Wolontariusze odwiedzili podopiecznych Ośrodka "Zameczek" w Rudołtowicach

W sobotę 20 kwietnia dwunastu wolontariuszy naszej szkoły wraz z opiekunami ponownie odwiedziło Centrum Edukacyjno - Leczniczo - Rehabilitacyjne w Rudołtowicach. Tym razem jednak uczniowie spotkali się z podpiecznymi ośrodka i wspólnie wzięli udział w warsztatach ceramicznych prowadzonych przez Panią Anię - pracownika ośrodka. Uczniowie wraz z dziećmi wykonali z gliny różnorakie ozdoby takie jak: talerzyki ozdobne, kwiaty, motyle, które następnie zostaną wypalone w piecu i pomalowane.

Głównym celem naszej wizyty jednak była chęć spotkania się z dziećmi przebywającymi w ośrodku borykającymi się z wieloma chorobami, a co za tym idzie głębokimi niepełnosprawnościami. Czas wspólnie spędzony na pewno był czymś wspaniałym i wartościowym zarówno dla dzieci jak i naszych wolontariuszy. Na niejednej buzi pojawił się uśmiech odzwierciedlający zadowolenie ze wspólnej zabawy i miło spędzonego czasu. Jesteśmy przekonani, że nasi mali bohaterowie, którzy tak dzielnie walczą każdego dnia o zdrowie będą mieli miłe wspomnienia z naszej wizyty.

Z kolei, dla naszych wolontariuszy jak i opiekunów był to czas przede wszystkim refleksji nad wartością zdrowia, rodziny i tego jaki kierunek w życiu każdy z nas codziennie obiera. Spojrzenie na współczesny świat chociaż w małym stopniu z perpektywy chorego dziecka na pewno weryfikuje wiele spraw i zmienia człowieka.