Nawigacja

PartnerzyBiuletyn Informacji Publicznej

 
Strona główna Biuletynu InformacjiPublicznej
Niedziela 24.06.2018

 

"Budząc rymami śmiech i radość dziecka...

                   wszystko oddałem ojczyźnie."

                                                                (Jan Brzechwa)

 

 

Szkoła Podstawowa im. J. Brzechwy

43-262 Radostowice

ul. Dworcowa 56

Gmina Suszec

Powiat pszczyński

 

 

 

 

Aktualności

 • W piątek 22 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018.

  Jak co roku były gratulacje, wyróżnienia, podziękowania. Program artystyczny przygotowali uczniowie gimnazjum. Było bardzo zabawnie! Po rozdaniu świadectw we wszystkich klasach ogłoszono

  WAKACJE!!!


  WYPOCZYWAJCIE BEZPIECZNIE!

 • Zespół regionalny RADOŚĆ  zakończył całoroczną pracę

   

  wyprawą do Stanicy Harcerskiej nad zbiornikiem łąckim w Wiśle Wielkiej.

   

  Celem dwudniowego biwaku odbywającego się 13/14 czerwca 2018r. było:

   

    • zwrócenie uwagi na piękno okolicznej przyrody,
    • pogadanki o ochronie środowiska naturalnego,
    • uzmysłowienie, że życie bez kontaktów z przyrodą jest niemożliwe,wszystko, co jest potrzebne człowiekowi do życia, czerpie ze środowiska,
    • uwrażliwienie na
 • Jedenastego czerwca siódmoklasiści wybrali się na trzydniową wycieczkę do Warszawy. Uczniowie wyruszyli o 500, ale nawet to nie powstrzymało ich od rozrabiania w autobusie.

  Pierwszego dnia spacerowaliśmy w Ogrodach Pałacu Wilanowskiego, po Parku Łazienkowskim, gdzie podziwiać mogliśmy Pałac na Wyspie, piękny amfiteatr ze sztucznymi ruinami oraz pomnik Fryderyka Chopina. Największe zainteresowanie wzbudziła jednak ławka grająca utwory naszego pianisty oraz cudne pawie przechadzające się po parku. Później przenieśliśmy się na Stare Miasto. Obejrzeliśmy kolorową Starówkę, Zamek Królewski i zatrzymaliśmy się na obiad. Wieczorem zakwaterowaliśmy się w Hotelu Fort i odpoczęliśmy po dniu pełnym zwiedzania.

 • W dniu 7 czerwca klasa VII b wybrała się do Bielska- Białej do

  Parku Trampolin "Gojump".

  Po krótkiej ale intensywnej rozgrzewce oraz zapoznaniu się z regulaminem wszyscy mogli przystąpić do zabawy. Skoki, przeskoki, wspinaczka, salta, przewroty- cała godzina sportowych wyczynów. Zmęczeni ale zadowoleni wrócili do szkoły na lekcję ......w-f  :)

 • 6 czerwca w godzianach popołudniowych uczniowie klas młodszych razem z najmłodszymi z oddziału zerówkowego, gościli w szkole swoich rodziców, dla których przygotowali specjalny program

  "Dziś wszystkie kwiaty dla Mamy i Taty".

  Zaprezentowały się zespoły instrumentalne, chór i wszystkie dzieci! Ze sceny padały ważne słowa podziękowań, prośby, żarty, wyrazy skruchy i miłości. Były obietnice, wierszyki, piosenki i tańce. Zdjęcia z tego wydarzenia możecie obejrzeć w galerii.

 • 6 czerwca pierwszaki miały okazję uczestniczyć w niecodziennych zajęciach poprowadzonych przez panią Alicję Pietras, pomysłodawczynię projektu

  "Chemicy gimnazjalni dzieciom...

  czyli chemia może być ciekawa dla ludzi w każdym wieku".

  Przez dwie godziny najmłodsi uczniowie wraz z gimnazjalistami przeprowadzali różne doświadczenia, słuchali wykładów jak i dlaczego tak się dzieje...obserwowali, mierzyli, sprawdzali, doświadczali, uczyli się cierpliwości.... Każdy mógł się przekonać jak zwykłe substancje takie jak woda, cukier, drożdże, ocet czy proszek do pieczenia mogą powodować "czarodziejskie" efekty.
  Gimnazjaliści byli cierpliwi i pomocni, a dzieciaki reagowały żywiołowo. Zajęcia były perfekcyjnie przygotowane wraz z obrazkowymi instrukcjami, a uczniowie zachwyceni. Każdy na zakończenie zajęć, na pamiątkę, dostał kolorowy dyplom uczestnika, były też nagrody indywidualne. Bardzo serdecznie dziękujemy za świetną lekcję chemii. Nasze ręce Frankensteina, samonapełniające się balony czy warstwową herbatkę obejrzycie na zdjęciach w galerii.

 • 5 czerwca to ważna data dla uczniów klas czwartych. W tym dniu zdawali oni

  egzamin na kartę rowerową.

  Nadzór nad przebiegiem tego ważnego egzaminu sprawował Pan Policjant. Egzamin obejmował dwa etapy: test sprawdzający wiedzę uczniów oraz test jazdy na rowerze. Wszystkim, którzy zdali egzamin serdecznie gratulujemy.

 • 1 czerwca w naszej szkole odbył się dzień sportu, rekreacji i zabawy czyli

  Dzień Dziecka.

  Po porannej odprawie z wychowawcą klasy I-VI wyruszyły na boisko szkolne,  gdzie czekały na sportowców stacje sprawnościowe. Można było się sprawdzić w rzucie piłką lekarską, biegu przez płotki i na czas, w skoku z miejsca i w worku. Dalsza część atrakcji to piknik , wspólne rozmowy, zabawy, gry planszowe,  skoki na skakance czy gra w ringo. Ten miły i gorący czas osłodziły nam pyszne lody. Dzień na pewno należał do udanych.

 • 28 maja o poranku uczniowie klas VII Szkoły Podstawowej w Radostowicach, Suszcu, ZSP w Kryrach   wyjechali na wycieczkę górską, a ponieważ pogoda była wspaniała, to plany też były zacne. Wyjazd organizowała Hala Sportowa w Suszcu. Górska przygoda rozpoczęła się szlakiem z Przełęczy Salmopolskiej przez Malinowską Skałę na Skrzyczne tam uczniowie mieli dłuższy przystanek w schronisku. Uczniowie schodząc do miejscowości Ostre ( gdzie czekał na nich autokar ) mogli podziwiać piękne widoki i
 • 26.05.2018r. zespół regionalny RADOŚĆ wystąpił w pszczyńskim skansenie, podczas XVIII Pszczyńskich Prezentacji Dziecięcych Zespołów Regionalnych "MAŁY BRZYM". Impreza była okazją do integracji i wymiany doświadczeń z dwunastoma innymi zespołami promującymi kulturę ludową regionu śląskiego, w tym również z zespołem PASKOVJANEK z Paskowa w Czechach. Mimo osłabionego składu, zespół RADOŚĆ z werwą i energią, pięknie zaprezentował wiązankę pieśni i tańców śląskich przygotowaną na przegląd.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Radostowicach
  43-262 Radostowice, ul. Dworcowa 56
 • 32 212 52 22

Galeria zdjęć