Strona główna Biuletynu InformacjiPublicznej
Poniedziałek 17.12.2018

"Budząc rymami śmiech i radość dziecka...

wszystko oddałem ojczyźnie."

(Jan Brzechwa)

Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Radostowicach

43-262 Radostowice

Gmina Suszec

Powiat pszczyński

• Spotkanie opłatkowe seniorów

W dniu 15 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie opłatkowe seniorów Radostowic.

Swoją obecnością zaszczycili nas: Pan Wójt Gminy Suszec, Pani Sołtys Radostowic, radostowiccy radni i księża oraz starsi mieszkańcy naszej miejscowości.

Spotkanie rozpoczęła część artystyczna – bożonarodzeniowe jasełka przygotowane przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły – po której wszyscy zebrani złożyli sobie świąteczne życzenia, a następnie zasiedli do wspólnego posiłku.

• Szlachetna paczka
    Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom, którzy włączyli się w akcję ,,Szlachetna Paczka". Dzięki Państwa hojności mogliśmy pomóc bardzo potrzebującej Pani. W piątek w obecności wolontariuszki oraz dwóch chłopców z gimnazjum dostarczyliśmy Pani Joannie zebrane produkty. W 15 dużych kartonach znajdowała się żywność oraz środki chemiczne. Pani Joanna otrzymała również kołdrę, poduszkę, koc, prześcieradło i pościel a także suszarkę na pranie. Oprócz tego zakupiliśmy prawie 2 tony węgl
  • Szkolne mikołajki

6 grudnia z okazji mikołajek nasza szkoła zogranizowała wyjazd do kina dla wszystkich uczniów.

Młodsze klasy wybrały się na film:

Dziadek do orzechów i cztery królestwa

Natomiast starsi uczniowie obejrzeli:

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda

Oba seansy przypadły do gustu uczniom, a także… nauczycielom, którzy również świetnie się bawili.

• Mała Filharmonia

5 grudnia wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Gminnym Ośrodku Kultury w Suszcu w audycji muzycznej z cyklu

Mała Filharmonia

Mała Filharmonia to cykl spotkań z muzyką prowadzony przez muzyków z Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach. Tym razem mieliśmy okazję posłuchać

Negro spirituals,

czyli pieśni tworzonych przez niewolników murzyńskich, mających treść i charakter religijny.

Koncert bardzo się podobał, szczególnie najmłodszym, którzy chętnie i aktywnie w nim uczestniczyli. Kilka zdjęć znajdziecie w galerii.

• Nauczyciel na medal 2018

Z radością infomujemy, że jeden z naszych nauczycieli, p. Dawid Kliś, zdobył tytuł najlepszego nauczyciela powiatu pszczyńskiego oraz medal Marszałka Województwa Śląskiego w ogranizowanym przez „Dziennik Zachodni” plebiscycie pt. Nauczyciel na medal 2018. Serdecznie gratulujemy!

• Zabawa andrzejkowa na świetlicy

W piątek 30 listopada na świetlicy szkolnej odbyła się zabawa Andrzejkowa.

Dzieci przygotował poczęstunek, a oprócz tańców i zabawy, uczniowie brali udział w rożnych wróżbach andrzejkowych. Na długich przerwach uczniowi nieuczęszczający na świetlicę mogli brać udział w zabawie tanecznej. Uczennica klasy drugiej przygotowała z tej okazji wróżbę balonową – trzeba dodać, że nikt nie przejmował się zła wróżbą, gdyż wszyscy uczestniczy wiedzieli, że to tylko zabawa.

Dziękujemy za zaangażowanie rodziców.

• Spotkanie z policjantem

28 listopada uczniów klas młodszych

odwiedzili panowie policjanci.

Na spotkaniu poruszano nie tylko sprawy związane z bezpieczeństwem w drodze do i ze szkoły, ale również problemy z zachowaniem się w szkole, wobec kolegów i dorosłych. Poruszano między innymi ważne zagadnienia dotyczące agresji, jaką zdarza się co niektórym stosować wobec innych. Uczniowie powzięli  wniosek, że warto i należy stosować się do zasad.

•

W niedzielę 25 listopada chórzyści "Piano-Forte" (wraz ze starszymi kolegami z "Per Spasso") pojechali do Katowic. Tam,  w pięknej sali koncertowej

Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia,

wzięliśmy udział w koncercie "Narodowe śpiewanie".

Był to zarazem finałowy koncert chórów regionu śląskiego tegorocznej edycji ogólnopolskiego projektu

Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska.

Najpierw uczestniczyliśmy w próbie, podczas której pod okiem naszego śląskiego kuratora p. Krzysztofa Dudzika przygotowaliśmy się do koncertu. O godz. 18.00 rozpoczął się koncert. W I części brały udział wszystkie chóry stojąc na scenie i na balkonie: chór młodzieżowy "Bel Canto" z Rybnika (dyr. Lidia Blazel-Marszolik), chór "Szósteczka" z Tychów (dyr. Michał Brożek), chór "G1 Fort-e" z Zawiercia (dyr. Barbara Czajkowska), chór dziecięcy "Przednutka" z Kobielic (dyr. Barbara Cichoń), chór "Cantores don Bosco" z Zabrza (dyr. Oskar Zgoła), chór "Gaudeo" ze Świerklan (dyr. Maria Skrobol), chór młodzieżówy "Per Spasso" z Pszczyny oraz my - chór dziecięcy "Piano-Forte"z Radostowic (oba chóry pod dyr. Katarzyny Machnik).

•

Na zebrania z rodzicami

zapraszamy w czwartek

22 listopada na godz.17.00

• Warsztaty artystyczne

16 listopada wybrani uczniowie z klas IV-VII pod opieką p. J. Kidoń i p. A. Prządki uczestniczyli

w warsztatach artystycznych w Jankowicach

pod nazwą ,,Mój przyjaciel żubr”.

Zajęcia rozpoczęły się prezentacją multimedialną, która przybliżyła wszystkim zebranym historię żubrów w pszczyńskich lasach. Następnie uczniowie mieli za zadanie ozdobić koszulkę lub torbę wizerunkiem głównego bohatera spotkania. Kolejnym punktem programu było rzeźbienie w glinie. Powstały piękne kafelki, które zostaną wypalone w specjalnym piecu.

• Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radostowicach
    43-262 Radostowice, ul. Dworcowa 56