Dynie małe, dynie duże
dynie w dole, dynie w górze.
Dynie z lewej, dynie z prawej,
dynie kręcą się w zabawie.
Pan Poeta Show w naszej szkole
Pod koniec października 2024r., w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek, uczniowie klas 1-3 wzięli udział w warsztatach czytelniczych. Naszą szkołę odwiedził znany Pan Poeta. Pan Poeta Show to warsztaty dla dzieci z Panem Poetą, które angażują, bawią i zachęcają do czytania najmłodszych. Krótkie bajki do czytania autorstwa pana Michała są pretekstem do wciągnięcia dzieci w wir zabaw, przebieranek, kolorowych balonów i niezliczonych uśmiechów.
Wydarzenie promujące czytelnictwo zostało zrealizowane w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
Wycieczka uczniów klasy czwartej do Akademii Pana Kleksa
Uczniowie klasy czwartej wybrali się na wycieczkę do Magii Kina Kleks w Katowicach. To miejsce, gdzie znany z Akademii Pana Kleksa świat niezwykłej wyobraźni staje się rzeczywistością. Kleksowe komnaty przeniesione wprost z planu zdjęciowego w wiekowe mury Fabryki Porcelany dają efekt oryginalnego połączenia historii z nowoczesnością.
Uczniowie wzięli także udział w warsztatach artystycznych, podczas których wykonali wisiorki z kłem wilkusów oraz wykonali szkic postaci samego pana Kleksa, co sprawiło im wiele radości.
Obejrzeli fragmenty filmu wraz z objaśnieniem efektów specjalnych, których było całkiem sporo.
Wycieczka z pewnością należy do udanej i na długo pozostanie w pamięci dzieci.
Zawody gminne w tenisie stołowym
30 października nasza szkoła była organizatorem gminnych zawodów w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców w kategorii uczniowie młodsi. Zawody odbywały się w sportowej atmosferze, zgodnie z zasadami fair play. Reprezentacja dziewcząt zajęła drugie miejsce a reprezentacja chłopców pierwsze miejsce w gminie i awansowała do zawodów powiatowych.
Skład drużyny dziewcząt: Kaja B., Zosia K., Julia N. Skład drużyny chłopców: Franek U., Filip D., Adam W.
Z kolei w dniu 4 listopada odbyły się zawody w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców w kategorii uczniów starszych. Tym razem obie drużyny wywalczyły pierwsze miejsca i będą rywalizować z innymi uczniami na szczeblu powiatowym.
Skład drużyny dziewcząt: Maria H., Klaudia P., Olga W. Skład drużyny chłopców: Kajetan B., Patryk B., Adrian G.
Serdecznie gratulujemy!!!
Ślubowanie klas pierwszych i pasowanie na czytelnika
W środę, 30 października w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści zaprezentowali się w występie pełnym humoru oraz uroczyście ślubowali uczyć się tego, co piękne i mądre. Uczniowie w tym dniu zostali także oficjalnie pasowani na czytelników. Pragniemy z głębi serca podziękować wszystkim rodzicom za obecność, wsparcie i ciepłe słowa. To był szczególny dzień!
Wydarzenie promujące czytelnictwo zostało przewidziane do realizacji w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
Koncert jubileuszowy
W dniu 26 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Suszcu odbyła się piękna uroczystość z okazji 25-lecia działalności Zespołu Regionalnego ,,Radość" oraz chóru ,,Piano-Forte". Podczas wydarzenia młodzi artyści zaprezentowali swój bogaty repertuar. Koncert zaszczyciło swoją obecnością wielu znakomitych gości, w tym szkolny chór ,,Parole-Melodiche" z Suszca. Wiele słów uznania pod swoim adresem usłyszały Panie: Katarzyna Machnik i Danuta Abramowicz-Heczko, które prowadzą zespół i chór, działające przy Szkole Podstawowej w Radostowicach oraz Pan Mirosław Lachowski, akompaniator chóru. Szczególne gratulacje należą się uczniom naszej szkoły, tym byłym oraz obecnym, za ich trud, zaangażowanie oraz krzewienie tradycji i kultury.
Ogłaszamy konkurs!!
Jesienny spacer uczniów klasy czwartej
W środę 16 października korzystając ze słonecznej jesiennej pogody uczniowie klasy czwartej wybrali się na spacer do lasu. Czas na świeżym powietrzu dziewczyny i chłopcy spędzili na budowaniu szałasów. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i zaangażowaniem. Wycieczka ta chociaż krótka była świetnym sposobem na integrację zespołu klasowego.
Czarodziejska dynia
Serdecznie dziękujemy uczniom klas 1-3, którzy w ramach konkursu "Czarodziejska dynia" stworzyli prawdziwe dyniowe "dzieła sztuki". Wszystkie przyniesione prace są niepowtarzalne, będą stanowić piękną dekorację przed wejściem do szkoły.
Zwycięzców konkursu poznamy już niebawem.
Sportowy sukces naszych uczniów
21 października nasi uczniowie z klas 7 i 8 rywalizowali podczas gminnych zawodów w futsalu. Chłopcy wykazali się niezwykłą determinacją i umiejętnościami, zdobywając zaszczytne 2 miejsce. W skład drużyny, z której jesteśmy dumni weszli: Adrian G., Stanisław P., Franciszek G., Fabio D., Igor G., Karol P. oraz Bartosz P. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów.
Akcja Menstruacja
W bieżącym roku szkolnym nasza placówka przystąpiła do programu Akcja Menstruacja. Dzięki fundacji, która wspiera szkoły, damskie łazienki wyposażone zostały w niezbędne środki higieniczne.
Zbliża się jubileusz!
Już ostatnie dni dzielą nas od wyjątkowego jubileuszu Chóru Dziecięcego Piano-Forte i Zespołu Radość. Wspólnie będziemy świętować 25-lecie ich działalności artystycznej.
Jeśli jeszcze nie odebraliście wejściówki na koncert, możecie to zrobić tutaj: https://bilety.io/OG8HA
Dzień Edukacji Narodowej
Obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole były wyjątkowe. Najpierw spotkaliśmy się wszyscy na głównym korytarzu naszej szkoły. Podczas krótkiej uroczystości Pani Dyrektor złożyła życzenia wszystkim nauczycielom. Następnie uczennice klasy piątej przedstawiły zasady gry terenowej o naszej szkole. Uczniowie mieli do wykonania różnorodne zadania, jednak dzięki świetnej współpracy i zaangażowaniu, dzieci poradziły sobie z nimi wyśmienicie.
Drużyny wykazały się sprytem, cierpliwością i kreatywnością, a efektem ich wspólnych działań było zebranie zagubionych wcześniej kawałków tajnego dokumentu.
Natomiast, o godz. 15 dziesięciu naszych uczniów wspólnie z Rodzicami wzięło udział w uroczystej akademii z okazji DEN w Gminnym Ośrodku Kultury w Suszcu, podczas której zostały wręczone Nagrody Wójta Gminy Suszec za wysokie osiągnięcia w nauce w poprzednim roku szkolnym.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!
Akcja Wrzosowisko
Drodzy Uczniowie!
Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy włączyli się w akcję "Wrzosowisko".
To dzięki Wam udało się nam stworzyć jesienne dekoracje, które ozdobiły parapety naszej szkoły.
Serdecznie dziękujemy!
Maski jesienne z liści w wykonaniu uczniów klasy siódmej
Korzystając z jesiennych darów - kolorowych liści i kwiatów uczniowie klasy siódmej wykonali maski, w których zapozowali do zdjęcia. Maski można obejrzeć na górnym korytarzu i w klasie muzycznej.
Cała szkoła "Do Hymnu"!
Podczas prezentacji w ramach VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Do Hymnu” nasi uczniowie dali z siebie wszystko! Warto dodać, że byliśmy jedną ze 150 placówek, zakwalifikowanych do konkursu.
Wspólnie zaśpiewaliśmy:
Marsz Polonia,
Pieśń Powstańców 1863 r.,
Mazurek Dąbrowskiego.
Była to niezwykle wzruszająca i patriotyczna chwila, która połączyła nas we wspólnym duchu historii i miłości do Ojczyzny.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za włożony wysiłek i ogromne serce do muzyki oraz tradycji.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia,
która znajduje się w albumie fotograficznym.
W naszej szkole zapachniało już jesienią!
Klasa 3 z przyniesionych darów jesieni stworzyła piękne świeczniki, które ocieplać będą jesienne wieczory w domach naszych uczniów. Takie proste materiały wystarczą, by stworzyć coś wyjątkowego.
To już jutro!
Już jutro odbędzie się długo wyczekiwane przesłuchanie konkursowe "Do Hymnu".
Trzymajcie za nas kciuki!!!
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2026
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Luty 2026
- Styczeń 2026
- Grudzień 2025
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Sierpień 2025
- Lipiec 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Wszystkie